Jak stworzyć kod QR w Canvie? - Blog firmowy DrTusz

Jak stworzyć kod QR w Canvie?

W dzisiejszym cyfrowym świecie kody QR odgrywają kluczową rolę w szybkim udostępnianiu informacji i interakcji z użytkownikami. Canva, popularne narzędzie do projektowania graficznego online, oferuje prosty sposób na stworzenie własnych kodów QR, które można wykorzystać w różnych celach. Poniżej znajdziesz szczegółowy przewodnik krok po kroku, jak stworzyć kod QR w Canvie.

Krok 1: Wejdź do Canvy

Canva to platforma dostępna online, na której można projektować grafiki, materiały reklamowe, prezentacje i wiele więcej. Aby rozpocząć proces tworzenia kodu QR, zaloguj się na swoje konto lub załóż nowe, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Canva istnieje w wersji za darmo i płatnej. Po zalogowaniu do Canvy w wyszukiwarce znajdź odpowiedni format, w jakim chcesz stworzyć kod QR.

Panel Canvy

Krok 2: Znajdź aplikację „Kod QR

Po otworzeniu projektu, na panelu bocznym Canvy znajduje się opcja „Aplikacje”. Kliknij na nią, aby otworzyć menu z dostępnymi aplikacjami. Wyszukaj aplikację Kod QR” i kliknij na nią, aby rozpocząć tworzenie kodu QR.

Aplikacje w Canvie

Krok 3: Stwórz kod QR w Canvie

Po wybraniu z aplikacji „Kod QR” z lewej strony pojawi się miejsce na adres URL, który będzie krył się pod naszym kodem QR. Wystarczy w wyznaczone miejsce wkleić nasz adres i kliknij „zaktualizuj kod”.

Tworzenie kodu QR w Canvie

Krok 4: Umieść kod QR w projekcie

Gdy będziesz zadowolony z wyglądu swojego kodu QR, umieść go w swoim projekcie. Wystarczy przeciągnąć i upuścić go w odpowiednim miejscu na projekcie. Możesz zmieniać jego pozycję, rozmiar i skalę, aby idealnie wpasować się w całość projektu. Gotowy projekt można zapisać np. jako JPG. i używać jako grafikę na plakatach, prezentacjach itp. Tak wygląda gotowa grafika z kodem QR.

Gotowy kod Qr w Canvie

Dlaczego tworzy się kody QR

Kody QR są niezwykle wszechstronnymi narzędziami i mogą być wykorzystywane w różnych celach. Są one idealne do szybkiego, prowadzenia użytkowników do stron internetowych, aplikacji mobilnych, plików multimedialnych, formularzy kontaktowych i wielu innych. Tworzenie kodów QR w Canvie daje możliwość szybkiego i łatwego wzbogacenia projektów o interaktywne elementy, które angażują użytkowników i ułatwiają im dostęp do dodatkowych treści i informacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z kodów QR <przeczytaj ten artykuł>.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze