Jak sprawdzić poziom tuszu – poznaj prosty trik

jak sprawdzic poziom tuszuTusz lubi się kończyć w najmniej oczekiwanych momentach. W dodatku, nawet w przypadku oryginalnych wkładów atramentowych, funkcja systemowa nie zawsze jest miarodajnym wskaźnikiem faktycznego poziomu. Jak zatem sprawdzić poziom tuszu trzema kliknięciami myszki? #Rudy ma na to pewien sposób. 

Jak sprawdzić poziom tuszu?

Sprawdzanie poziomu tuszu w drukarce to czynność banalnie prosta. Urządzenie zazwyczaj samo komunikuje nam, że wkład atramentowy powoli się wyczerpuje. Ponadto, nawet najprostsze modele atramentówek posiadają diody, które pozwalają na ocenę aktualnego stanu. Zazwyczaj, gdy wszystko jest w porządku, diody świecą na zielono. Zmiana koloru na czerwony oznacza zbliżającą się konieczność wymiany zbiorników.

W bardziej zaawansowanych modelach diody zastępuje wielofunkcyjny panel, którego jedną z funkcji jest m.in. informowanie użytkownika o tym, co w danym momencie dzieje się z drukarką.

Sprawa komplikuje się w przypadku drukarek drukujących w oparciu o wkłady atramentowe z wbudowaną głowicą. Gdy zregenerujesz kartridż, i ponownie umieścisz go w drukarce, drukarka nadal będzie informowała o niskim poziomie tuszu. Dzieje się tak, gdyż chipu, zainstalowanego w każdym z wkładów nadających się do regeneracji, nie da się zresetować.

W praktyce oznacza to, że zregenerowany tusz będzie drukował jak nowy. Drukarka wie jednak swoje i ciągle będzie powtarzała, że tusz jest pusty, bo tak mówią jej dane zarejestrowane przez chip.

#Rudy zdradzi Ci pewien sekret.
Otóż, jeśli drukarka sygnalizuje niski poziom tuszów, nie musisz wymieniać pojemników z tuszem od razu. Poczekaj do chwili pogorszenia się jakości wydruku.

Jak szybko i miarodajnie sprawdzić, czy poziom tuszu jest wystarczający? Da się to zrobić trzema kliknięciami. Wystarczy wydrukować logo Wujka Google. 🙂

jak sprawdzic poziom tuszu

Wyszukiwarka Google przeszła długą drogę od uczelnianej ciekawostki do globalnego narzędzia, które dyktuje trendy. Pierwsza wersja logo Google wyglądała trochę „pikselowo”. W październiku 1998 roku powstał projekt najbliższy temu, co obserwujemy praktycznie każdego dnia na naszych monitorach. Oczywiście obecne logo zostało poddane wielokrotnemu odświeżeniu.

Od blisko 20 lat litery tworzące napis „Google” wykorzystują barwy podstawowe – a co za tym idzie – wydrukowanie logo najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie jest najszybszym sposobem na sprawdzenie realnego poziomu tuszu.

Jeśli na tacce odbiorczej znajdziesz ostry wydruk o odpowiednio nasyconych kolorach, to znaczy, że zawartość atramentu w kartridżach jest ok. 😉

Najprostsze rozwiązania z reguły działają najlepiej!

1.5 14 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze