HP DeskJet 3785 – nowy rozdział drukarkowej ewolucji

HP DeskJet 3785 – nowy rozdział drukarkowej ewolucji

Media społecznościowe mają się dobrze. Właściwie to mają się coraz lepiej. Facebook czy Instagram podbiły serca internautów – co za tym idzie – teraz inni muszą nadążyć za trendami kreowanymi przez SM. Urządzenia wielofunkcyjne HP DeskJet z serii 3700 są tego najlepszym przykładem.

 

Kalifornijczycy wypuścili na rynek dwie nowości. Na czym polega ich fenomen? HP DeskJet 3720 oraz HP DeskJet 3785 są obecnie najmniejszymi urządzeniami wielofunkcyjnymi na świecie. Modele zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach mediów społecznościowych, którzy chcą drukować zdjęcia bezpośrednio z serwisów SM. Najbardziej zaskakują kompaktowe rozmiary tych „gadżetów”. W stosunku do innych atramentowych urządzeń, produkty z nowej linii są blisko dwa razy mniejsze. Chociaż „Hapeki” nieco schudły i się skurczyły, nie straciły nic z funkcjonalności większych członków rodziny. Nawet Rudy jest pod wrażeniem dzieła inżynierów z Doliny Krzemowej.
Nawiasem mówiąc, produkty HP DeskJet z serii 3700 stanowią kategorię samą w sobie!

Bez Wi-Fi ani rusz

Urządzenia szczególnie przypadną do gustu miłośnikom drukowania z poziomu smartfonów czy tabletów. Połączenie poprzez Wi-Fi może odbywać się nawet bez dostępu do Internetu. Producent przygotował również kilka narzędzi ułatwiających zabawę. Poza popularnym programem HP All-in-One Remote (służy do drukowania dokumentów i zdjęć. Pozwala też na sprawdzanie statusu drukarki oraz jej konserwację), użytkownicy mają do dyspozycji HP Social Media Snapshots. Aplikacja umożliwia druk, modyfikację oraz udostępnianie fotek zarówno z pamięci urządzenia mobilnego, jak i z serwisów społecznościowych. To jednak nie wszystko. Na potrzeby druku zdjęć z aplikacji, HP oferuje swoim klientom samoprzylepny papier fotograficzny 4×5. Wszystko po to, aby uwiecznione kadry mogły elegancko prezentować się w fizycznym albumie. Rudy jest tym rozwiązaniem wręcz zachwycony.

Przyjrzymy się bliżej

Urządzenia wykorzystują, dobrze znany z innych modeli HP, system dwóch wkładów atramentowych. Pierwszy pojemnik zawiera czarny tusz i umożliwia zapełnienie treścią ok. 120 stron. Drugi jest trójkolorowy. Producent określa jego wydajność na ok. 100 stron. Prędkość druku wynosi do 19 str./min w czerni oraz 15 str./min w przypadku kolorowych treści. Drukarka nie posiada zintegrowanej głowicy. W razie zaschnięcia tuszu problem rozwiąże udrożnienie dysz z poziomu oprogramowania. Wkłady atramentowe można również regenerować, co znacznie zmniejsza koszty eksportacji.
Każde z urządzeń posiada wbudowany skaner. Dzięki temu HP DeskJet 3720 czy HP DeskJet 3785 potrafi zdigitalizować dowolne materiały. W funkcji miniaturowej kserokopiarki również się sprawdzi.

Technologia nie zwalnia

Nowe modele ze stajni Williama Hewletta i Dave’a Packarda są odpowiedzią na zachodzące na rynku zmiany. Coraz więcej użytkowników ceni sobie mobilność. Seria 3700 jest skierowana właśnie do nich. Inni producenci na pewno nie mają zamiaru zostać w tyle. A że konkurencja napędza rozwój, nie możemy się doczekać odpowiedzi pozostałych drukarkowych gigantów.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze