DrTusz i przyjaciele na Electrum Ekiden 2018! (wideo) - Blog firmowy DrTusz

DrTusz i przyjaciele na Electrum Ekiden 2018! (wideo)

electrum ekidenPrzybyłem, zobaczyłem, przebiegłem! Tak każdy z biegaczy DrTusza może podsumować udział w sztafecie Electrum Ekiden 2018. Zgłoszone przez Rudego drużyny stanęły na wysokości zadania. Każdy z 6-osobowych zespołów przebiegł dystans 42 km i 195. Wszystko nie tylko dla lepszego samopoczucia czy firmowej integracji. Jak wszyscy uczestnicy, biegliśmy w szlachetnym celu.

DrTusz na Electrum Ekiden 2018!

Tegoroczna edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden odbyła się w weekend, 9 i 10 czerwca na białostockim stadionie lekkoatletycznym oraz w jego sąsiedztwie. W sobotę organizatorzy przygotowali biegi z myślą o młodszych sportowcach. W niedzielę na starcie stanęli już pełnoletni zawodnicy. Na liście startowej znalazły się aż dwie drużyny zgłoszone przez DrTusza.

Uczestnicy poprzednich edycji zarazili miłością do biegania pozostałe koleżanki i kolegów. Każdy chciał pobiec, więc Doktorek nie miał wyjścia – powołał drugi zespół, aby miejsc starczyło dla wszystkich! Film z naszych przygotowań i zakupów w Pędziwiatr – Podlaskie Centrum Biegowe już widzieliście (jeśli coś Was omineło, kliknijcie >TUTAJ<). Teraz zobaczcie, jak bawiliśmy się podczas samej sztafety.

DrTusz na Electrum Ekiden 2018 – wyniki

W tym roku w imprezie wzięło udział, a raczej pobiegło, blisko 1300 osób w 225 drużynach. Drużyny DrTusza zajęły kolejno 96 i 97 miejsce. Każda nich przebiegła dystans 42, 195 km w czasie 03:43:51. Chociaż do najlepszych biegaczy trochę nam brakuje, wyniki w klasyfikacji drużynowej nas satysfakcjonują! Z roku na rok poprawiamy rezultaty. Nie o trofea czy wyróżnienia jednak w tym wydarzeniu chodzi. Najważniejszy jest cel, a ten zawsze jest szlachetny. 30% wpisowego od każdej drużyny startującej w Electrum Ekiden zostanie przekazane na zakup asystorów kaszlu. Ten sprzęt medyczny pomoże podopiecznym Fundacji „Pomóż Im”.

Electrum Ekiden – historia

Długodystansowy bieg sztafetowy „Ekiden” ma swoje korzenie w Kraju Kwitnącej Wiśni i wywodzi się od tamtejszego systemu transportowego. O długość trasy biegu oraz liczbie osób biorących w nim udział decydują organizatorzy. Najpopularniejsze biegi odbywają zazwyczaj na dystansie 42,195 km i biorą w nich udział 6-osobowe zespoły. Podczas białostockiej edycji zawodnicy kolejno musieli pokonać odległości:

  • Zawodnik 1 – 7,195 km
  • Zawodnik 2 – 10 km
  • Zawodnik 3 – 10 km
  • Zawodnik 4 – 5 km
  • Zawodnik 5 – 5 km
  • Zawodnik 6 – 5 km

Sezon biegowy uważamy za otwarty! Do pobiegania na kolejnych imprezach! Wypatrujcie Rudego!;)

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze