Influencer marketing (nie) na serio - Blog firmowy DrTusz

Influencer marketing (nie) na serio

influencerka z drukarką

Pojawienie się social mediów zmieniło świat! Wraz z Facebookiem, Instagramem i innymi platformami zrodziło się zupełnie nowe zjawisko określane jako „influencer marketing”. Razem z moją drużyną postanowiliśmy wytłumaczyć, czym on jest i jak to działa.

Influencer marketing. Definicja

Ilu marketingowych specjalistów, tyle opinii. Aby dodatkowo nie mieszać w głowach, postanowiłem zacytować definicję „influencer marketing”. Skorzystałem z najpewniejszego źródła informacji – Wikipedii 😉

Influencer marketing to forma marketingu w mediach społecznościowych polegająca na poparciu i lokowaniu produktu przez osoby wpływowe, osoby i organizacje, które mają rzekomy poziom wiedzy lub wpływ społeczny w swojej dziedzinie.

Prawda, że proste? W dodatku spełniamy wszelkie warunki, aby „influencować”. W końcu jesteśmy wpływową organizacją, która w światku tuszów, tonerów i drukarek jest obecna od lat. Więcej o nas przeczytasz w tekśćie DrTusz, dla przyjaciół – Rudy.

Kto jak nie my? Zwłaszcza, że moje koleżanki to wręcz urodzone influencerki…

Influencer marketing. Drukarki

Niezastąpione, zawsze wiernie służące i tak potrzebne w kryzysowych sytuacjach. Takie są drukarki. Postanowiliśmy zaprezentować przykłady influencer marketingu na naszym Instagramie.

W tym celu przygotowaliśmy profesjonalną sesję zdjęciową z udziałem naszej ulubionej wielofunkcyjnej drukarki Brother MFC-J4420 DW, która na co dzień służy w naszym biurze.

Podczas zorganizowanego specjalnie w tym celu wypadu do Sopotu cały czas nam towarzyszyła, będąc niezastąpioną w hotelowym łóżku, na plaży, a nawet w basenie…

Zresztą zobaczcie sami…

Kasia

Influence marketing

Ula

Influencer marketing

Monika

Influencerka

A teraz na serio

Kurz, pył oraz piasek są szczególnym zagrożeniem, gdyż mogą wyrządzić najwięcej szkód.

W dodatku drobiny trudno się usuwa. Z kolei wszelkiego rodzaju wilgoć źle działa na elementy elektroniczne. Bezpośredni kontakt z wodą dla drukarki oznacza tylko jedno – utylizację.

Należy też zwrócić uwagę na podłoże. Do dobrej pracy potrzebne jest twarde i stabilne.
W hotelowym łóżku urządzenie zajmie strasznie dużo miejsca i niewygodnie się z nimi śpi.

O stabilnym drukowaniu na pościeli też nie ma mowy.

Nasza drukarka wyszła z sesji bez szwanku, gdyż zadbaliśmy o jej bezpieczeństwo.
Nie zmienia to jednak faktu, że super się przy tym bawiliśmy.

Świat influencer marketingu jest pełen pułapek. Pośród wielu specjalistów łatwo trafić na osoby głodne sławy, które są w stanie publikować absurdalne zdjęcia i wpajać swoim followersom teorie mocno odbiegające od rzeczywistości. 

Cóż. Każdy sam musi ocenić, kogo słucha, dlatego zachęcam do ostrożnej interpretacji słów influencerów… 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze