Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO - Blog firmowy DrTusz

Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO

Firma Canon zaprezentowała nową serię drukarek wielkoformatowych imagePROGRAF PRO, która obejmuje modele PRO-6600, PRO-4600 i PRO-2600. Urządzenia te oferują szereg ulepszeń w stosunku do poprzedniej generacji, zapewniając jeszcze wyższą jakość druku, większą wydajność i łatwość obsługi. Wielkoformatowe drukarki Canon stanowią idealny wybór dla profesjonalnych fotografów, artystów, drukarni i biur projektowych.

Wielkoformatowe drukarki Canon

Canon ImagePROGRAF PRO: rewolucja w druku wielkoformatowym

Nowe modele PRO-2600 (format A1 24”/610 mm), PRO-4600 (format A0 44”/1118 mm) i PRO-6600 (format A0+ 60”/1524 mm) zastępują popularną linię PRO-1000 i oferują szereg ulepszeń, które z pewnością zachwycą zarówno fotografów, jak i grafików. Zapowiedziana seria imagePROGRAF oferuje szereg ulepszeń w stosunku do poprzedniej generacji, łatwiejszą obsługę, a także szeroki wybór funkcji, między innymi takich jak:

  • możliwość drukowania na różnych nośnikach, w tym papierze fotograficznym, płótnie i folii,
  • wbudowany system kalibracji kolorów,
  • monitorowaniu nanoszenia atramentu,
  • uproszczonym ustawieniom i łatwiejszej obsłudze,
  • możliwość drukowania z chmury.

Najwyższa jakość obrazu

Drukarki ImagePROGRAF PRO z nowej serii wykorzystują nowy system atramentów pigmentowych LUCIA PRO II. Zapewnia jeszcze lepszą jakość wydruków, a w szczególności zdjęć zwracając uwagę na szczegóły. Wspomniany system wykorzystuje 12 atramentów, a nowy czarny atrament matowy zwiększa zakres tonalny i wyrazistość druków czarno-białych. Drukarki te potrafią odwzorować 99% palety barw Adobe RGB i 93% palety barw DCI-P3, co gwarantuje żywe i realistyczne wydruki.

Stosowane atramenty w Canon imagePROGRAF są również bardziej odporne na blaknięcie i wycieranie, co gwarantuje trwałość wydruków na długie lata. Po wielu sygnałach od użytkowników zadbano o większą odporność na światło, dzięki czemu wydruki nie tracą kolorów pod wpływem promieniowania słonecznego.

Wydajność i precyzja

Nowe drukarki wielkoformatowe imagePROGRAF są szybsze i bardziej wydajne niż poprzednie generacje. Na przykład model PRO-6600 potrafi wydrukować plakat w formacie A0 w zaledwie 3 minuty i 30 sekund. Drukarki są również wyposażone w nowy system automatycznego wyrównywania głowicy drukującej, który zapewnia precyzyjne wydruki za każdym razem.

Jeśli już mowa o głowicy, została ona udoskonalona względem poprzedniej serii. Zapewnia precyzyjne drukowanie, w wysokiej rozdzielczości do 2400 dpi z dbałością o zadruk drobnych detali. Jest to niezwykle ważne w przypadku fotografii i druków artystycznych.

Nowa technologia jest bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ zużywa mniej atramentu i energii. To świadomy wybór dla użytkowników, którzy dbają o planetę.

Warto dodać, że drukarki imagePROGRAF PRO są kompatybilne z oprogramowaniem Large Format Print Production, które umożliwia automatyzację drukowania wielkoformatowego. Co więcej zautomatyzowany proces podawania papieru skraca czas ładowania podłoży nawet o 40%, względem innych ploterów wielkoformatowych!

drukarki canon imagePROGRAF

Uniwersalne zastosowanie:

Nowe drukarki wielkoformatowe Canon znajdą zastosowanie w wielu dziedzinach, m.in:

  • reklamie i marketingu – drukowanie plakatów, banerów i innych materiałów reklamowych w dużym formacie,
  • fotografii – drukowanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości i żywych kolorach,
  • sztuce – druk reprodukcji obrazów, grafik i innych dzieł sztuki,
  • biurach projektowych – drukowanie map, planów, projektów z uwzględnieniem najdrobniejszych detali,
  • inżynierii – drukowanie rysunków technicznych, schematów, projektów CAD i innych dokumentów.

Wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO

Canon, jako lider w dziedzinie druku, nieustannie dąży do innowacji i dostarcza klientom najlepsze rozwiązania w zakresie drukowania w różnych formatach. Drukarki z serii ImagePROGRAF PRO to doskonały wybór dla wszystkich, którzy szukają najwyższej jakości druku wielkoformatowego. Najnowsze modele spełnią na pewno oczekiwania fotografów, grafików i innych profesjonalistów.

Poza wysoką wydajnością i nastawieniem na jakość wydruków, plotery canon imagePROGRAF umożliwiają szeroką kompatybilność z różnego rodzaju nośnikami, papierze fotograficznym, płótnie, papierze artystycznym i wielu innych z gramaturą nawet do 350 g/m2 (modele PRO-6600 i PRO-4600).

W Polsce drukarki mają być dostępne od marca 2024 roku.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze