Nie wiesz, gdzie zrobić pieczątkę? #Rudy Ci podpowie - Blog firmowy DrTusz

Nie wiesz, gdzie zrobić pieczątkę? #Rudy Ci podpowie

gdzie zrobić pieczątkęTusze i tonery do drukarek to główna specjalność DrTusza, ale nie jedyna. Nasz Doktorek, poza wkładami do drukarek i drukarkami, oferuje również pieczątki. Nasze stemple wyróżnia sposób ich produkcji, gdyż od samego początku istnienia firmy wykorzystujemy technologię błyskową. Jeśli nie wiesz, gdzie zrobić pieczątkę, a do tego zastanawiasz się nad wyborem technologii, to jesteś we właściwym miejscu. Razem z Rudym wyjaśnimy, jak działają pieczątki flash i dlaczego warto postawić właśnie na nie.

Świat się rozwija. Praktycznie każda dziedzina życia podlega cyfryzacji, a mimo to pieczątki mają się doskonale. Nic nie wskazuje, aby cokolwiek się w tej kwestii miało zmienić. Stemple mają się dobrze, co doskonale widzimy również po ilości zapytań i zleceń, które trafiają do Rudego każdego dnia. Tym razem postanowiliśmy poświęcić kilka akapitów naszym pieczątkom błyskowym.

Pieczątki – historia

Historia pieczątek sięga bardzo zamierzchłych czasów. Pierwsze wzmianki na temat stempli pochodzą z czasów, gdy Fred Flinstone śmigał po Skalisku autem bez podłogi, czyli jeszcze z epoki kamienia. Długo by opowiadać o stemplach ze starożytnej Mezopotamii czy Egiptu faraonów.

Na przestrzeni lat rzemieślnicy zaczęli używać do wyrabiania pieczątek również metali szlachetnych. W zamierzchłych czasach stemple były formą trwałego podpisu i identyfikacji osoby go składającej. Ówcześni władcy używali pieczątek, aby podkreślić autentyczność wydawanych przez siebie dokumentów. Panującym nie wypadało posługiwać się byle jakimi pieczęciami.

Najstarsza zachowana pieczęć na terenach Polski pochodzi z XI wieku. Jest nią stempel Rychezy – żony Mieszka II. W XIX wieku do użytku trafiły pieczątki kauczukowe oraz gumowe. Punktem zwrotnym w historii było pojawienie się w 1948 roku pieczątki kieszonkowej Vienna, a następnie pierwszej pieczątki samotuszującej z wymiennym wkładem.

Pieczątki doczekały się nawet własnej nauki. Wszystkim, co z stemplami związane zajmuje się sfragistyka.

Pieczątki błyskowe – specjalność DrTusza

Szybkie, długowieczne i precyzyjne! Tak w trzech prostych słowach można określić pieczątki błyskowe, wyrabiane przez DrTusza. Technikę błyskową (flash) wynaleźli Japończycy. #Rudy twierdzi nawet, że obok srebrnego wosku do włosów i zdalnie sterowanego mopa jest to jeden z najlepszych japońskich wynalazków.

Samo zrobienie pieczątki błyskowej zajmuje 5 minut. Słownie: pięć minut! Z racji swojej konstrukcji automat stemplarski zawiera minimum elementów mechanicznych, co wpływa na jego większą trwałość. Ważnym atutem tego rodzaju rozwiązania jest też jego żywotność.

Pieczątka błyskowa, a precyzując umieszczona w niej „gumka”, starczy na blisko 25000 odbić. Dzięki wysokiej rozdzielczości na płytce tekstowej możesz umieścić również grafikę.

gdzie zrobić pieczątkę

Jak powstaje pieczątka błyskowa?

Pieczątka błyskowa powstaje przy użyciu urządzenia błyskowego, które wypala czcionkę w światłoczułym materiale. Cały proces przebiega szybko i dość prosto; nie wymaga specjalnych szkoleń ani doświadczenia. W efekcie już po kilku minutach powstaje gotowa do pracy pieczątka o dużej wyrazistości. Jedyna wada pieczątki błyskowej to czas, który musi minąć od momentu produkcji pieczątki do momentu osiągnięcia jej pełnej funkcjonalności. W zależności od pory roku płytka tekstowa potrzebuje od godziny do dwóch, aby odpowiednio nasiąknąć tuszem.

Jest to jednak sytuacja jednorazowa, którą rekompensuje późniejsza niezawodność stempla.

Nie wiesz, gdzie zrobić pieczątkę? Zgłoś się do Rudego

Pieczątkę błyskową możesz zamówić online poprzez nasz sklep internetowy DrTusz.pl lub bezpośrednio w naszym sklepie stacjonarnym. W razie dodatkowych pytań lub niestandardowego zamówienia skontaktuj się z nami poprzez e-mail: drtusz@drtusz.pl. Pomagamy w przygotowania projektów, a #Rudy chętnie odpowiada na dodatkowe pytania! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze