Drukowanie z telefonu. To prostsze, niż myślisz

Drukowanie z telefonu to już powszechny trend. W obecnych czasach właściwie ciężko znaleźć osobę bez smartfona. Producenci nowinek technologicznych przewidzieli to już dawno. Stąd jesteśmy świadkami wdrażania coraz to nowych usprawnień. Dzięki temu możesz wydrukować swoje dokumenty, zdjęcia czy maila za pomocą telefonu – bez włączania komputera. To bardzo proste – sprawdź!

grafika drukowanie z telefonu

Drukowanie z telefonu – Google & Apple

W celu drukowania z telefonu nie potrzebujesz instalować żadnych aplikacji – możesz wykorzystać to, co już jest. To rozwiązanie będzie najprostsze. Oczywiście każdy znany producent stworzył swoją apkę. Ten temat poruszymy jednak w dalszej części tekstu. Najlepsze są najprostsze rozwiązania, więc od nich zaczniemy. Tymi prostymi rozwiązaniami będą aplikacje systemowe, czyli te dostępne już na Twoich urządzeniach.

Apple AirPrint od Jobsa

AirPrint to technologia, dzięki której użytkownicy iPadów, iPhone’eów i iMaców mogą nawiązać połączenie z drukarką Wi-Fi lub drukarką LAN, bez potrzeby instalacji dodatkowych sterowników.

W 2009 roku Steve Jobs zapewnił, że aby cokolwiek wydrukować potrzebujesz już tylko drukarki podłączonej do sieci i uruchomione Wi-Fi w telefonie. To właściwie wszystkie czynności, które powinni wykonać właściciele sprzętu działającego na iOS.

Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak wygodnie drukować z urządzeń z systemem iOS.

Włącz coś, co chcesz wydrukować – zdjęcie, dokument, może wiadomość mailową. Następnie znajdź ikonę „Udostępnij” lub ikonkę złożoną z 3 kropek, znajdującą się w prawym głównym rogu ekranu. Tam znajduje się opcja drukowania.

Jeśli jednak jej tam nie znajdziesz, poszukaj informacji na jej temat w pomocy aplikacji lub w podręczniku użytkownika. Pamiętaj jednak, że nie każda aplikacja jest kompatybilna z funkcją AirPrint.

Następnie kliknij ikonę z drukarką lub opcję „Drukuj”. Teraz kliknij opcję „Wybierz drukarkę”, a następnie wybierz urządzenie współpracujące z funkcją AirPrint.

Na tym etapie możesz wybrać również ilość kopii lub jakość wydruku. Nie musisz też drukować całego dokumentu, może chcesz wydrukować tylko trzecią stronę? Tutaj też możesz to ustawić. Teraz wystarczy kliknąć „Drukuj” w prawym górnym rogu.

Podczas procesu drukowania możesz wyświetlać zadania drukowania. Możesz też anulować zadania za pomocą paska zmiany programów. To właściwie wszystko, co musisz zrobić.

Więcej informacji na temat usługi Apple AirPrint znajdziesz >TUTAJ<.

PS.
Niegdyś Apple produkowało własne drukarki (drukowały przy wykorzystaniu tuszów HP). Obecnie gigant z Cupertino nie posiada takich urządzeń w swojej ofercie.

Apple zaniechało produkcji i sprzedaży drukarek w 1997 roku, po słynnym powrocie Steve’a Jobsa do władz firmy. Ówczesne drukarki drukowały tylko „po kablu”. Drukowanie z telefonu było kolorowym futuryzmem, gdyż pierwsze smartfony pojawiły się dopiero po 2006 roku😉

drukarka Apple
Tak wyglądały kiedyś drukarki Apple.

Drukowanie z telefonu – Android

Oczywiście użytkownicy Androidów również mają taką samą możliwość i też mogą drukować prosto z telefonu. Tak naprawdę cała czynność drukowania jest taka sama, więc nie będę opisywał tego drugi raz.

Jeśli chodzi o urządzenia na Androidzie warto wspomnieć, że z pewnością więcej drukarek jest kompatybilnych z tym systemem 😉

Aplikacje producentów do drukowania z telefonu

Jak wspomniałem na początku – każdy znany producent zadbał o to, aby mieć swoją, autorską aplikację do drukowania z telefonu. Większość z nich możesz znaleźć w App Store lub Sklepie Play.

Najczęściej aplikacje te pozwalają na korzystanie z większej ilości funkcji, niż te wbudowane w systemie iOS czy Androidzie.

Oto lista aplikacji do drukowania dla poszczególnych producentów drukarek:

  • HP Smart
  • Samsung Mobile Print
  • Canon PRINT Business & Canon PRINT Inkjet/SELPHY
  • Epson iPrint i Epson Smart Panel
  • Brother iPrint&Scan lub Brother Mobile Connect
  • RICOH Smart Device Connector

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat powyższych aplikacji, zapraszam do zapoznania się z artykułem Jak drukować z telefonu? – sprawdź listę aplikacji.

W razie dodatkowych pytań śmiało pisz. Jestem dostępny na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. Chętnie dzielę się drukarkowymi poradami! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze