Drukarki do zdjęć. 3 propozycje - Blog firmowy DrTusz

Drukarki do zdjęć. 3 propozycje

Drukarki do zdjęć wcale nie muszą kosztować fortuny! W dodatku obecne drukarki fotograficzne doskonale radzą sobie również z innymi zadaniami. Na co dzień mogą wykonywać tradycyjne prace biurowe. Kiedy jednak to konieczne, wydrukują nam piękne fotografie. Przygotowałem 3 propozycje drukarek do zdjęć, które może sobie nabyć praktycznie każdy!

Drukarka do zdjęć

Drukarki do zdjęć? Ale po co?

Kojarzysz te memy, gdzie nieprzedstawione jest zastawienie „starych” urządzeń, które teraz zastępuje tani smartfon?

Drukarka do zdjęć

Podobnie jest z drukarkami. Nie musisz kupować jednego, dedykowanego sprzętu, który będzie odpowiedzialny tylko za wydruk zdjęć. Profesjonalni fotografowie oczywiście mogą zainwestować w drukarkę termosublimacyjną, ale to technologia skierowana właściwie tylko do tej grupy zawodowej.


Dla zwykłych śmiertelników drukarka do zdjęć to zwykła drukarka atramentowa z dobra głowicą.
Na rynku znajdziemy sporo propozycji sprzętowych, które dobrze poradzą sobie z drukowaniem fotografii w domowym zaciszu czy biurze.

Drukarki do zdjęć – TOP 3 DrTusza

W tym tekście przygotowałem propozycje 3 modeli. Do każdego z nich znajdziesz wysokiej klasy zamienniki, które pozwolą na tańsze drukowanie.

HP Ink Tank 319 AIO

hp

HP Ink Tank 319 AIO to urządzenie wielofunkcyjne, wyposażone w system stałego zasilania atramentem – CISS. Tusz w tej drukarce uzupełnia się poprzez dolanie go bezpośrednio z butelki do zintegrowanego z drukarką zbiornika.

Urządzenie wielofunkcyjne HP Ink Tank 319 AIO na standardowym papierze drukuje z szybkością do 5 str./min w kolorze oraz 8 str./min w czerni. Ten model obsługuje różne nośniki – w tym papier fotograficzny.

Dodatkowo HP Ink Tank 319 AIO posiada wbudowany skaner – a co za tym idzie – może skanować stare zdjęcia oraz konwertować je do cyfrowej formy.

Jeśli poszukujesz urządzenia, które będzie dobrze drukowało fotki, a przy tym będzie tanie w eksploatacji, HP Ink Tank 319 AIO to wybór wart rozważenia.

Posiadam w ofercie zarówno tusze zamienniki w butelkach, jak tez oryginalne butelki tuszu HP.

Epson L850

Wielofunkcyjny Epson L850 to już większy kaliber. Dzięki technologii Micro Piezo drukowane zdjęcia są na najwyższym poziomie. System stałego zasilania atramentem sprawia, że tusz jest uzupełniany poprzez dolanie go z butelki do zbiornika zintegrowanego z urządzeniem.

Poza ekologicznym aspektem tego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na jego opłacalność. Dzięki niemu drukowanie w kolorze jest tanie. Tyczy się to zarówno dokumentów, jak i fotografii.

Drukarka do zdjęć

Z ciekawostek – Epson L850 drukuje na płytach CD. Jeśli chcesz nabyć ten model głównie po to, aby drukować fotki, to z pewnością docenisz fakt, że Epson L850 nie potrzebuje do pomocy komputera. Wbudowany wyświetlacz pozwala na drukowanie bezpośrednio z karty pamięci lub aparatu.

Canon PIXMA iX6850

Drukarkę Canon PIXMA iX6850 od poprzednich modeli odróżnia format. Ten model świetnie sprawdzi się zarówno z drukiem fotografii w formacie 10×15 cm, jak i materiałami w formacie A3. Jeśli zatem zamierzasz samodzielnie drukować wyraziste plakaty, to Canon PIXMA iX6850 na pewno się sprawdzi.

Mimo obsługi dużego formatu jakim jest A3+ sama drukarka e cechuje się kompaktowymi wymiarami. Pamiętaj, że jest to urządzenie jednofunkcyjne – nie posiada zintegrowanego skanera.

Poza minimalistycznym wyglądem Canon PIXMA iX6850 chwali się za dobrą wydajnością. Za dostarczenie atramentu odpowiada 5 wkładów atramentowych PGI-550/CLI-551 CMYK.

Drukarki do zdjęć – PAMIĘTAJ!

Każda drukarka do zdjęć to drukarka atramentowa. Wymaga zatem sporo troski. Pozostawiona sama sobie nawet na kilka dni, może już nic nie wydrukować. Wówczas konieczna może być wizyta w serwisie.

Wszystko przez zasychający w głowicy tusz. Tak więc, jeśli planujesz drukować zdjęcia od czasu do czasu, lepiej polegaj na fizycznych studiach fotograficznych czy działających w internecie firmach, które odpłatnie wywołają Twoje fotki.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze