Serwis drukarki na YouTube! - Blog firmowy DrTusz

Serwis drukarki na YouTube!

Serwis drukarek

Jak wszyscy doskonale wiemy, drukarki lubią płatać figle i odmawiają współpracy w najmniej spodziewanym momencie. Czasem przestają pobierać papier, innym razem ot tak wysyłają różne komunikaty. Chociaż generalnie drukarkowe usterki potrzebują fachowej interwencji serwisu, to zdarza się, że serwis drukarki można przeprowadzić w domu. Teraz jest to jeszcze łatwiejsze, bo z pomocą przychodzi Wojtek i jego filmy serwisowe.

Serwis drukarki na You Tube.

Każdy, kto zna Wojtka wie, że drukarki nie mają przed nim żadnych tajemnic. Od jakiegoś czasu regularnie pojawia się na kanale DrTusza na YouTube i krok po kroku przeprowadza widzów przez drobne naprawy, dzieląc się imponującą wiedzą.

Z typową dla siebie dokładnością opisuje kolejne etapy naprawy, dzięki czemu nawet laik doskonale poradzi sobie z usterką drukarki. 

Stworzone przez Wojtka instruktaże pokazują jego pracę od kuchni i uchylają rąbka tajemnicy, jak wygląda miejsce, w które trafiają drukarkowi pacjenci. Mój serwis to miejsce pracy Wojtka i Kacpra, pełne specjalistycznych narzędzi i specyfików, o którym pisałem więcej tutaj: „Serwis drukarek DrTusza – zapraszam za kulisy„.

Jak wymienić rolki poboru papieru. Zobacz film.

Wśród najpopularniejszych awarii drukarek znajduje się problem z poborem papieru. Rolki poboru papieru z czasem tracą swoją przyczepność, przez co nie spełniają swojej funkcji i nie są w stanie podać kartki do zadruku.

Czasem doraźnie pomaga wyczyszczenie gumowych elementów. Instrukcję tej czynności opisuję w artykule „Jak naprawić drukarkę w domu?„.

Eksploatacja jednak swoje robi i prędzej czy później wymiana ten niepozornej części musi nastąpić. 

 Każdy producent nieco inaczej konstruuje swoje drukarki, dlatego do wymiany części eksploatacyjnych lepiej podejść indywidualnie.

Na moim kanale znajdziecie zatem filmy dotyczące wymiany rolki poboru papieru w drukarkach różnych marek. Wojtek pokazał krok po kroku jak zrobić to w urządzeniu SAMSUNG SCX-4200 oraz Canon LBP253x. Sami zobaczcie, że nie jest to skomplikowana operacja.

Canon LBP253x – wymiana rolki poboru papieru

Sasmung SCX-4200 – wymiana rolki poboru papieru

Wymiana sprzęgła poboru papieru. Poradnik wideo

Bohaterką kolejnego filmu serwisowego jest drukarka  Canon PIXMA MG2550S. Trafiła do serwisu Wojtka z zepsutym sprzęgłem poboru papieru. Kiedy ten mały element ulega uszkodzeniu, rolka poboru papieru zamiast wykonania pełnego obrotu i zatrzymania, kręci się non-stop wokół własnej osi. To naturalnie uniemożliwia prawidłowe działanie drukarki. 

W poniższym filmie nasz serwisant pokazuje, jak dokonać wymiany sprzęgła poboru papieru:

Serwis drukarki. Naprawa paska enkodera

Enkoder jest małym elementem w drukarce odpowiadającym za prawidłowe działanie głowicy.

Zdarza się, że wypada ze swojego miejsca, uniemożliwiając pracę karetce. Na przykładzie drukarki Canon Pixma MG 5750 Wojtek pokazuje, jak w prosty sposób naprawić pasek enkodera.

Wymiana taśmy skanera. Zrób to sam

Urządzenia wielofunkcyjne równie często trafiają na stół serwisowy, co proste drukarki.

Zdarza się, że skaner nie działa poprawnie, co łatwo zdiagnozować po obejrzeniu zeskanowanego dokumentu. W przypadku kolejnego bohatera filmu serwisowego – urządzenia HP Laserjet M1005 MFP, przyczyną problemu była taśma skanera.

Należało ją wymienić na nową, co też Wojtek pokazuje na swoim filmie:

Serwis drukarki. Wymiana trybów drukarki

Czasem zdarza się, że drukarka zaczyna wydawać dziwne dźwięki – od pikania zwiastującego komunikat, po dźwięk kręcących się rolek i stukanie czy trzaski.

To ostatnie było przyczyną wzięcia na warsztat drukarki Brother HL-2135W, w której jak się okazało, niezbędna była wymiana jednego z trybów. Nasz specjalista dokładnie opisał, jak to zrobić krok po kroku.

Chociaż wszystkim drukarkom i ich właścicielom życzę bezproblemowej i jak najdłuższej współpracy, w razie jakichkolwiek usterek, zachęcam do kontaktu z naszym serwisem. Wszystkie dane kontaktowe do mojego serwisu drukarek znajdziesz >TUTAJ<.

Filmowy serwis drukarki. Subskrybuj!

Nasi specjaliści – Wojtek i Kacper są zawsze gotowi do pomocy i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.

Koniecznie też subskrybujcie mój kanał na Youtube – kopalnię drukarkowej wiedzy, która może okazać się bardzo pomocna, jak to przy drukarkach bywa, w najmniej spodziewanym  momencie. Kolorowego dnia!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze