Jak skonfigurować nową drukarkę? To proste

Jak skonfigurować nową drukarkę? To proste

Jak skonfigurować nową drukarkę? W dzisiejszych czasach ten proces jest prosty i szybki! Warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, aby pierwszy kontakt z urządzeniem nie popsuł późniejszych relacji. W końcu drukarki bywają złośliwe i pamiętliwe 😉

Jak skonfigurować nową drukarkę zdjęcie tytułowe

Jak skonfigurować nową drukarkę?

Drukarki są fajne. O ile nie sprawiają problemów. Urodzeni w latach 80-tych na pewno pamiętają czasy pierwszych komputerów i instalowania ówczesnych drukarek HP czy Xerox.

Dla niektórych było to traumatyczne przeżycie. Czasem konieczna była pomoc informatyka, gdyż drukarki i komputery czasem miewały ze sobą na pieńku!

Dziś temat wygląda o wiele lepiej i nie przysparza już tylu problemów.

Konfiguracja drukarki – sterowniki

W większości nowych drukarek w pudełku obok startowych wkładów, papierowych broszur i samego urządzenia często znajduje się płyta CD ze sterownikami.

Należy ją umieścić w napędzie CD. Instalator odpali się automatycznie i przeprowadzi nas przez cały proces instalacji. Powie np.: w którym momencie włożyć pojemniki startowe czy podłączyć kabel USB.

W większości nowych laptopów nie ma jednak napędów CD. Niektórzy zakupują zewnętrzny napęd CD, jednak są to sporadyczne przypadki.

Co zatem zrobić, kiedy kupiliśmy nową drukarkę, a nie mamy możliwości instalacji sterowników bezpośrednio z płyty CD?

Automatyzacja konfiguracji drukarki uruchomi się po podłączeniu drukarki do laptopa poprzez kabel USB. I tutaj uwaga – kabel USB nie jest częścią zestawu. Sprzedawcy często dorzucają go gratis.

kabel USB do drukarki

Najnowsze systemy Windows zazwyczaj posiadają w swoich zasobach sterowniki do najpopularniejszych modeli drukarek.

Możliwe jest tez zainstalowanie oprogramowania i sterowników bezpośrednio ze strony internetowej producenta. Wystarczy, że w wyszukiwarkę Google wpiszesz frazę „model urządzenia + sterowniki”, aby globalna sieć pokazała nam to w wynikach wyszukiwania.

Wówczas otrzymujemy pełną gamę sterowników i oprogramowania wspomagającego, jak np.: monitory stanu czy obsługa drukarki z pomocą nakładki systemowej stworzonej dla naszego modelu.

Wtedy jesteśmy całkowicie uzbrojeni w codziennej biurowej przygodzie.

Konfiguracja drukarki z Wi-Fi również powinna być przeprowadzana poprzez kabel USB. Pobrane ze strony producenta oprogramowanie przeprowadzi nas przez cały proces i podpowie, jak podpiąć drukarkę do sieci.

Sama instalacja sterowników to jednak nie wszystko.

Jak skonfigurować drukarkę – zajrzyj do środka

Każda nowa drukarka jest odpowiednio zabezpieczona. Po wyjęciu urządzenia ze styropianowych wypełniaczy, które chronią ją przed uszkodzeniami mechanicznymi należy z również usunąć taśmy i folię zabezpieczające przed rysami na obudowie nowiutkiego urządzenia.

Jak skonfigurować nową drukarkę - drukarka atramentowa Epson

Ale to nie wszystko. Wewnątrz urządzenia również mogą znajdować się plastikowe zabezpieczenia, które uniemożliwią wydruk czegokolwiek. Nawet po zainstalowaniu sterowników.

Jak skonfigurować nową drukarkę - wnętrze drukarki laserowej

Dlatego zanim rozpoczniesz drukowanie, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Warto! Upewnij się też, jakie funkcje ma Twoja drukarka. Niektóre z nich, jak np. druk dwustronny, bardzo ułatwiają pracę i pomagają oszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze