Tosty jak drukowane. Zobacz połączenie tostera i drukarki! - Blog firmowy DrTusz

Tosty jak drukowane. Zobacz połączenie tostera i drukarki!

toster i drukarka#Rudy jest człowiekiem, który nie ma zbyt wiele czasu na kulinarne eksperymenty, to też wszelkiej maści kanapki czy tosty stanowią ważną pozycję w jego jadłospisie. Naukowcy już tak mają. Z pozoru zwykłego tosta da się stworzyć unikatowe danie. Nie potrzeba do tego drogich owoców morza czy innych, wykwintnych składników. Wystarczy, że w Twojej kuchni pojawi się wyjątkowe urządzenie – toster i drukarka w jednym.

Toster i drukarka – Scan Toster

Masz dość codziennej rutyny? Każde śniadanie wygląda i smakuje podobnie? Mamy dobrą wiadomość – ma tak spora część populacji zamieszkującej nasz glob. Z myślą o wniesieniu powiewu świeżości do jednej z pierwszych czynności, której poddajemy się zaraz po porannej toalecie, pewien koreański student wzornictwa wpadł na oryginalny pomysł. Co prawda miało to miejsce kilka lat temu, ale sama idea połączenia drukarki z opiekaczem do kanapek sprawia, że warto wrócić do tego niecodziennego projektu.

toster i drukarka

Sung Bae Chang zaprezentował projekt drukarkowego opiekacza kanapek w 2008 roku w ramach konkursu organizowanego przez firmę Electrolux. Szwedzki producent sprzętu AGD nie ma w swojej ofercie akcesoriów biurowych. Scan Toaster miał więc szanse stać się pierwszą drukarką Electrolux. Co prawda drukowałby na kromkach chleba, ale technologia, w jakiej byłby wykonywany nadruk, ma wiele wspólnego z tą, którą wykorzystują drukarki biurowe.

Scan Toster łączy się z komputerem poprzez USB. Za pomocą specjalnego programu użytkownik wybiera wzór do wypieczenia na grzance. Zasada działania prototypu nie odbiega od tej, którą znamy z tradycyjnych opiekaczy. Różnica polegała na tym, że wewnątrz komory zostały umieszczone ruchome diody grzewcze. To właśnie one stykając się z tostem w odpowiednich miejscach, wypalają na nim odpowiedni wzór. Można więc uznać, że Scan Toster był prototypem kuchennej drukarki termicznej.

Pomysł młodego designera z Korei Południowej narobił sporo zamieszania, ale nigdy nie wszedł do seryjnej produkcji. Trudno dziwić się firmie Electrolux, że poprzestała na pochwaleniu młodego żaka za sam model demonstracyjny. Takie urządzenie na pewno byłoby droższe niż jego tradycyjny odpowiednik. Z drugiej strony, z pewnością znalazłoby wielu nabywców, którzy zajadaliby się kanapkami z wydrukowanymi wzorkami czy prognozą pogody.

Toster i drukarka – drukowanie na jedzeniu

Prototyp Electrolux z pewnością narobił swego czasu sporo zamieszania w mediach, jednak dzieło młodego Koreańczyka nie było unikatowe. Rok później swoją koncepcję drukującego wiadomości tostera przedstawiła inna utytułowana designerka – Sasha Tseng.

toster i drukarka

Austriacka firma Inseq Design w tym samym okresie zaproponowała naścienny toster – ZUSEInseq przygotował nawet film promujący swój projekt. Niestety. I ta koncepcja nie wyszła poza studio projektowe.

Toster i drukarka – trzeba obejść się smakiem

Chociaż trzy z koncepcyjnych tosterów i opiekaczy drukarkowych narobiły przed laty sporo zmieszania w mediach, w każdym z przypadków skończyło się na hucznych zapowiedziach. Miłośnicy drukowania na tostach muszą się obejść smakiem i poprzestać na archiwalnych zdjęciach.

toster i drukarka

Młodych i zdolnych umysłów jednak nie brakuje, więc kto wie? Może jeden z nich zaprezentuje koncepcję, która podbije serca rady nadzorczej któregoś giganta branży elektronicznej. Wówczas będziemy mogli dosłownie zacząć dzień od drukowania. 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze