Poznaj najlepszą drukarkę fotograficzną 2017 - Blog firmowy DrTusz

Poznaj najlepszą drukarkę fotograficzną 2017

Międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej i wideo, czyli w skrócie TIPA, wybrało najlepszą drukarkę fotograficzną tego roku. Tytuł przypadł firmie Epson za model SC-P5000. Razem z Rudym postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej, aby sprawdzić, co zadecydowało o wysokich ocenach jury.

 

 

Nagrody TIPA w branży producentów sprzętu fotograficznego i drukarskiego są jak weneckie Złote Lwy dla filmowców – każdy pragnie mieć w kolekcji takowe trofeum.

Garść faktów
Organizacja działa od 26 lat i zrzesza 31 tytułów. Jednym z nich jest również nasz rodzimy magazyn – Foto. Każdego roku członkowie stowarzyszenia wybierają najlepsze produkty w kilkunastu różnych kategoriach. Jury oceniając bierze pod uwagę unikalność zgłoszonych urządzeń pod względem ergonomii, rozwiązań technologicznych oraz relacji wydajności do ceny.
Firma Epson od 1991 roku zdobyła przeszło 38 nagród.

 

Przybyłam, wydrukowałam, zwyciężyłam

Epson SC-P5000 to sprzęt dla najbardziej wymagających z wymagających. Jej twórcy zbudowali ją z myślą o drukowaniu zdjęć i reprodukcji dzieł sztuki. Druk odbywa się w rozdzielczości 2880 × 1440 DPI na papierze do formatu do A2 włącznie.

Otrzymanie obrazów doskonałych niczym zielonkawy lazur „Słoneczników” van Gogha jest efektem użycia głowicy drukującej MicroPiezo TFP. Składa się ona z 720 dyszy – 360 czarnych i 360 kolorowych. SC-P5000 mieści w swojej kasecie aż 11 wkładów atramentowych UltraChrome HDX. Każdy tusz ma inny kolor. Dla porównania dodamy tylko, że najpopularniejsze drukarki fotograficzne do domowego użytku wykorzystują zaledwie 5 pojemników z tuszem. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii jakość drukowanych barw obejmuje 99% palety standaryzacji kolorów Pantone Solid Coated Color. 
Trwałość wydruków uzyskanych przy użyciu fotograficznej drukarki Epson sięga nawet 60 lat.

Do wad zwycięskiego modelu z pewnością należą jego gabaryty. Urządzenie ma wymiary 63 × 766 × 406 mm i waży 52 kg. Zdecydowanie nie jest to rozwiązanie dla amatora fotografii, wywołującego zdjęcia w domowym zaciszu.

Tak prezentuje się Epson SC-P5000

 

Precyzja ma swoją cenę

Fotograficzna drukarka Epson SC-P5000 dostarcza szczegółowe wydruki o idealnie wręcz odwzorowanych barwach. Profesjonalne firmy, wykorzystujące w swojej codziennej pracy ponadprzeciętne wydruki, z pewnością docenią jej możliwości. W parze z wysoką precyzją idzie również cena. Za ten model trzeba obecnie zapłacić ok. 11000 zł.

Oficjalne wręczanie nagrody przez TIPA nastąpi 16 czerwca w Tokio – a co za tym idzie – w najbliższym czasie raczej nie zapowiada się żadna super promocja na SC-P5000.

Jeśli zatem lubisz drukować zdjęcia, ale budżet nie pozwala Ci na zakup nowego Epsona, mamy poradnik pt. „Jak drukować zdjęcia w domu? Posłuchaj rad DrTusza!„.
Będzie taniej. 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze