Wydrukuj ozdoby na choinkę – poradnik DrTusza - Blog firmowy DrTusz

Wydrukuj ozdoby na choinkę – poradnik DrTusza

Prezenty spakowane, a składniki na karpia i kutię grzecznie czekają w lodówce. Czas zatem ubierać choinkę. Jeśli zapas bombek i łańcuchów po ostatnich Świętach wymaga uzupełnienia, #Rudy ma dla Ciebie radę – wydrukuj ozdoby choinkowe na domowej drukarce. Tym sposobem udekorujesz swoje drzewko świąteczne własnoręcznie przygotowanymi dodatkami, których nie dostaniesz w żadnym sklepie.

 

Magia Świąt udziela się i dużym, i małym. Galerie handlowe i supermarkety pogrążają się w zakupowym szale. Po domowych kuchniach niosą się zapachy smakołyków i łakoci, które stanowią tradycyjny element bożonarodzeniowej tradycji. Zgodnie ze zwyczajem w dzień Wigilii należy również ubrać choinkę. W zależności od preferencji i aktualnych trendów ozdabiamy je bombkami, łańcuchami, niekiedy też słodyczami.

Zrób to sam

Z myślą o tych, którzy preferują dekoracje „handmade” lub chcą po prostu zająć czymś swoje pociechy w czasie przygotowań uroczystej kolacji, #Rudy przygotował coś specjalnego – szablon do wykonania niepowtarzalnej ozdoby choinkowej. 🙂

Potrzebne akcesoria:

  • Papier (Doktorek zaleca grubszy papier. Najlepiej o gramaturze od 120g/m² lub grubszy); 
  • Drukarka kolorowa;
  • Nożyczki;
  • Klej do papieru;
  • Kawałek wstążki lub sznurka.

Zaczynamy wycinanie

Aby maksymalnie ułatwić przygotowywanie ozdoby, przygotowaliśmy gotowy projekt ozdoby choinkowej. Możecie go zobaczyć poniżej. Szablon w wersji PDF do pobrania jest dostępny >TUTAJ<.

Zanim wydrukujesz plik, wejdź w ustawienia wydruku i ustaw jakość na najlepszą. Zadbaj zawczasu o to, aby stan tonera lub tuszu był na odpowiednim poziomie. Koniecznie drukuj w kolorze. Wydruki w mono nie będą w pełni oddawały uroku ręcznie wykonanej ozdoby.

Następnie wytnij każdy z elementów na szablonie. Postaraj się wycinać wzór wzdłuż krawędzi. Na koniec sklej ze sobą poszczególne elementy. Poniżej zamieszczamy zdjęcia naszej ozdoby. Połącz ze sobą papierowe elementy szablonu dokładnie w ten sam sposób.

Górna część ozdoby.

Pamiętaj, aby sklejając górną część stroika, pomiędzy dwoma kawałkami papieru umieścić wstążkę.


Dolna część ozdoby.

Kiedy już przygotujesz dwie części, sklej je ze sobą jak na poniższym zdjęciu.


Rudy aniołek w całej okazałości.

Po wszystkim zawieś „rudowłosego aniołka” na choince i ciesz się magią Świąt! 🙂

 

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze