Drukowanie z iPhone'a – drukarki AirPrint - Blog firmowy DrTusz

Drukowanie z iPhone’a – drukarki AirPrint

grafika drukowanie z iPhone'a

Steve Jobs to jeden z największych wizjonerów przełomu millenium. Bez cienia wątpliwości zaliczam go do grona postaci, które zmieniły świat. Drukarkowy również, chociaż drukarki Apple nie zawojowały rynku. Z myślą o tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak łatwe jest drukowanie z iPhone’a, przygotowałem krótką instrukcję oraz propozycje drukarek obsługujących technologię AirPrint.

Drukowanie z iPhone’a – wszystkiemu winny Steve

Geniusz, ekscentryk, idealista. Jobsa określa się różnie. Można go kochać lub nienawidzić, ale trzeba przyznać, że wraz z Apple zrewolucjonizował świat. Nie tylko pod względem technologicznym. Modę na dotykowe ekrany zapoczątkowano właśnie w kalifornijskim Cupertino.

Można śmiało stwierdzić, że gdyby nie Steve rzeczywistość byłaby nieco inna…

Nie wierzycie? Spójrzcie okiem na poniższą grafikę. Dodam tylko, że pierwszy iPhone, czyli pierwszy smartfon z dotykowym ekranem miał premierę w 2007 roku…

Dwa zdjęcia przedstawiające tłum ludzi przed sceną. Na pierwszym z 2005 roku jedna osoba trzyma rozkładany telefon. Na drugim z 2013 roku wszyscy trzymają smartfony lub tablety.

Dobra. Wróćmy jednak do drukarek, bo Apple też miało swój drukarkowy epizod. Co się z nim stało? Drukarki dla Apple produkował Hewlett-Packard.

Po odzyskaniu władzy w swojej firmie w 1997 roku Steve Jobs zakończył drukarkowy rozdział jednym telefonem. Nie oznacza to jednak, że zrezygnował ze wspierania technologi łatwego drukowania. Wręcz przeciwnie.

W 2009 Jobs powiedział publicznie, że do drukowania z iPhone’a wystarczy połączenie go z tą samą siecią Wi-Fi, do której jest podłączona drukarka. Na tym właściwie kończy się lista czynności, które użytkownik sprzętu działającego na iOS powinien wykonać, aby wygodnie korzystać z drukarki.

Poniżej zamieszczam instrukcję, jak podłączyć drukarkę do iPhone’a*

 1. Uruchom w swoim iPhone’ie Wi-Fi i podłącz go do sieci. Musi to być ta sama sieć Wi-Fi, do której jest podłączona drukarka AirPrint.
 2. Uruchom aplikację, z której chcesz drukować.
 3. Funkcję drukowania znajdziesz wybierając ikonę „Udostępnij” lub w charakterystyczną ikonkę z 3 kropkami. Znajdziesz ją w prawym głównym rogu ekranu. Jeśli nie możesz odszukać opcji drukowania, poszukaj informacji na temat tej funkcji w pomocy aplikacji lub w podręczniku użytkownika.
 4. Wybierz ikonę z drukarką lub opcję „Drukuj”.
 5. Wybierz opcję „Wybierz drukarkę”, a następnie kliknij w urządzenie współpracujące z funkcją AirPrint.
 6. Wprowadź liczbę kopii lub inne parametry wydruku. Możesz np. wskazać numery stron dokumentu, które chcesz wydrukować.
 7. Teraz naciśnij „Drukuj” w prawym górnym rogu.

Nie każda aplikacja obsługuje funkcję AirPrint, dlatego w ostatnim akapicie znajdziesz 3 drukarkowe propozycje.

Technologia Secure AirPrint zapewnia bezpieczeństwo Twoich danych.

Jak drukować z iPhone’a na drukarce AirPrint?

Drukarka AirPrint chętnie współpracuje zarówno iPhone’m, jak i iPad’em.

 1. Włącz aplikację, z której chcesz wydrukować plik.
 2. Po uruchomieniu apki kliknij opcję „Drukuj”.
 3. Wybierz ikonę z napisem „AirPrint”.
 4. Wybierz z listy drukarkę AirPrint podłączoną do tej samej sieci Wi-Fi.
 5. Wprowadź preferencje drukowania.
 6. Kliknij „Drukuj”.

Do drukowania z iPada czy iPhone’a na drukarce z funkcją AirPrint nie są potrzebne żadne dodatkowe sterowniki. Jeśli zadania tego wymagają, możesz sięgnąć po zewnętrzną aplikację do drukowania mobilnego lub skorzystać z rozwiązań, dostarczanych przez producentów drukarek.

Własne aplikacje do drukowania ze smartfona bezpłatnie oferuje większość renomowanych producentów, zajmujących się produkcją drukarek.

Drukowanie z iPhone’a – drukarki AirPrint

Xerox Phaser 3260 VDNI

Potrzebujesz prostej drukarki, która zapewni Ci wygodne drukowanie z iPhone’a? Xerox Phaser 3260 VDNI sprawdzi się zarówno w zaciszu domowego gabinetu, jak też w małej firmie czy gabinecie lekarskim.

Xerox Phaser 3260 VDNI drukuje w formacie A4 z prędkością do 28 str./min w czerni, a do tego posiada funkcję duplex – funkcję druku dwustronnego.

Laserowy Xerox Phaser 3260 VDNI jest zasilany tonerem Xerox 3620. W ofercie posiadamy świetnej jakości tonery zamienniki 3260, które sprawią, że drukowanie będzie o wiele tańsze.

drukarka Xerox Phaser 3260 VDNI

Dzięki łączności bezprzewodowej ten model sprawdzi się również w roli drukarki WiFi. Producent wyposażył ten model w kartę sieciową, dzięki której można ją podłączyć również do sieci LAN. Oczywiście urządzenie obsługuje również technologię AirPrint.

Drukarka Xerox nie zajmie wiele przestrzeni, a do tego zapewni Ci bezproblemowe drukowanie. Xerox Phaser 3260 VDNI jest zawsze gotowa do pracy – to drukarka laserowa, więc nie grozi jej awaria z powodu zaschnięcia tuszu.

Epson WorkForce WF-2750 DWF

Epson WorkForce WF-2750 DWF to niezły pracuś, gdyż spełnia cztery funkcje – drukuje, skanuje i kopiuje. A czwarta rola? Otóż WF-2750 DWF spełnia również rolę faksu. Na pokład urządzenia trafiła głowica drukująca PrecisionCore, która dba o drukowanie w najwyższej jakości.

Urządzenie Epson WorkForce WF-2750 DWF jest wielofunkcyjną drukarką WiFi. Obsługuje zarówno Google Cloud Print, jak i Apple AirPrint. Chętnie zatem wydrukuje pliki czy maile z Twojego iPhone’a czy iPada. Instrukcję zamieściłem wcześniej, więc nie będzie to trudne.

drukarka Epson WorkForce WF-2750 DWF

Epson WorkForce WF-2750 DWF drukuje z prędkością 13 str./min w czerni i 7,3 str./min w kolorze. Na liście wyposażenia znajduje się również duplex – funkcję druku dwustronnego.

Na zewnętrznej strony znalazł się panel LCD o przekątnej 5,6 cm.

Drukarka producenta wchodzącego w skład grupy Seiko drukuje w oparciu o cztery wkłady atramentowe. Oczywiście mam zamienniki.

HP Color LaserJet Pro MFP M181 FW

Szybkie, wydajne i kolorowe. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się urządzenie HP Color LaserJet Pro MFP M181 FW. Wydajna drukarka wielofunkcyjna zapewnia barwne wydruki zarówno w czerni, jak i w kolorze.

drukarka HP Color LaserJet Pro MFP M171 FW

Prędkość druku 16 str./min to świetny wynik. Producent wyposażył ten model w funkcjonalny ekran LCD z 6-przyciskową klawiaturą. Jeśli funkcja AirSprint Ci nie wystarczy, możesz skorzystać z aplikacji HP Smart.

Przejdźmy do tonerów. HP Color LaserJet Pro MFP M181 FW drukuje w oparciu o cztery wkłady laserowe HP 205A. Pamiętaj, że z zamiennikami do drukarek HP możesz drukować taniej tak samo świetnie jak na oryginałach.

HP Color LaserJet Pro MFP M181 FW to solidny partner w Twoim biurze. Twój iPhone czy iMac go polubi.

Potrzebujesz drukarkowej porady? Pamiętaj, że zawsze służę radą. Pytaj śmiało. Chętnie pomogę.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze