Nowy rok – nowa drukarka - Blog firmowy DrTusz

Nowy rok – nowa drukarka

drukarka do firmyStyczeń to okres noworocznych postanowień i snucia dalekosiężnych planów na nadchodzące 12 miesięcy. Jeśli na liście Twoich tegorocznych „must have” znajduje się drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne, #Rudy przygotował zestawienie modeli, które warto wziąć pod uwagę. W końcu dobra drukarka to narzędzie o wyjątkowych możliwościach – może sprawić, że każdy dzień 2018 roku będzie kolorowy!

 

HP Color LaserJet Pro M477 FNW – duch Kalifornii

Hewlett-Packard, czyli prawdopodobnie jedna z najbardziej medialnych marek Doliny Krzemowej, od lat walczy o tytuł hegemona na rynku drukujących akcesoriów biurowych. Zeszłoroczne przejęcie od Samsunga działu drukarek to najbardziej dobitny dowodów na to, że HP nawet nie myśli o tym, aby zwolnić.

Na naszym rynku drukarki HP uchodzą za synonim jakości i wyznacznik prestiżu. Jeśli zatem lubisz markowe produkty o dobrej jakości, to urządzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet Pro M477 FNW powinno znaleźć się na liście Twoich noworocznych planów zakupowych. Model ten łączy w sobie 4 funkcje – drukuje, kopiuje, skanuje, a do tego może pełnić również rolę biurowego faksu.

Drukarka HPNa dodatek drukuje laserowo i w kolorze – a co się z tym wiąże – problem zaschniętego tuszu tego sprzętu nie dotyczy.

Laserowe wydruki charakteryzują się również większą trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne.

Prędkość druku to aż 27 str./min w mono oraz w kolorze, a to całkiem przyzwoity wynik.

 

Do atutów wielofunkcyjnej drukarki HP należy też dodać niską emisję hałasu i dostępność zamienników wkładów laserowych. HP Color LaserJet Pro M477 FNW zasilają cztery kolorowe tonery HP.

Producent przewidział mniejsze wkłady HP 410A o wydajności ok. 2300 stron oraz bardziej wydajne wkłady 410X o wydajności ok. 6500 stron. DrTusz posiada szeroką ofertę materiałów eksploatacyjnych do tego modelu.

Jest to też niezwykle „kontaktowa” drukarka. 😉 Pracuje w sieci LAN, posiada WiFi, a drukowanie z telefonu czy tabletu nie jest dla niej niczym nadzwyczajnym. Czego chcieć więcej? 😉

Epson WorkForce WF-7710 DWF – w A3 z plusem

Kiedy specyfika Twojej pracy wymaga formatu większego niż standardowe A4, wówczas wkracza Epson WorkForce WF-7710 DWF – wielofunkcyjna drukarka, określana przez producenta jako 4w1.

Epson, chociaż wciąż nie tak mocno prestiżowy jak Canon czy HP, jest jednym z wiodących producentów urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek atramentowych. Marka wchodzi w skład Seiko Group, co samo w sobie świadczy o wysokim poziomie oferowanych produktów.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej WorkForce WF-7710 DWF. Ten model drukuje w formatach A4 i A3+, do tego skanuje, kopiuje, posiada funkcję faksu i automatycznego druku dwustronnego. W tym wypadku określenie „4w1” nie jest pustym sloganem.

Japończycy wyposażyli swój „kombajn”  w głowicę drukującą PrecisionCore.

Zaawansowana technologia Epson pozwala na drukowanie kolorowych dokumentów w znakomitej jakości z szybkością 18 str./min.

Poza tym użytkownicy WF-7710 DWF mają do dyspozycji cały szereg udogodnień, jak np.: ekran dotykowy o przekątnej 10,9 cm, moduł Wi-Fi, port Ethernet, a także moduł NFC.

O drukowaniu z telefonu czy tabletu nawet nie wspominamy, bo to oczywista funkcja w sprzęcie tej klasy.

Urządzenie zasilają cztery kolorowe tusze Epson 27XL. Dzięki dostępności tuszów zamienników koszty kolorowych wydruków mogą być jeszcze niższe.

Jedyne o czym musisz pamiętać eksploatując drukarkę atramentową, to regularne drukowanie. #Rudy zawsze podkreśla znaczenie tej czynności. Zbyt długie przestoje w pracy mogą powodować zaschnięcie tuszu w głowicy. Jest to jednak powszechna bolączka większości atramentówek.

Brother HL-L2340 DW – nic nie mów. Drukuj!

DrTusz doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż nie każdy użytkownik potrzebuje przysłowiowego kombajnu. Niekiedy do szczęścia wystarczy solidna laserówka. Oto i ona – Brother HL-L2340 DW. Monochromatyczną drukarkę laserową zasila toner TN-2310, którego wydajność jest szacowana na ok. 2600 stron.

Oczywiście na rynku dostępne są wysokiej klasy zamienniki tonera TN-2310, a także bębna DR-2300, który należy wymienić po wydrukowaniu 12000 stron.

drukarka laserowaBrother HL-L2340 DW monochromatyczne treści drukuje z prędkością 26 str./min, co czynią ją niezwykle wydajnym partnerem podczas pracy.

Drukuje dwustronnie za sprawą funkcji druku dwustronnego (duplex).

Producent wyposażył ją również w WiFi, dzięki czemu podłączenie do routera nie wymaga dodatkowych kabli.

Brother HL-L2340 DW obsługuje też funkcję drukowania z telefonu lub tabletu.

Użytkowcy potrzebujący maszynki do bezstresowej produkcji monochromatycznych dokumentów będą tym modelem zachwyceniu.

Gdyby okazało się, że żadna z trzech propozycji Rudego nie spełnia Twoich oczekiwań, skontaktuj się z Doktorkiem poprzez Facebooka. Na pewno pomoże Ci w wyborze drukarki na miarę Twoich potrzeb. 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze