Najlepsze drukarki atramentowe. 4 propozycje na 2021 rok

Najlepsze drukarki atramentowe

Najlepsze drukarki atramentowe to takie, które zapewniają tanie drukowanie kolorowych plików. Przejrzałem aktualne oferty, porównałem kilka parametrów i wybrałem 4 najciekawsze modele. Jeśli szukasz taniej drukarki atramentowej, to zapraszam do lektury. Znajdzie się coś fajnego dla każdego.

Najlepsze drukarki atramentowe. Tylko pamiętaj,że…

Drukarki atramentowe są zazwyczaj tańsze od swoich laserowych kuzynek. Ich największą zaletą jest możliwość taniego drukowania w kolorze. Jakość wydruków również prezentuje wysoki poziom, który w przypadku laserówek można uzyskać jedynie w przypadku sprzętu z górnej półki.

Atramentówki mają jednak swoje słabe strony. Po pierwsze – muszą regularnie coś drukować, aby tusz nie zasechł w dyszach. Zbyt długie przestoje w drukowaniu grożą nieodwracalną awarią.

Po drugie – tania drukarka to z reguły drogie tusze. Tworząc zestawienie „Najlepsze drukarki atramentowe. 4 propozycje na 2021 rok” brałem pod uwagę modele tanie w eksploatacji, a nie w zakupie. Dlaczego?

Wszystko już kiedyś wyjaśniałem w artykułach „Drukarka tania w utrzymaniu. Jak to sprawdzić?” oraz „Drukarka za 99 zł? Najlepszy chwyt marketingowy”.

Gotowi na lekturę? No to lecimy!

Najlepsze drukarki atramentowe. TOP 4

Kupno drukarki warto wielokrotnie przemyśleć i rozważyć na różnych płaszczyznach. Sam koszt zakupu nowej drukarki to zaledwie 1/5 całościowych kosztów eksploatacji.

Potem dochodzi konserwacja i zakup materiałów eksploatacyjnych. W moim zestawieniu ujmuję drukarki, których eksploatacja nie przyprawia o zawrót głowy. Zatem zapraszam do lektury!

Poznaj Najlepsze drukarki atramentowe wg załogi DrTusza.

Epson EcoTank M1120

Szukasz drukarki, który będzie w eksploatacji tańsza niż laserówka? Epson podjął wyzwanie. Model EcoTank M1120 jest wyjątkowy. Ta atramentowa drukarka posiada system stałego zasilana atramentem – CISS. Oznacza to, że druk nie odbywa się przy użyciu nabojów z tuszem.

Płyn uzupełnia się poprzez dolewkę do zintegrowanego pojemnika bezpośrednio z butelki. Butelka tuszu Epson 110 wystarczy na ok. 6000 wydruków przy zaczernieniu na poziomie 5%.

Najlepsze drukarki atramentowe

Wyjątkowość tego modelu tkwi jednak w innym rozwiązaniu, gdyż Model EcoTank M1120 drukuje tylko w czerni. Idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie drukuje się dużo czarno-białych dokumentów. Zestaw startowy tuszu powinien wystarczyć nawet na 5000 stron.

Funkcja drukarki Wi-Fi, wbudowane USB, szybkość druku 15 str/min., energooszczędność i krótki czas druku pierwszej strony sprawiają, że Epson EcoTank M1120 to świetne rozwiązanie dla użytkowników drukujących spore ilości plików.

Brother DCP-T510 W

Brother DCP-T510 W to urządzenie wielofunkcyjne z systemem stałego zasilania atramentem. W odróżnieniu do Epson EcoTank M1120, jest to drukarka kolorowa, która posiada poczwórny zbiornik zintegrowany.

Tusz uzupełnia się poprzez dolewkę. Zamienniki i oryginalne butelki z atramentem do Brother DCP-T510 W znajdziesz na DrTusz.pl.

Ponadto DCP-T510 W posiada Wi-Fi i łatwo się nią obsługuje z poziomu aplikacji iPrint&Scan. Brother wyposażył ten model w podajnik na 150 arkuszy A4 oraz podajnik ręczny na pojedynczy arkusz, aby drukowanie na papierze specjalnym (np. fotograficznym) było wygodne.

Brother DCP-T510 W za sprawą swoich właściwości dobrze spisze się jako drukarka fotograficzna.

tanie drukarki

Dokumenty w formacie A4 drukuje z szybkością 12 stron na minutę w czerni oraz 6 stron na minutę w kolorze.

Zintegrowany skaner pozwala na konwersję dokumentów do cyfrowej formy, a także na wykorzystywanie urządzenia jako małego ksero.

Chociaż Brothera DCP-T510 W nie jest tanią drukarką w momencie zakupu, to koszty eksploatacji i jakość wydruków w kolorze rekompensują początkowe wydatki.

HP Ink Tank Wireless 419

Urządzenie atramentowe HP Ink Tank Wireless 419 All-in-One firmy HP to 3 w 1. Drukuje, skanuje i kopiuje. Wszystko w kolorze. Docelowo producent dedykuje ten model do wydruku tekstu, grafiki oraz zdjęć w czerni i w kolorze.

Drukowanie ze smartfona jest wygodne dzięki Wi-Fi Direct. Wystarczy skorzystać z zalet aplikacji HP ePrint. Szybkość drukowania w kolorze wynosi 5 stron na minutę. W przypadku czarno-białych treści wydajność osiąga 8 stron na minutę.

drukarka atramentowa

Hewlett-Packard zastosował w tym modelu system CISS, dzięki czemu koszty kolorowych wydruków są bardzo niskie. Atrament uzupełnia się poprzez dolewanie go do czterokomorowego zbiornika zintegrowanego z drukarką. Każda z butelek kolorowego tuszu GT52 do HP Ink Tank Wireless 419 All-in-One ma pojemność 70 ml.

Wyjątkiem jest czarny tusz, dostępny w dwóch wersjach. Czarny GT51 wystarczy na ok. 5000 stron. Natomiast czarny GT53 ma pojemność na 125 ml i wystarczy na 6000 stron.

Przy zadruku na poziomie 5% tuszu powinno wystarczyć nawet na 8000 wydruków. Przy zastosowaniu dwóch butelek czarnego tuszu i druku jedynie monochromatycznych treści możesz osiągnąć wynik na poziomie 15 000 stron.

HP Ink Tank Wireless 419 All-in-One posiada wymienną głowicę atramentową. To unikatowe rozwiązanie! Jeśli na skutek zaschnięcia tuszu Twoja drukarka odmówi wykonywania poleceń, wystarczy wymiana głowicy na nową. Możesz zrobić to samodzielnie, bez potrzeby wizyty w serwisie.

Brother MFC-J2330DW

Brother MFC-J2330DW to już ciężki kaliber. Pojemność głównego pojemnika na 250 kartek A4 mówi sama za siebie. Zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne drukuje w formatach A3 i A4.

Posiada skaner A4, funkcję druku dwustronnego, opcje druku w sieci LAN i kolorowy faks. Na dodatek, na liście wyposażenia znalazło się Wi-Fi Direct.

Ta wielofunkcyjna drukarka może pochwalić się dużą wydajnością i świetnymi osiągami. W czerni drukuje z szybkością do 22 stron na minutę. Drukowanie w kolorze też przebiega błyskawicznie. 20 kolorowych stron A4 na minutę to doskonały rezultat.

drukarka Brother

Lista obsługiwanych formatów papieru jest bardzo długa. W odróżnieniu do poprzedniczek, Brother MFC-J2330DW wykorzystuje tradycyjne kartridże atramentowe. Wkłady LC-3619 CMYK znajdziesz na DrTusz.pl. Posiadamy zarówno zamienniki, jak i oryginalne tusze Brother.

Pamiętaj, że Brother MFC-J2330DW to sprzęt do zastosowania biznesowego. Na domowe biuro może być trochę na wyrost.

Najlepsze drukarki atramentowe. Pytaj

Masz pytanie odnośnie konkretnego modelu? Potrzebujesz podpowiedzi w drukarkowym wyborze? Pytaj śmiało. Zapytania możesz wysyłać na maila lub poprzez moje kanały w social mediach – Facebooku, Instagramie czy Twitterze.


5 1 Zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze