Drukarka do MacBooka? Zobacz drukarki AirPrint od DrTusza - Blog firmowy DrTusz

Drukarka do MacBooka? Zobacz drukarki AirPrint od DrTusza

grafika drukarka do macbookaRudy często dostaje zapytania od fanów urządzeń Apple. Czy da się podłączyć drukarkę do MacBooka? Jak skonfigurować drukarkę na iOS? Przykłady spraw, z którymi zgłaszają się do nas użytkownicy urządzeń Apple, można wymieniać w nieskończoność. Nasz Doktorek pamięta o miłośnikach marki zbudowanej przez Steve’a Jobsa, dlatego tym razem poruszymy temat drukarek AirPrint i ich konfiguracji.

Drukarka do MacBooka? Zobacz drukarki AirPrint od DrTusza, ale najpierw…

Drukarki Apple – rok 1997

Jobs to był gość. #Rudy z ogromnym zainteresowaniem czytał jego biografię. W kilka wieczorów przewertował ją od deski do deski, a po zakończeniu lektury pobiegł do sklepu po czarny golf. Historia Apple i jej założyciela to temat na kilka produkcji filmowych i nieskończoną liczbę powieści biograficznych.

drukarka AppleGdyby takowe powstały, na pewno znalazłyby się w nich informacje na temat drukarek Apple.

Po powrocie Jobsa do Apple w 1997 roku, firma zaprzestała produkowania drukarek. Właściwie zaprzestała współpracy z HP, które desygnowało swoje produkty emblematem nadgryzionego jabłuszka. Podobno Steve załatwił to jednym telefonem.

Decyzja o wycofaniu ze sprzedaży drukarek Apple z perspektywy czasu wydaje się jak najbardziej trafna.

Oczywiście eksperci z Cupertino nie zapomnieli o tym, że drukowanie z MacBooka czy iPhone’a jest dla wielu użytkowników ich produktów elementem codziennych obowiązków.

Drukarka do Macbooka z funkcją AirPrint

AirPrint to technologia, dzięki której Twój iPad czy iPhone połączy się z drukarką Wi-Fi lub drukarką LAN podpiętą do routera. Urządzenie zrobi to automatycznie. Nic nie musisz instalować.

Steve Jobs powiedział przed laty, że wystarczy, aby użytkownik posiadał drukarkę wpiętą do sieci i odpalił Wi-Fi w urządzeniu mobilnym. To właściwie wszystkie czynności, które właściciel sprzętu działającego na iOS powinien wykonać, aby komfortowo drukować swoje pliki.

Poniżej umieszczamy instrukcję, dzięki której Twój MacBook lub iPhone zacznie współpracować z drukarką AirPrint.

Drukarka do MacBooka – jak podłączyć drukarkę AirPrint

1. Podłącz drukarkę AirPrint do sieci Wi-Fi. Pamiętaj, aby była to ta sama sieć, do której jest podłączone Twoje urządzenie Apple.

2. Podłącz swój MacBook lub iPhone (najlepiej wszystkie urządzenia Apple, z których korzystasz) do sieci Wi-Fi. Musi to być ta sama sieć Wi-Fi, w której pracuje drukarka AirPrint.

3. Na pulpicie MacBooka wybierz „Preferencje systemowe”.

4. Następnie kliknij „Drukarki i skanery”.

5. W oknie dialogowym pojawi się znak „+”, w który również musisz kliknąć.

6. Na liście powinna pojawić się drukarka AirPrint, podłączona do sieci Wi Fi.

7. Zaznacz na liście swoją drukarkę, a następnie kliknij „Dodaj”.

8. Konfiguracja potrwa chwilę. Potem możesz swobodnie przesyłać pliki do drukarki.

Dzięki technologii Secure AirPrint nie musisz martwić się o bezpieczeństwo danych.

Jak drukować z iPhone’a na drukarce AirPrint?

Drukarka AirPrint równie łatwo współpracuje z iPhone’m czy iPad’em.

1. Uruchom aplikację, z której chcesz wydrukować plik.

2. Po uruchomieniu aplikacji wybierz opcję „Drukuj”.

3. Kliknij ikonę z napisem „AirPrint”.

4. Wybierz z listy drukarkę AirPrint podłączoną do tej samej sieci Wi-Fi.

5. Ustaw preferencje drukowania.

6. Kliknij „Drukuj”.

Drukowanie z iPada czy iPhone’a na drukarce z funkcją AirPrint nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych sterowników. Oczywiście, jeśli wymaga tego sytuacja, możesz skorzystać z zewnętrznej aplikacji do drukowania mobilnego lub skorzystać z bezpłatnych rozwiązań, dostarczanych przez producentów drukarek.

Swoje autorskie aplikacje do drukowania z telefonu oferuje większość renomowanych firm, zajmujących się produkcją akcesoriów biurowych. O aplikacjach do drukowania mobilnego pisaliśmy w tekście „Jak drukować z telefonu? – sprawdź listę aplikacji„.

Drukarka do Macbooka – jak drukować przez kabel USB?

Jeśli Twoja drukarka nie ma funkcji AirPrint, możesz ją podłączyć do MacBooka przez USB. Większość producentów drukarek dostarcza firmie z Cupertino niezbędne oprogramowanie, które MacBook pobiera automatycznie z serwera Apple. Wystarczy, że urządzenie będzie podłączone do Internetu.

Drukarka do Macbooka – DrTusz poleca drukarki AirPrint

Listę wszystkich drukarek AirPrint znajdziesz na stronie Apple. Wystarczy, że klikniesz >TUTAJ<

Razem z Rudym przygotowaliśmy listę kilku interesujących drukarek AirPrint.

HP Officejet Pro 6230 – tania drukarka AirPrint

HP Officejet Pro 6230 to kolorowa drukarka atramentowa, która nie nadwyręży Twojego portfela. Tania drukarka HP drukuje z prędkością do 10 str./min w kolorze oraz 18 str./min w czerni. Kalifornijski producent wyposażył ten model w funkcję druku dwustronnego (duplex) oraz moduł Wi-Fi.

drukarka HP Officejet Pro 6230

HP 6230 zasilają cztery tusze: HP 935XL C (błękitny), HP 935XL M (purpurowy), HP 935XL Y (żółty) oraz HP 934XL BK (czarny).

W ofercie DrTusz.pl znajdziesz zamienniki do drukarki HP Officejet Pro 6230, dzięki którym zachowasz wysoki poziom wydruków. Drukowanie będzie jednak o wiele bardziej ekonomiczne. Listę wszystkich wkładów do tego modelu sprawdzisz >TUTAJ<.

HP LaserJet Pro Color M452nw – drukuj kolorowo

Kolorowa drukarka laserowa HP chętnie współpracuje z urządzeniami pracującymi na systemie iOS. Laserówka Hewlett-Packard drukuje zarówno w kolorze, jak i w czerni z prędkością do 27 stron A4 na minutę. Ponadto posiada również szereg rozwiązań chroniących ją przed atakami hakerskimi.

drukarka HP LaserJet Pro Color M452nw

Ten model wykorzystuje cztery kolorowe tonery. Wkłady laserowe występują w dwóch wersjach. Standardowe mają oznaczenie HP 410A. Większe tonery są desygnowane symbolem 410X. W ofercie DrTusza dostępne są oryginalne tonery HP 410A i 410X oraz ich wysokiej klasy zamienniki.

HP LaserJet Pro M426dw – wiele funkcji w jednym urządzeniu

Wielofunkcyjna drukarka HP drukuje i kopiuje z prędkością 38 stron w formacie A4 na minutę. Ten model posiada również funkcję druku dwustronnego, która umożliwia znaczną oszczędność papieru.

drukarka HP LaserJet Pro M426dw

Wbudowany skaner konwertuje dokumenty do cyfrowej formy zachowując ich kolory. HP LaserJet Pro M426dw potrzebuje mało przestrzeni i jest kompatybilne z zamiennikami tonerów HP 26A oraz powiększonych wkładów laserowych HP 26X.

Canon i-SENSYS MF732Cdw – kolory z Kraju Kwitnącej Wiśni

Prędkość drukowania i kopiowania na poziomie 27 stron A4 na minutę, zintegrowany skaner, automatyczny druk dwustronny i wysoka jakość wykonania. Tak w telegraficznym skrócie nasz Doktorek opisuje kolorowe urządzenie wielofunkcyjne z funkcją AirPrintCanon i-SENSYS MF732Cdw.

drukarka Canon i-SENSYS MF732Cdw

Japoński producent wyposażył swoje dzieło również w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 12,7 cm. Ten gadżet nie tylko ładnie wygląda, ale umożliwia też szybką obsługę urządzenia wielofunkcyjnego Canon. Za druk odpowiadają cztery tonery Canon 046 w kolorach: czarny, błękitny, purpurowy i żółty. Oczywiście #Rudy również posiada je w swoim sklepie.

Drukarka do MacBooka. DrTusz poleca drukarki AirPrint

W razie dodatkowych pytań w kwestii drukarek Apple (i nie tylko) śmiało zgłaszaj się do DrTusza. Doktorek chętnie pomoże w wyborze odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do Twoich potrzeb. 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze