Urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami 2021 - Blog firmowy DrTusz

Urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami 2021

Urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami to sprzęt, o który jestem często pytany. Ze wszystkich obecnych na rynku propozycji bardzo ciężko wybrać tę właściwą, nie wiedząc jakimi prawami rządzi się ten biznes. Chcesz poznać urządzenia wielofunkcyjne z tanimi tuszami do domu? W tym artykule postaram się wskazać moje TOP 3 w 2021 roku. Dodatkowo oczywiście wyjaśnię, dlaczego akurat te są moim wyborem.

grafika urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami

Urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami 2021. Chwila, moment

Zatrzymajmy się konkretnie przy rodzajach drukarek, których jest kilka. Każdy rodzaj różni się od siebie trochę. Podpowiem, jak je określić. Na pierwszy ogień rzucimy drukarki laserowe.

Często są większe, a w szczególności wyższe od drukarek atramentowych. To jest spowodowane budową eksploatacji.

Drukarki atramentowe bazują na małych zbiornikach, które nie zajmują zbyt dużo miejsca, dzięki temu same urządzenia nie muszą być duże – chociaż takich też nie brakuje. Małe atramentówki będą doskonałym wyborem do domu, dla osób potrzebujących druku w kolorze. 

Laserowe urządzenia z kolei zajmują trochę więcej miejsca z powodu wkładów, zwanych tonerami, które są dużo większe, niż w tych poprzednich drukarkach. Czasami dodatkowo musi się w niej zmieścić bęben, czyli jednostka naświetlająca obraz. 

Drukarki laserowe również pojawiają się w małych wydaniach, które będą pasować do domu i nie zagracać przestrzeni. 

Na drukarki pracujące z tonerami powinny zdecydować się osoby, które potrzebują domowego, rzadkiego druku tylko w czerni – kolorowe drukarki laserowe są często duże i z doświadczenia wiem, że mało kto decyduje się na taką do domu.

laptop, drukarka, zeszyt, lampka i przybory na biurku

Jak wybrać urządzenie wielofunkcyjne?

Jest kilka głównych parametrów, na podstawie których możesz wybrać swój sprzęt. Od technicznych parametrów robiących czasami sporą różnicę, do bajerów ułatwiających obsługę. 

Z tych podstawowych parametrów możemy wymienić na przykład szybkość druku, gramaturę papieru, pojemność podajnika czy rodzaje nośników. W większości podstawowych drukarek wszystkie te parametry są podobne.

Jeśli jednak zależy Ci na konkretnym nośniku, np. koperty – warto sprawdzić czy Twój kandydat je obsługuje. Gramatura papieru jest ważna w sytuacji, gdy wiesz, że czasem będziesz potrzebować druku na grubym papierze np. ozdobnym lub dyplomowym. 

Kolejną rzeczą, którą nie każda drukarka ma, a bywa pomocna jest wyświetlacz. W zaawansowanych drukarkach jest on rozbudowany i wyświetla sporo informacji, z możliwością nawigacji przez menu. 

W tych bardziej podstawowych urządzeniach wyświetlacz wskazuje raczej podstawowe kody błędów oraz lakoniczną informację o poziomie tuszu lub tonera. Niektóre wyświetlacza nie posiadają w ogóle, wtedy informacje będą wyświetlać się na ekranie komputera.

Urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami. Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszymi parametrami (moim zdaniem) jest jednak komunikacja urządzenia oraz jego koszty eksploatacyjne. Tym drugim zajmiemy się za chwilę, teraz skupię się na możliwościach komunikacyjnych. 

Drukarka Wi-Fi jest szczególnie wygodna dla osób pracujących z laptopami. Mając drukarkę z połączeniem WiFi oraz opcją Wi-Fi Direct możesz drukować właściwie z każdego miejsca w zasięgu Twojego routera (lub w przypadku funkcji Direct – zasięgu drukarki ).

Jeśli ktoś pracuje przy komputerze stacjonarnym – ta opcja będzie raczej zbędnym gadżetem. Dodatkowo warto zerknąć na drukowanie z urządzeń mobilnych, czy możliwość pracy w sieci. 

Urządzenie wielofunkcyjne z tanimi tuszami 2021 TOP 3

Wybrałem 3 urządzenia wielofunkcyjne z tanimi tuszami  , które moim zdaniem sprawdzą się jako domowy wspomagacz. Są to urządzenia wielofunkcyjne – czyli takie ze skanerem.


Canon MG2550s

drukarka Canon MG2550s

Na trzecim miejscu umieściłem najbardziej podstawową drukarkę marki Canon. Model MG2550s jest prostą w obsłudze małą maszyną. Drukuje w kolorze, ale możesz równie dobrze używać tylko czarnego zbiornika. Eksploatacja nie jest najtańsza, jednak bardzo wydajna. Szczególnie w trybie druku o niskiej częstotliwości. 

Na tej drukarce możesz wydrukować i dokumenty tekstowe, i dobrej jakości zdjęcia oraz koperty. Niestety nie posiada połączenia Wi-Fi, więc musi stać zawsze obok komputera i być podłączona kablem. A jeśli drukarkę chcesz mieć schowaną – żaden problem. Ta jest bardzo lekka! 

HP LaserJet Pro M28a oraz HP LaserJet Pro M28 W

drukarka HP LaserJet M28a

Drugie miejsce zajmuje laserowe urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro M28a (wersja z Wi-Fi nosi oznaczenie HP LaserJet Pro M28 W) które doskonale sprawdzi się w domach służących jako małe biuro, ale również oczywiście do prywatnego użytku. 

Również łączy się z komputerem za pośrednictwem kabla USB (wersja z z symbolem „W” nazwie to drukarka Wi-Fi). Oryginały nie należą do najtańszych, jednak u nas w sklepie bardzo łatwo to obejść – mamy dwa rodzaje zamienników. Warto zdecydować się na ten sprzęt chociażby z powodu wysokiej klasy produkcji i małej awaryjności.

HP InkTank 319

drukarka HP InkTank 319

Pierwsze, zasłużone miejsce na podium zajmuje również drukarka producenta z Palo Alto w Kaliforni, czyli panów Hewlett-Packard. Mówię tu konkretnie o atramentowym HP InkTank 319

Najbardziej wydajne urządzenie ze wszystkich trzech, zasilane tuszem w buteleczkach. Brak Wi-Fi wymieniony tu został na wszechstronność możliwości. Chodzi konkretnie o ilość obsługiwanych rodzajów nośników, która jest zaskakująca duża. 

Pamiętajcie tylko o jednym! 

Proszę Was tylko, żebyście nie zapomnieli o tym, że o każdą drukarkę należy odpowiednio dbać, a atramentówki są tym wymagające, że oczekują uwagi przynajmniej raz na tydzień lub dwa.

Opracowała: Marta Wnuszyńska

3.5 2 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze