Mozaikowa drukarka plażowa - Blog firmowy DrTusz

Mozaikowa drukarka plażowa

Mozaikowa drukarka plażowaNa łamach naszego bloga gościły różne drukarki. Kreatywność domorosłych wynalazców nie zna granic. Niektórzy z nich drukują naleśniki, inni tworzą grafiki przy użyciu markera do gry w paintball. Mieszkający w Hiszpanii Ivan Miranda również postanowił zapisać się na kartach drukarkowej historii niecodziennym urządzeniem. Jego wynalazek nieco przypomina drukarkę mozaikową. Sęk w tym, że „Sand Drawing Robot” drukuje tylko na piasku.

Mozaikowa drukarka plażowa by Ivan Miranda

Kiedy popatrzymy na dokonania Ivana Miranda hasło „hiszpański temperament” nabiera nowego znaczenia. Ten wynalazca i youtuber para się tworzeniem niesamowitych konstrukcji.

Swoją pracę dokładnie dokumentuje, a następnie dzieli się filmami z prac nad swoimi wynalazkami. Jego dokonania możecie podejrzeć >TUTAJ<.

Wiele podzespołów do swoich projektów drukuje przy pomocy drukarki 3D. Jakkolwiek surrealistycznie to brzmi, Ivan wydrukował sobie elementy do mozaikowej drukarki plażowej.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w swojej kolekcji ma m.in. podwozie czołgu, stworzenie urządzenia do druku na mokrym piasku wcale nie dziwi. 😉

Mozaikowa drukarka plażowa – to działa

Sand Drawing Robot” działa prawie jak drukarka mozaikowa. Tego rodzaju drukarki były popularne w latach 80. XX wieku. Mozaikowa technologia wykorzystuje głowicę, która porusza się w przód i w tył lub w górę i w dół względem papieru.

W przypadku hiszpańskiej drukarki plażowej papier zastępuje mokry piasek, a głównym elementem głowicy jest liniowy siłownik.

mozaikowa drukarka plażowa

Robot przesuwa się po plaży na czterech walcach, które zapewniają właściwą trakcję na trudnym podłożu. Umieszczona na głowicy plastikowa iglica odchyla się w wyznaczonych miejscach, wbijając się w mokry piasek. Ciąg pojedynczych śladów tworzy finalnie rozbudowany wzór.

Mozaikowa drukarka plażowa – #Rudy się zakochał

Niestety tego rodzaju wydruki są jak zamki z piasku – rozpadają się dość szybko. Niemniej jednak sama obecność plażowej drukarki przykuwa uwagę.

mozaikowa drukarka plażowa

Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych wynalazków z portfolio Ivana. #Rudy jest zachwycony kreatywnością hiszpańskiego wynalazcy. Doktorek cały dzień przegląda zdjęcia na www.ivanmiranda.com, powtarzając pod nosem: „Genialne” lub „Że też sam na to nie wpadłem?”.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze