Drukowanie z telefonu. To prostsze, niż myślisz

drukowanie z telefonuWcale nie musisz mieć komputera, aby wydrukować maila, grafikę lub plik tekstowy. Monopol na duet „komputer plus drukarka” już jakiś czas temu odszedł do lamusa. Drukowanie z telefonu w wielu przypadkach jest o wiele wygodniejsze. Nie wymaga też dodatkowych aplikacji. Przekonaj się jakie to proste!

Drukowanie z telefonu – Google & Apple

Drukowanie z telefonu nie wiąże się z koniecznością instalacji dodatkowych aplikacji firm trzecich. Oczywiście każdy szanujący się producent posiada autorską apkę, jednak ten temat poruszymy w dalszej części tekstu. Najlepsze są najprostsze rozwiązania, więc od nich zaczniemy.

Google Cloud Print – z Mountain View

Google Cloud Print to usługa Google umożliwiająca szybkie i wygodne korzystanie z drukarki przez użytkowników komputerów pracujących na systemie Windows oraz smartfonów z Androidem.jak drukować z telefonu

Eksperci Google zalecają, aby wykorzystywać ją z drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi z funkcją pracy w chmurze.

Konfiguracja nie jest wówczas wymagana. Co z drukarkami, które nie radzą sobie z pracą w chmurze? Należy je w prosty sposób dodać do usługi. Cały proces trwa kilka chwil. Wystarczy, że za pomocą komputera z zainstalowaną przeglądarką Chrome dodasz model posiadanego urządzenia do swojego konta usługi. Google przygotował instrukcję, dzięki której z konfiguracją poradzą sobie nawet nowicjusze.

Aplikacja umożliwia również udostępnianie przypisanych do niej urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek. Każda z tych czynności wymaga zaledwie paru kliknięć. Drukowanie z telefonu również jest dziecinnie proste.

Oto skrócona instrukcja: otwierasz plik, rozwijasz „Opcje”, wybierasz „Drukuj”, ustawiasz parametry i czekasz przy podajniku na wydrukowany dokument. Z technologią Google współpracuje również wiele aplikacji zewnętrznych deweloperów. 
Więcej informacji na temat usługi Google Cloud Print znajdziesz >TUTAJ<.

Apple AirPrint – Steve Jobs też drukował

AirPrint to technologia, dzięki której użytkownicy iPadów, iPhone’eów i iMaców mogą nawiązać połączenie z drukarką Wi-Fi lub drukarką LAN, bez potrzeby instalacji dodatkowych sterowników.

drukarka do macbookaDawno, dawno temu, w 2009 roku Steve Jobs powiedział, że wystarczy dysponować drukarką wpiętą do sieci, a w urządzeniu mobilnym uruchomić Wi-Fi, aby wygodnie drukować. To właściwie wszystkie czynności, które powinni wykonać właściciele sprzętu działającego na iOS.

Poniżej wrzucam instrukcję, dzięki której Twoje urządzenia Apple będzie drukowało szybko i wygodnie.

Odpal aplikację, z której chcesz coś wydrukować. W kolejnym kroku kliknij w ikonę „Udostępnij” lub w charakterystyczną ikonkę z 3 kropkami, znajdującą się w prawym głównym rogu ekranu. Znajdziesz tam opcję drukowania.

 

Jeśli jej tam nie ma, poszukaj informacji na jej temat w pomocy aplikacji lub w podręczniku użytkownika. Uwaga – nie każda aplikacja jest kompatybilna z funkcją AirPrint. Następnie kliknij ikonę z drukarką lub opcję „Drukuj”. Teraz kliknij opcję „Wybierz drukarkę”, a następnie wybierz urządzenie współpracujące z funkcją AirPrint.

Ustaw liczbę kopii lub inne parametry wydruku. Możesz np. wskazać numery stron dokumentu, które chcesz wydrukować. To już prawie koniec. Teraz kliknij „Drukuj” w prawym górnym rogu.
Podczas procesu drukowania możesz wyświetlać zadania drukowania. Możesz też anulować zadania za pomocą paska zmiany programów. To właściwie wszystko, co musisz zrobić. Ot, przysłowiowa kaszka z mleczkiem.
Więcej informacji na temat usługi Apple AirPrint znajdziesz >TUTAJ<.

Drukowanie z telefonu – aplikacje

Na Google Cloud Print i Apple AirPrint lista drukarkowych aplikacji się nie kończy. Właściwie wszyscy producenci drukarek posiadają autorskie apki, które umożliwiają korzystanie z bardziej rozbudowanych funkcji nowoczesnych urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek. Jeśli chcesz korzystać z wbudowanego skanera i innych opcji, zainstaluj dedykowaną aplikację. Znajdziesz je w Google Play lub w App Store.

Oto lista aplikacji do drukowania dla poszczególnych producentów drukarek:

  • HP ePrint
  • Samsung Mobile Print
  • Canon PRINT Business & Canon PRINT Inkjet/SELPHY
  • Epson iPrint
  • Brother iPrint&Scan
  • RICOH Smart Device Print&Scan

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat powyższych aplikacji, zapraszam do zapoznania się z artykułem Jak drukować z telefonu? – sprawdź listę aplikacji.

W razie dodatkowych pytań śmiało pisz. Jestem dostępny na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. Chętnie dzielę się drukarkowymi poradami! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze