Reset licznika w drukarce Brother. Zobacz, jak to zrobić

Reset licznika w drukarce Brother to czynność, którą każdy użytkownik powinien potrafić wykonać. Przy okazji tej kwestii, wyjaśnię również, jak sprawdzić stan tonera lub bębna w drukarce Brother. Sposoby mogą się różnić w zależności od rodzaju drukarki. Omówię najpopularniejsze z nich.

grafika reset licznika w drukarce Brother

Reset licznika w drukarce Brother. Seria MFC

W urządzeniach wielofunkcyjnych Brother są zamontowane mniej lub bardziej zaawansowane ekrany. Wybierając odpowiednie opcje w ustawieniach można sprawdzić stan zapasów z poziomu drukarki.

Kiedy pojawi się na ekranie informacja „Wymień toner” należy niezwłocznie wymienić wkład laserowy.
UWAGA! Wymiana tonera nie wiąże się z koniecznością każdorazowej wymiany bębna. 

Jak przeprowadzić resetowanie w drukarkach Brother serii MFC ? W tym przypadku należy otworzyć przednią klapę – wtedy na ekranie pokaże się komunikat informujący o tym fakcie.

Klikamy przycisk „Wyczyść”, następnie drukarka zapyta: „Czy wymienić bęben?”. Na to pytanie nie odpowiadamy (jeśli akurat bębna nie wymieniamy!).

Po prostu na klawiaturze należy wpisać *00 i zatwierdzić klawiszem „OK”, a potem „Start”. Zamykamy przednią klapę drukarki – brawo, procedura została zakończona!

*Drukarka przy okazji pyta, czy wymienić bęben – omijamy w tym przypadku odpowiedź na to pytanie, ponieważ akurat go nie wymieniamy. Jeśli to robisz – potwierdź. 

drukarka Brother seria MFC

Żywotność części oraz wymiana w urządzeniach Brother z serii DCP

Sposób wymiany i resetowania tonera odbywa się w podobny sposób, co w serii poprzedniej, aż do punktu, w którym ignorujemy pytanie o wymianę bębna. Kiedy takie pytanie się wyświetli – naciskamy kolejno przycisk „Start” -> „Strzałka w dół” -> „Strzałka w górę” -> „OK”.

W ustawieniach możesz również znaleźć taką opcję jak żywotność części, którą możesz tylko sprawdzić na ekranie lub wydrukować na papierze – jeśli potrzebujesz.

Przeczytaj Resetowanie licznika bębna w drukarce Brother DCP-L2532DW.

Jak sprawdzić stan tonera i bębna – drukarka Brother z serii HL?

W tym rozdziale omówimy jednofunkcyjne drukarki Brother modeli HL-1110E, HL-1210WE oraz HL-1223WE – czyli podstawowych urządzeń. Na ich obudowie, tuż obok szuflady na papier widnieją dwie lampki ledowe.

Górna oznaczona wykrzyknikiem, dolna – wybrakowanym kółkiem. Na potrzeby artykułu napomknę, że ta z wykrzyknikiem nazywa się „Error”, a ta z kółkiem „Ready”.

drukarka Brother seria HL

Wyżej wymienione urządzenia nie mają ekranu, a komunikaty wyświetlane na ekranie komputera mogą się kończyć tak naprawdę na zwykłym, niewiele mówiącym zdaniu „Wystąpił problem z drukarką”. Warto więc znać schematy ostrzegania w tych urządzeniach. Poniżej przedstawię kilka scenariuszy.

Toner niedługo się skończy – lampka Ready (dolna) świeci stale zielonym światłem, a lampka Error (górna) miga co 1,5 sekundy. 

Toner się skończył, wymień toner – lampka Ready jest wyłączona, Error miga co 1,5 sekundy.

Bęben wkrótce się skończy – lampka Ready stale świeci, lampka Error miga 3-krotnie i wyłącza się na sekundę. 

Brak bębna, bęben nie jest zainstalowany – lampka Ready jest wyłączona, Error miga 3-krotnie i wyłącza się na sekundę.

Dodatkowo, przydatne powiadomienia wysyłane do nas ledami w drukarce to: 

  • zacięcie papieru, jego brak lub zły rozmiar; lampka ready wyłączona, error miga 2 razy, 
  • źle zainstalowany toner lub otwarta klapa drukarki; lampka ready wyłączona, error miga 4 razy,
  • skorzystaj z serwisu drukarki, wystąpił nieznany błąd; obie lampki migają.

Po każdej wymianie bębna, należy zresetować jego licznik, ponieważ drukarka może wciąż wyświetlać błąd zużycia, co z czasem nie pozwoli Ci drukować. 

Reset licznika bębna w monochromatycznych drukarkach Brother jest bardzo łatwy – należy włączyć drukarkę i otworzyć przednią klapę. Następnie czterokrotnie nacisnąć przycisk POWER i zamknąć pokrywę. Wszystkie migające powiadomienia powinny przerwać nadawanie. 

W tych urządzeniach po wymianie tonera, drukarka sama powinna odczytać poziom zawartości. 
W celu sprawdzenia stanu tonera oraz bębna wystarczy przy włączonej drukarce szybko kliknąć przycisk POWER trzykrotnie. Wydrukuje się strona stanu eksploatacji z różnymi danymi dotyczącymi liczby stron oraz poziomu zasobów.

Reset licznika w drukarce Brother – drukarki różne są

Podałem ogólną receptę na to, jak uporać się z uporczywymi komunikatami, które nie chcą zniknąć. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że akurat ten przepis u Ciebie nie zadziała. Wtedy należy wyszukać w internecie sposobu na swój konkretny model! 

Jak poradziłeś sobie ze swoim urządzeniem? Czekam na Twoją odpowiedź.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze