Jak wydrukować zaproszenia ślubne? Podpowiadam!

grafika zaproszenie ślubne

Sezon ślubny za pasem! Dla wielu ten dzień to najważniejsza chwila w życiu. Wszystko musi być zatem dopięte na ostatni guzik. Nie tylko suknia panny młodej! Powiadomienie gości o zbliżającej się uroczystości to jeden z pierwszych etapów organizacji ceremonii. Na tortach i wystroju sali się nie znam, ale podpowiem, jak wydrukować zaproszenia ślubne.

Jak wydrukować zaproszenia ślubne – wyzwania

Czas goni. Przymiarki sukni, wybór menu, kreacje dla świadkowej, wieczór panieński… Lista przygotowań ślubnych jest niezwykle długa. Przyszły pan młody ma łatwiej – jego plany weselne troszczą się same o siebie.

Jedną z najważniejszych spraw na samym początku są zaproszenia ślubne. Na rynku oraz w serwisach aukcyjnych znajdziemy setki różnych propozycji o bardzo zróżnicowanych cenach. Koszt zamówienia pakietu tych najładniejszych może przyprawić o zawrót głowy.
Wystarczy posprawdzać aukcje w jednym z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych.

Po takim porównaniu ofert wiele par zastanawia się, czy nie warto zrobić zaproszeń we własnym zakresie. To możliwe. Tym bardziej, jeśli masz do dyspozycji drukarkę, do której są dostępne tonery zamienniki lub tusze zamienniki. Dzięki nim znacząco zmniejszysz koszty produkcji zaproszeń w domowej manufakturze.

Projekt

Nikt w przedślubnym zamieszaniu nie ma czasu na naukę Photoshopa czy innego programu graficznego tylko po to, aby stworzyć projekt zaproszeń ślubnych. Tutaj z pomocą przychodzi internet, gdzie znajdziemy masę już gotowych szablonów lub możemy stworzyć własne.

Z pomocą przychodzą takie narzędzia jak np. Canva. To jedno z najprostszych rozwiązań zawierających zarówno darmowe, jak i płatne wzory.

screenshot z Canvy, tag ślub

Plus jest taki, że ceny tych drugich są atrakcyjne. Wybór szablonu i jego edycję pozostawiamy Wam. Skupmy się na szczegółach technicznych.

Czego potrzebujesz

Drukowanie zaproszeń ślubnych najlepiej wykonać na własnej drukarce. Drukarki atramentowe dają więcej możliwości, ale to nie znaczy, że z laserową nie dasz sobie rady. Na czarno-białej laserówce możesz wydrukować stronę z tekstem zaproszenia, a następnie przy pomocy dodatków i kolorowego papieru zrobić wyglądające ekskluzywnie zaproszenie „home-made”!

Warto przed rozpoczęciem druku zaopatrzyć się w nowy tusz lub toner (w przypadku drukarek Brother warto sprawdzić bęben), aby mieć pewność, że wydruki będą nieskazitelne 😉

Nie będę rozwodził się nad tym, co wypada, a czego nie wypada zamieszczać w zaproszeniu ślubnym. Zdania wedding plannerów są podzielone.

Decyzja należy do Ciebie, ale pamiętaj o najważniejszych informacjach, które muszą się znaleźć w części tekstowej:
– imiona i nazwiska narzeczonych;
– datę i miejsce ślubu oraz wesela;
– imiona i nazwiska zapraszanych gości.

Wypada też powiadomić gości o obwiązujących terminach, dlatego do zaproszenia warto dołączyć dodatkową kartkę R.S.V.P. (francuski skóry „proszę odpowiedzieć”). Powinny na niej się znaleźć dane kontaktowe pary młodej, termin potwierdzenia obecności, a nawet mapa dojazdu.

Wszystko zależy od wyobraźni…

Jeśli projekt jest Twój autorski, poproś kogoś zaufanego o sprawdzenie literówek i interpunkcji. W sumie najlepiej będzie, jeśli sprawdzenie zlecisz kilku niezależnym osobom. Chochlik drukarski istnieje naprawdę.

Do wydrukowania zaproszeń ślubnych niezbędny będzie papier. Tutaj warto się pokusić o nośnik lepszej jakości. W końcu zaproszenie musi wyglądać elegancko!

Polecam papier o gramaturze około 250g/m² . Ma on wystarczającą sztywność, a jednocześnie jego grubość nie powinna sprawić kłopotu drukarce. Warto jednak uprzednio sprawdzić, czy nasza drukarka akceptuje taki nośnik. Informacje powinny być podane w instrukcji lub na stronie producenta.

Na rynku dostępne są różne rodzaje papierów. Możesz wybierać m.in. spośród satyny czy perły.
Decyzja należy do Ciebie.

Jak wydrukować zaproszenia ślubne. Pamiętaj o drukarce

Kiedy już masz gotowy projekt, czas zabrać się za drukowanie. Zanim zabierzesz się za ostateczne drukowanie, przetestuj szablon na zwykłym papierze. Dzięki temu sprawdzisz, czy wszystko gra, poziom tuszu lub tonera (ewentualnie stan bębna) jest ok.

W razie czego, po wkłady do drukarki zapraszam do siebie na DrTusz.pl. Darmową dostawę mam zawsze i na wszystko.

Przed drukowaniem ostatecznym wybierz właściwy format i grubość nośnika w ustawieniach drukowania.
3… 2… 1… Zaczynamy!

Stemple ślubne. Nowość?

Pary młode przykładają ogromną wagę do personalizacji. Nowożeńcy pragną podkreślić, że ten dzień jest wyjątkowy na różne sposoby.

Pieczątki ślubne z piórkami, imionami i datą ślubu. Dekoracja z literek wedding.


Pomóc w tym mogą stemple ślubne. Do czego służą i jak je wykorzystać? Tego dowiesz się z mojego wpisu „Stempel ślubny DrTusza – postaw na oryginalność„.



0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze