DrTusz i kolorowa zguba - nasza ilustrowana książka dla dzieci!

DrTusz i kolorowa zguba – jak powstała nasza ilustrowana książka dla dzieci

Nie jest tajemnicą, że w DrTusz uwielbiamy tworzyć edukacyjne i rozrywkowe treści dla najmłodszych. Dowodem na to jest choćby nasza strona www.SalaGier.pl, wypełniona licznymi łamigłówkami i materiałami edukacyjnymi  w całości przeznaczonymi dla dzieci. Większość łamigłówek, które tworzymy jest odpowiednich dla dzieci w wieku szkolnym, wśród najmłodszych największą popularnością cieszą się natomiast kolorowanki. Myśląc nad kolejną realizacją dla przedszkolaków postanowiliśmy pójść o krok dalej i stworzyć coś wyjątkowego, coś co będzie odpowiedzią na potrzeby dzieci w wieku 3-6. 

Doktor Tusz i książka drtusz - kolorowa zguba

DrTusz i kolorowa zguba – od czego się zaczęło?

Podczas burzy mózgów doszliśmy do wniosku, że maluchy uwielbiają bajki ze szczęśliwym zakończeniem i kolorowymi ilustracjami. Nie było już odwrotu, nasze głowy wypełniła kreatywność i niezliczone pomysły na ekscytujące przygody naszego bohatera, Doktora Tusza. Pozostało nam wybrać najciekawszą z nich. Bezkonkurencyjnie zwyciężyła historia Marcina, naszego menedżera ds. marketingu. Opowiadała o zagubionej papudze, której nasz życzliwy Doktorek pomaga trafić z powrotem do domu. Ta ciepła, pełna kolorowych zwrotów akcji  historia ze wspaniałym zakończeniem  wzruszyła nas wszystkich.

Kolejnym krokiem było napisanie książki dla dzieci w języku, który będzie interesujący i zrozumiały dla maluchów. Uwierzcie, to nie jest najprostszym zadaniem dla osoby, która dzieckiem już od dawna nie jest! Na szczęście z pomocą przyszła 4-letnia redaktorka Karolina, córka Marcina, srogo weryfikując wszystkie twory dorosłego umysłu taty. Teraz nie mieliśmy wątpliwości, że nasza opowieść zainteresuje małych odbiorców.

Książka dla dzieci – najważniejszy etap, czyli ilustracje!

Po dopracowaniu tekstu praca nad projektem przeszła na kolejny etap, mianowicie tworzenie ilustracji, ku wielkiej radości naszej graficzki, Kasi – której konikiem są realizacje dla najmłodszych. To przedsięwzięcie okazało się nie lada wyzwaniem kreatywnym, technicznym i czasowym. Najpierw wybraliśmy najciekawsze momenty naszej bajki, a na ich podstawie powstały szkice. Po konsultacjach z resztą działu marketingu i akceptacji można było przejść do tworzenia tych właściwych ilustracji. Po wielu dniach pracy nad najlepszym wizualnym oddaniem tej ekscytującej historii za pomocą tabletu i programu graficznego, nastąpiła konsultacja gotowych ilustracji, a po niej ostatnie poprawki. 

Prace nad książką

DrTusz i kolorowa zguba – mamy to!

Gdy mieliśmy już wszystkie składowe naszego projektu: tekst, ilustracje i projekt okładki przyszedł czas na przygotowanie do druku i sam druk. Gotowa książka dla dzieci przerosła nasze oczekiwania. Byliśmy zachwyceni i dumni z naszej pracy. 

Dziecko z książką DrTusz

Oczywiście nie był to koniec pracy nad projektem! Nasza opowieść musiała przecież trafić do rąk dzieci. Rozpoczęliśmy promocję i dystrybucję. Książeczki trafiły do kilku przedszkoli, były rozdawane w naszym sklepie stacjonarnym i na eventach. Dzieci mogły dostać książeczkę w trakcie naszego IV Turnieju Charytatywnego i Błotnej Lidze Mistrzów podczas Festiwalu Truskawki w Korycinie. Byliśmy równie podekscytowani jak i pełni obaw. A co jeśli nasza produkcja nie przypadnie milusińskim do gustu? Na szczęście obawy okazały się niepotrzebne. Dziecięce uśmiechnięte buzie i wyciągnięte po książeczki rączki wyjaśniły sprawę. Ze wzruszeniem śledziliśmy wszystkie reakcje zarówno dzieci jak i rodziców. Czy stworzymy kolejne ilustrowane przygody wesołego Doktorka? Nas nie trzeba namawiać!

DrTusz i książeczka dla dzieci
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze