Alexa Print – drukowanie przyszłości - Blog firmowy DrTusz

Alexa Print – drukowanie przyszłości

Alexa

Świat z serialu Jetsonowie czai się tusz za rogiem! Asystent Google, Siri, Bixby czy Alexa powoli stają się coraz bardziej inteligentne. Coraz chętniej korzystamy z ich możliwości. Od rzeczywistości rodem z kultowej kreskówki trochę nas dzieli, co niemienia faktu, że jest ona coraz bliżej. Skąd taki wniosek? Należąca do firmy Amazon Alexa wyręczy nas w kolejnej czynności – drukowaniu. Alexa Print już działa!

Alexa – asystent domowy

Niepozorne urządzenie przypominające standardowy głośnik. Tak w skrócie można opisać design każdego urządzenia Amazon, które obecnie występuje w trzech wariantach: Amazon Echo 3, Amazon Echo Studio oraz Amazon Echo Dot 3.

Niech nie zwiedzie Cię niepozorny wygląd. Każdy z tych gadżetów może stać się centrum dowodzenia Twojego domu. Wszystko za sprawą inteligentnej asystentki domowej od Amazona!

W skrócie – konfigurujesz głośnik poprzez synchronizację z aplikacją i Wi-Fi. Alexa jest gotowa do ofiarnej służby. Działa podobnie jak Asystent Google.

Ty mówisz, ona słucha i spełnia Twoje życzenia. Oczywiście nie każdy może wydawać polecenia. Asystentka rozpoznaje głos swoich użytkowników.

Jeśli korzystasz z usług Amazona, możesz w pełni cieszyć się bogactwem wirtualnej biblioteki. Wystarczy, że wypowiesz zaklęcie: Alexa, please play „wstaw tytuł ulubionego utworu”.

Jeśli posiadasz usługę „Prime” możesz nawet zrobić zakupy za pomocą komend głosowych.
Alexa może: podać prognozę pogody, przeczytać nagłówki, czy zamówić nam Ubera.

Dzięki udostępnieniu odpowiednich narzędzi, deweloperzy mogą tworzyć własne programy ucząc asystentkę nowych rzeczy.

Inteligentne drukowanie

Jedną z jej nowych umiejętności, jest… obsługa drukarki. Tak. Alexa Print wydrukuje za Ciebie! Wystarczy ją skonfigurować i dodać drukarkę. Głosowo lub poprzez aplikację. Otrzymasz nawet przypomnienie o potrzebie uzupełnienia tuszu.

AlexaZastanawiasz się, jak ułatwić sobie drukowanie za pomocą Alexa Print? Przykładów jest całe mnóstwo. Możesz poprosić ją o wydrukowanie krzyżówek czy łamigłówek, kiedy Ci się nudzi.

Zbyt błahy przykład? Wyobraź sobie zatem, że Twoja pociecha potrzebuje na zajęcia papieru milimetrowego czy papieru w linie. Zazwyczaj dzieje się tak w niedzielę późnym wieczorem, a sprawa dotyczy pracy domowej na poranne zajęcia w poniedziałek.

Nie musisz kombinować! Alexa znajdzie i wydrukuje Ci potrzebną liczbę arkuszy. Nie musisz też kupować całej ryzy papieru.

Brzmi niemal idealnie! Nie mogę doczekać się przetestowania tego w moim laboratorium.

Czy produkt Amazona ma jakieś wady? Osoby, które nie posługują się językiem angielskim mogą czuć się zawiezione. Asystent działa obecnie tylko w tym języku i nie wiemy, kiedy się to zmieni.

Amazon traci tutaj punkty na rzecz usługi Google, która w naszym kraju cieszy się największym zainteresowaniem.

Alexa Print – sposób na biznes

Amazon to gigant. Jeff Bezos dzięki swojej żyłce do interesów i niekonwencjonalnemu myśleniu stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jego historia to materiał na dobry film.

Nie będę zatem streszczał biografii ojca założyciela. Pokażę na prostym przykładzie, jak łatwo i skutecznie zachęcić użytkowników do zakupów.

Alexa Print powiadomi Cię o niskim stanie tuszu lub tonera. Jeśli przy jej pomocy zamówisz nowy tusz ze sklepu Amazona, możesz liczyć na 10% rabatu przy kolejnym zamówieniu! Genialne? To zależy 😉

Jeśli subskrybujesz mój newsletter, możesz otrzymać nawet 62% rabatu na zamienniki z DrTusz.pl.

Tymczasem szukam kogoś, kto już użytkuje urządzenia Amazon Echo i może wypowiedzieć się na temat usługi Alexa i możliwości drukowania. Chętnie poznam Waszą opinię na temat tej funkcjonalności!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze