Drukarka z klocków LEGO - Blog firmowy DrTusz

Drukarka z klocków LEGO

Popularne klocki duńskiej firmy to więcej niż zabawki. Lego to ponadczasowy symbol, który łączy pokolenia. Można z nich stworzyć niemal każdą konstrukcję. Na całym świecie tysiące pasjonatów tworzą z setek drobnych elementów niesamowite dzieła. Pewien klockowy designer nie poprzestał na budowie pojazdów czy budowli i poszedł jeszcze dalej – zbudował drukarkę. Rudy sprawdził, jak działa jego drukarka z klocków LEGO. 

Internet pełen jest filmów oraz zdjęć publikowanych przez fanów klocków LEGO. Sam #Rudy trzyma głęboko w szafie kilka zestawów, które towarzyszyły mu w dzieciństwie. Mówi, że już się nimi nie bawi, ale my i tak wiemy swoje 😉

Wielu konstruktorów nie porzuciło jednak młodzieńczej miłości do klocków. Wręcz przeciwnie – chwalą się swoimi dokonaniami we własnych kanałach społecznościowych.

Jason, autor bloga JK Brickworks może pochwalić się szczególną kolekcją dokonań. Dziełem najmocniej przykuwającym naszą uwagę jest drukarka z klocków LEGO. Urządzenie działa i spełnia swoją rolę. Zobaczcie sami:

Drukarka z klocków LEGO została zbudowana w oparciu o zestaw 31313 MINDSTORMS EV3. Pod względem stopnia trudności, zdecydowanie nie jest to zabawka dla nowicjuszy. Z elementów zawartych w pudełku bardziej zaawansowani konstruktorzy mogą stworzyć zautomatyzowane maszyny, pojazdy i roboty. Strzelający skorpion, pełznący wąż, wózek widłowy, ciężarówka wyścigowa, gitara elektryczna czy kroczący dinozaur. Lista możliwych zastosowań zestawu MINDSTORMS EV3 jest ograniczona tylko przez wyobraźnie.

Dzięki zastosowaniu programowalnych klocków, silników i różnego rodzaju czujników, konstruktor może zrealizować nawet najbardziej niekonwencjonalny pomysł.

Jason – bo takie imię nosi twórca jkbrickworks.com wykorzystał klocki do budowy drukarki. Za zasilanie i sterowanie poleceniami odpowiedzialny jest klocek programowany EV 3. Dzięki udostępnionemu przez Lego oprogramowaniu, każdy projektant może napisać własny program. Tak było też i w tym przypadku. Drukarka złożona z klocków pracuje na autorskim oprogramowaniu.
Za rolki dociskające posłużyły gumowe koła. Za ruch głowicy odpowiedzialny jest dołączony do zestawu silnik elektryczny. Żaden wydruk nie powstanie jednak bez tuszu, a ten pochodzi z… długopisu przymocowanego do klocków poczciwą gumką recepturką.

Drukarka z MINDSTORMS EV3 to nie jedyne dokonanie JK Brickworks. Designer ma na swoim koncie również prostą maszynę do rysowania, drukarkę do pisanek oraz LEGO Mosaic Printer.

Przykład Jasona pokazuje, że ogranicza nas tylko wyobraźnia.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze