Drukarka na Komunię? Sprawdź 3 propozycje DrTusza

Drukarka na KomunięMaj tusz za rogiem, a wraz z nim sezon imprez komunijnych. Rodzice chrzestni, ciocie i wujkowie główkują, zastanawiając się, jakim prezentem komunijnym obdarować swojego ulubieńca lub ulubienicę. Wybór nie należy do łatwych. Duże sieci handlowe startują w tym okresie z kampaniami promującymi ofertę skrojoną pod młodzież. W chaosie okazji ciężko się odnaleźć, dlatego razem z Rudym wyciągamy pomocną dłoń i podsuwamy dobry pomysł na prezent. Drukarka na Komunię będzie strzałem w dziesiątkę! Przygotowaliśmy nawet 3 propozycje ciekawych modeli.

Dlaczego drukarka na I Komunię?

Jeśli zastanawiasz się, co ten DrTusz wymyśla, to tusz spieszymy z wyjaśnieniami. Drukarka na I Komunię to nie tylko kolejny z listy prezent, który w jedną z majowych niedziel trafi do dziecięcego pokoju.

Urządzanie, chociaż z pozoru nie tak atrakcyjne jak iPhone czy deskorolka elektryczna, niesie za sobą ogromną wartość dodaną. Odpowiednio wykorzystana drukarka rozwija młody umysł niezgorzej niż klocki LEGO Mindstorms EV3. W dodatku mogą z niej korzystać inni domownicy.

To właśnie na drukarce Twój chrześniak czy chrześniaczka wydrukuje pierwsze autorskie grafiki (nawet takie z Painta), pomoce naukowe czy projekty. Pamiętaj też, że drukarka nie jest wymysłem mody ani efektem genialnych akcji marketingowych.

Podarowana na I Komunię drukarka może służyć wiele długich lat. Czas będzie dla niej bardziej przychylny niż dla smartfona czy komputera. W ogóle branża drukarkowa rządzi się specyficznymi prawami.

Długo szukaliśmy analogii będącej w stanie odwzorować zasady drukarkowego świata. Najlepiej, jak zwykle, przedstawił to #Rudy.

Na Nokię 3310 każdy patrzy z sentymentem, ale nikt jej raczej na co dzień nie używa. „Pancerny” telefon komórkowy z roku 2000 zapisał się na kartach historii jako legenda. Laserowa drukarka HP LaserJet 1100 również pochodzi z podobnego okresu produkcji.

Sęk w tym, że laserówki Hewlett-Packard wciąż jeszcze drukują, a tonery zamienniki do tego modelu są powszechnie dostępne.

Ten prosty przykład pokazuje, jak przydatnym i użytecznym prezentem na Komunię może być drukarka. Razem z Doktorkiem nie poprzestajemy jednak na branżowych rozmówkach. Przygotowaliśmy coś jeszcze. Zobacz, jaką drukarkę na Komunię wybrać. 🙂

HP OfficeJet Pro 6230 – na dobry początek

Drukarka na KomunięHP 6230 teoretycznie ma wszystko, czego młody człowiek do szczęścia potrzebuje. To drukarka WiFi, więc bez problemu można na niej drukować z telefonu. Ponadto, model ten posiada port Ethernet, który umożliwia podłączenie do sieci LAN.

Kaseta mieści 4 kolorowe tusze: błękitny HP 935XL C (C2P24AE), purpurowy HP 935XL M (C2P25AE), żółty HP 935XL Y (C2P26AE) oraz czarny HP 934XL BK (C2P23AE).

Chociaż jest to stosunkowo młody model, nie dotyka go podstawowa bolączka nowych drukarek, jaką jest brak alternatywnych wkładów. Zamienniki do HP OfficeJet Pro 6230 są powszechnie dostępne i zapewniają wydruki o najwyższej jakości. W dodatku są wydajne. Dużym udogodnieniem jest też funkcja druku dwustronnego, czyli tzw. „duplex”.

Po przeanalizowaniu stosunku ceny do możliwości, budżetowa drukarka HP wypada bardzo atrakcyjnie. Wadą może być brak zintegrowanego skanera, ale kto by się tym przejmował w czasach aplikacji, które zmieniają kamery smartfonów w mobilne skanery.

Przy wyborze tej propozycji należy jednak pamiętać, że cały czas mówimy o drukarce atramentowej ze zintegrowaną głowicą. Nie obędzie się zatem bez regularnego drukowania, w celu zachowania żywotności głowicy atramentowej.

Brother DCP-J105 – znana i lubiana

Na samym początku chrześniak bądź chrześniaczka nie będą jej doceniać. Mądrość przychodzi jednak z wiekiem.

Wielofunkcyjna  Drukarka na Komuniędrukarka Brother DCP-J105 to jedno z najczęściej polecanych przez DrTusza urządzeń. Poza zintegrowanym skanerem jej mocną stroną jest system automatycznego czyszczenia głowicy.

W praktyce oznacza to, że podłączona do zasilania drukarka sama pilnuje tego, aby tusz w dyszach nie uległ zaschnięciu.

Rozwiązanie to sprawia, że kolorowy Brother będzie służył swojemu właścicielowi o wiele dłużej.

Skoro już o atramentach mowa, to urządzenie Brother również lubi tusze zamienniki. Za wielobarwne wydruki odpowiadają cztery wkłady atramentowe: czarny Brother LC-529 XL BK, błękitny Brother LC-525 XL C, purpurowy Brother LC-525 XL M oraz żółty Brother LC-525 XL Y.

Krzywdzące byłoby pominiecie WiFi. Dzięki niemu drukowanie z telefonu jest dziecinnie proste. Chociaż design DCP-J105 tego nie zdradza, wiedz, że to młodzieżowa drukarka na długie lata.

HP Color LaserJet Pro M277n – prawie jak quad

A teraz czas na propozycję z górnej półki, która pomimo dość sporej ceny, będzie niemniej trafionym pomysłem co nowy iPhone czy quad.

HP Color LaserJet Pro M277n to wielofunkcyjne urządzenie laserowe. Drukuje, skanuje, kopiuje, a nawet faksuje. Jeśli idziesz na Komunię do bliźniaków, ten prezent będzie jak najbardziej w porządku.

Rodzice też się ucieszą, bo z zalet tego modelu może korzystać całe gospodarstwo domowe. W dodatku nie zajmuje on zbyt wiele miejsca, a oferuje naprawdę sporo.

Przejdźmy jednak do konkretów. HP Color LaserJet Pro M277n drukuje z prędkością 18 stron A4 na minutę. Wieloma funkcjami urządzenia możesz sterować za pomocą panelu dotykowego.

 

Drukowanie ze smartfona również przebiega wygodnie zarówno w przypadku systemu Android, jak iOS. Rodzice obdarowanego takim prezentem dziecka, nie będą mieli Ci za złe późniejszych wydatków, związanych z kosztami eksploatacji.

Kolorowe tonery HP 201A oraz HP 201X posiadają swoje zamienniki, które pozwalają na tanie drukowanie w najwyższej jakości.
HP Color LaserJet Pro M277n jest trochę jak dobry rower – to prezent na lata.

W razie dodatkowych pytań lub braku pomysłu na drukarkowy prezent zawsze możesz zwrócić się do Rudego. Nasz Doktorek całymi dniami przesiaduje na FacebookuInstagramie i Twitterze.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze