Torfowy Doktor Białystok

Błotne szaleństwo – Mistrza Polski mamy, po Mistrza Świata sięgamy!


Piłka-błotna-Marcin-Pawlukiewicz-630x354Nie od dziś wiadomo, że firma DrTusz kocha sport. Ale, ale… nie tylko pałamy do niego sympatią – bierzemy również czynny udział w nietypowej odmianie footballu jaką jest piłka błotna. Tym, którzy nie znają tej dyscypliny sportu, przybliżymy kilka szczegółów.

Piłka błotna jest grą zespołową, oficjalnie powstałą w 1998 roku w Finlandii jako Suopotkupallo. Matką piłki bagiennej jest oczywiście piłka nożna, z tymże rozgrywana jest na błotnistym terenie. Drużyny składają się z dwunastu zawodników, z czego na boisku występuje sześciu. Mecz podzielony jest na dwie połowy, każda po 12 minut. Dyscyplina ta najbardziej rozpowszechniona jest w Rosji, Holandii, Brazylii i Wielkiej Brytanii. W Polsce również odbywaj się mecze piłki błotnej, a nasza firma DrTusz jest głównym sponsorem drużyny piłkarskiej Torfowy Doktor Białystok. Naszą ekipę pochwalić możemy za spore sukcesy, mianowicie drużyna Torfowy Doktor Białystok już dwukrotnie triumfowała jako Mistrz Polski (w latach 2013 i 2014).

W dniu wczorajszym przedstawiciele ekipy DrTusz mieli okazję odwiedzić studio TV Puls i rozmawiać z Katarzyną Cichopek o piłce błotnej na arenie międzynarodowej, czyli zbliżających się Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Stambule już w czerwcu tego roku, a Polskę reprezentować będzie – uwaga, uwaga – drużyna Torfowy Doktor Białystok! 🙂 Nie jest tajemnicą, że mamy ambicje na zdobycie Mistrza Świata i liczymy na Wasze wsparcie w postaci kibicowania naszej drużynie! 🙂

TVPuls

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze