F-16 pośród drukarek - Blog firmowy DrTusz

F-16 pośród drukarek

Nikt nie zliczy śmiałków pragnących zapisać się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa. Inżynierowie HP również spróbowali swoich sił. Cel został osiągnięty – dołączyli do elitarnego grona jako twórcy najszybszej drukarki na świecie. Stało się to możliwe za sprawą modelu Officejet Pro X551dw Printer.

Ostatnio wspólnie z Rudym przyjrzeliśmy się urządzeniom wielofunkcyjnym HP DeskJet z serii 3700 – najmniejszym na rynku rozwiązaniom łączącym w sobie funkcje skanowania i drukowania.
Kompaktowy sprzęt jest jednak tylko jedną z wielu pozycji na długiej liście sukcesów Kalifornijczyków.

I’m American Dream

Amerykanie od zawsze mają manię być najlepszymi z najlepszych. Wujek Sam już tak ma, od przemysłu zbrojeniowego, poprzez sport, na technologicznych nowinkach kończąc. Spektakularny sukces i sława są chyba częścią etosu „American Dream”. Kto oglądał Forresta Gumpa, ten zrozumie. Firma założona niegdyś przez Williama Hewletta i Dave’a Packarda doskonale się zresztą w ten ideał wpisuje. Pierwszy kalkulator kieszonkowy był ich dziełem. Pierwsza powszechna drukarka atramentowa również jest dziełem pionierów z Doliny Krzemowej. Najszybsza drukarka na świecie także. Officejet Pro X551dw Printer oficjalnie zapisała się na kartach Księgi rekordów Guinnessa. DrTusz prześwietlił ją w swoim laboratorium.

Dzień próby

To był piątek. Dokładnie piątek 6 kwietnia 2012 roku. Mieszkańcy Vancouver w stanie Waszyngton rozmyślali już o weekendzie. Zakochani na całym świecie celebrowali z kolei Światowy Dzień Pocałunku.

Członkom zespołu HP nie w głowie jednak były sobotnie hulanki czy romanse. Ich dzieło, znane pod nazwą Officejet Pro X551dw, właśnie szykowało się do bicia rekordu Guinnessa. Test został wykonany z zachowaniem normy ISO 24734. W próbie, polegającej na jak najszybszym wydruku 500 stron w formacie A4 wzięły, udział również inne drukarki. Wszystkie pracowały na ustawieniach domyślnych i miały za zadanie wydrukować ten sam plik. Kalifornijczycy zostawili jednak konkurentów daleko w tyle. Drukarka HP Officejet Pro X551dw Printer wykonała zadanie w 7:18 min. Urządzenie wielofunkcyjne HP Officejet Pro X576dw uzyskało wynik gorszy dosłownie o sekundę. Na trzecim miejscu podium uplasowała się LG Machjet LPP6010N Printer z czasem 9:18 min.

Cały test nadzorował osobiście Terry Wirth z WirthConsulting.org. Rekord został pobity, a drukarka Officejet Pro X551dw zyskała tytuł najszybszej na świecie. Po dziś dzień nikt nie podjął się pobicia tego wyniku.

Technologia HP PageWide

Modele z serii HP Officejet Pro X zapoczątkowały nową erę atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych. Producent zastosował w nich innowacyjne rozwiązania. Wszystko za sprawą technologii HP PageWide. Dotychczas była ona stosowana głównie w przemyśle. Dzięki szybkim niczym F-16 „kombajnom” HP Officejet Pro X476/X576 oraz drukarkom HP Officejet Pro X451/X551 mogły z niej korzystać również mniejsze przedsiębiorstwa.

Urządzenia wykorzystujące HP PageWide drukują w oparciu o system tysięcy miniaturowych dyszy, wbudowanych w nieruchomą głowicę o szerokości całej strony. Wszystkie z nich praktycznie jednocześnie nanoszą cztery kolory na poruszającą się kartkę papieru. Głowica stoi w miejscu – przesuwa się jedynie papier. Kalifornijski potentat oferuje obecnie kilkanaście modeli wykorzystujących tę technologię. Najszybsze z nich, dostępne w serii Enterprise, potrafią drukować z prędkością 75 stron na minutę, i to w kolorze!

Mniej wymagający entuzjaści atramentówek mogą skorzystać z prostszych i tańszych urządzeń, również dostępnych w ofercie HP. Są to jednak propozycje skierowane do określonej grupy użytkowników. Osoby poszukujące szybkich i wydajnych kolorowych drukarek atramentowych z pewnością będą zadowolone. W firmach i instytucjach, drukujących głównie czarno-białe treści, sprzęt wykorzystujący HP PageWide nie będzie miał okazji rozwinąć skrzydeł.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze