Tania drukarka potrzebna od zaraz? DrTusz poleca HP OfficeJet Pro 6230

#Rudy często bywa proszony o polecenie niedrogiego w zakupie i eksploatacji urządzenia, które będzie jednocześnie funkcjonalne oraz solidne. Niestety, tanie drukarki zazwyczaj są tanie jedynie w zakupie. Wyjątkiem od tej reguły jest HP OfficeJet Pro 6230 – tania drukarka wielofunkcyjna. Nowy model z rodziny Hewlett-Packard wyróżnia się nie tylko przystępną ceną. Atutem taniej drukarki z Kalifornii jest dostępność zamienników kolorowych tuszów o wysokiej jakości.

Tanie drukarki i ich problemy

Zakup taniej drukarki to żadne wyzwanie. W każdym supermarkecie czy dyskoncie znajdziesz budżetowy model jednego z renomowanych producentów.

Pamiętaj – sam zakup drukarki stanowi tylko 20% kosztów, które musisz ponieść w okresie jej eksploatacji.

 

Producenci celowo wypuszczają budżetowe urządzenia, aby związać ze sobą użytkowników, którzy nieświadomie decydując się na tanią drukarkę, zobowiązują się do zakupu oryginalnych tuszów. Z czego to wynika? Na rynku próżno szukać zamienników wkładów atramentowych do tanich drukarek.

Wyjątek od reguły

HP OfficeJet Pro 6230 to tania drukarka wielofunkcyjna, która oferuje bogaty zakres funkcji. Na pokład najnowszego urządzenia HP trafiło sporo udogodnień. Wielu z nich próżno szukać nawet w droższych modelach. Przede wszystkim 6230 to drukarka WiFi – a co za tym idzie – nie musisz martwić się plątaniną kabli. Ten zasilający w zupełności wystarczy.

Użytkownik nowej drukarki HP może liczyć również na funkcję druku dwustronnego czy możliwość drukowania ze smartfona. Prędkość druku do 10 str./min w kolorze oraz 18 str./min w czerni to kolejny z mocnych punktów propozycji Rudego. Takie osiągi w zupełności wystarczą do wygodnej pracy.

tania drukarka

Największym atutem taniej drukarki HP OfficeJet Pro 6230 jest dostępność zamienników. Model ten zasilają cztery wkłady atramentowe: tusz HP 935XL C (C2P24AE) (błękitny), tusz HP 935XL M (C2P25AE) (purpurowy), tusz HP 935XL Y (C2P26AE) (żółty) oraz tusz HP 934XL BK (C2P23AE) (czarny). W ofercie posiadamy zarówno oryginalne tusze HP, jak również zamienniki do drukarki HP OfficeJet Pro 6230. Pełną ofertę tuszów do HP OfficeJet Pro 6230 znajdziesz >TUTAJ<

Rudego najbardziej zaskoczył czarny tusz 934XL. Jego wydajność jest szacowana na ok. 2080, co czyni go naprawdę wydajnym. Kolorowe tusze HP 935XL CMY również mają świetną wydajność.

Drukowanie na HP OfficeJet Pro 6230 może być naprawdę tanie. Musisz jednak pamiętać o jednej bardzo istotnej kwestii.

Każdy kij ma dwa końce

Tania drukarka HP zapewne posłuży długie lata i będzie cieszyła użytkownika doskonałymi wydrukami w rozdzielczości 600 x 1200 dpi, ale… No właśnie. Jest pewien warunek. Jeden, ale dość istotny.

HP OfficeJet Pro 6230 posiada głowicę zintegrowaną z drukarką, a nie z wkładami atramentowymi. To dość istotne, ponieważ inne tanie drukarki HP korzystają zazwyczaj z kartridżów z wbudowanymi głowicami atramentowymi. Te mało ekonomiczne w eksploatacji rozwiązanie, niweluje problem ewentualnego zaschnięcia tuszu. Gdy do niego dojdzie, sprawę załatwi wymiana wkładu na nowy.

HP OfficeJet Pro 6230 jest tania w zakupie i eksploatacji (co nie zdarza się zbyt często), ale jej użytkownik musi pamiętać, aby regularnie z niej korzystać. Atramentówka musi przynajmniej raz w tygodniu coś wydrukować, aby tusz nie uległ zaschnięciu. W przeciwnym wypadku może czekać Cię wspomniane zapchanie dysz na skutek zalegającego w nich tuszu.

To właściwie jedyna słaba strona tej taniej drukarki HP. Model OfficeJet Pro 6230 jest świetną propozycją do domowego użytku oraz niewielkich przedsiębiorstw, które z racji swojego profilu nie mogą się obyć bez kolorowych wydruków. OfficeJet Pro 6230 znajduje się również w naszej ofercie na DrTusz.pl.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze