Drukarka do szkoły, biura czy urzędu - Ranking 2021/22 - Blog firmowy DrTusz

Drukarka do szkoły, biura czy urzędu – Ranking 2021/22

Drukarka do szkoły

Drukarka do szkoły powinna być wielofunkcyjna, wydajna i tania w utrzymaniu. Podobnie jak urządzenia drukujące w biurach czy urzędach. Przed drukarkami końcówka roku, czyli ciężki okres. Zobacz 3 propozycje urządzeń, które sprawią, że obowiązki zawodowe nabiorą kolorów! Każde drukuje za zamiennikach.

Drukarka do szkoły, biura czy urzędu. Jak wybrać?

Rok szkolny tusz, tusz. Jeśli jesteś nauczycielem lub pedagogiem, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego w jaki sposób drukarka w pokoju nauczycielskim może ułatwić proces nauczania. Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności prowadzącego zajęcia.

Pracownicy biurowi i urzędnicy również szykują się do ostatniego kwartału roku kalendarzowego. W wielu branżach i departamentach to okres wzmożonej pracy.

Bez solidnej drukarki w zespole będzie trudno.

Drukarka do szkoły, biura czy urzędu do szkoły musi spełniać określone kryteria. Urządzenie będzie wykorzystywane przez cały zespół – a co za tym idzie – klucz do sukcesu stanowi wydajność. Każdy producent podaje ją w parametrach technicznych na stronie produktu.

Kolejna kwestia to funkcje. Możliwość pracy z kilkoma komputerami jednocześnie to standard. Możliwość automatycznego druku dwustronnego również będzie przydatnym udogodnieniem.
Dzięki niej młodzież nauczymy oszczędzania papieru, ograniczymy objętość dokumentów i uczynimy świat lepszym!

Przed zakupem absolutnie każdej drukarki, warto sprawdzić dostępność zamienników. Zamienniki tuszów i tonerów pozwolą na tańsze drukowanie. Oszczędności z tytułu stosowania zamienników wkładów do drukarek mogą sięgać kilkudziesięciu procent! Dobre zamienniki pozwolą na tanie drukowanie przy zachowaniu najwyższej jakości wydruków.

Technologia drukowania też ma znaczenie. Kolorowe drukarki atramentowe zapewniają tanie wydruki, ale… mają krótszą żywotność niż drukarki laserowe. Kolejna kwestia to konieczność regularnego drukowania.

Drukarka nie może sobie pozwolić na długie przestoje w drukowaniu. Stagnacja może szkodzić się zaschnięciem tuszu w głowicy, czego następstwem może być poważna awaria.

Drukarka do szkoły, biura czy urzędu – 3 modele od DrTusza

Przeanalizowałem oferty producentów i przygotowałem 3 propozycje. Każda polecana drukarka do szkoły biura czy urzędu drukuje na zamiennikach. Zapraszam na prezentację.

Epson EcoTank L3151

Epson to solidna marka! Japoński producent jest powiązany z zegarkową marką Seiko. Epson od lat zaznacza swoją pozycję w drukarkowej branży. Japończycy są pionierem w stosowaniu rozwiązań stałego zasilania atramentem. W moim zestawieniu nie mogło zatem zabraknąć wielofunkcyjnej drukarki CISS.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3151 zostało wyposażone w Wi-Fi. Posiada również funkcję Wi-Fi Direct. Co ciekawe, Epson oferuje ten model z zapasem tuszu na 3 lata!

Japończycy stawiają na wygodę, dlatego system napełniania został zaprojektowany tak, aby zminimalizować ryzyko rozlania tuszu.

Drukarka do szkołySzybkość druku to 10 str./min w czerni i 5 str./min w kolorze. Ładny design oraz kompaktowe wymiary sprawiają, że Epson EcoTank L3151 to dobra drukarka do szkoły. Poza tym, że świetnie drukuje, to i dobrze odnajdzie się w pokoju nauczycielskim, ale nie tylko! W każdym innym biurze też zaskarbi sobie sympatię współpracowników.

Brother MFC-L2712 DW

Brother to również japoński producent. Urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-L2712 DW drukuje w technologii laserowej. Drukuje w czerni z szybkością 30 stron A4 na minutę.

Poza tym posiada drukuje dwustronnie i posiada podajnik o pojemności 250 arkuszy. To nie koniec. Producent pomyślał również o automatycznym podajniku dokumentów na 50 arkuszy i interfejsie sieci bezprzewodowej.

drukarka brother


Urządzenie Brother MFC-L2712 DW cechuje niski poziom hałasu (poniżej 50dB) podczas pracy. To niezwykle cenna cecha w gwarnych przestrzeniach biurowych.

Ten model jest kompatybilny z tonerami o różnych pojemnościach. Wkłady laserowe TN-2411 oraz TN-2421 posiadają swoje zamienniki. Dzięki nim drukowanie wypada ekonomicznie. Oczywiście bez utraty jakości.

Canon i-SENSYS MF-643 CDW

Canon i-SENSYS MF-643 CDW to zaawansowana drukarka do szkoły. Jest to wielofunkcyjne urządzenie laserowe, które poza barwnymi wydrukami może pochwalić się świetnymi parametrami technicznymi. Szybkość drukowania 21 stron A4/min w kolorze to świetny wynik.

urządzenie wielofunkcyjne canon

Na liście wyposażenia znajdziemy również: Wi-Fi, podajnik ADF, kartę sieciową, funkcję druku dwustronnego i wiele innych udogodnień. Ogromną zaletą Canon i-SENSYS MF-643 CDW jest dostępność zamienników kolorowych tonerów 054 CMYK.

Drukarka do szkoły, biura czy urzędu– zapytaj Rudego

Szukasz innego modelu? Śmiało wyślij zapytanie na blog@drtusz.pl. Zanim jednak napiszesz, przeczytaj wpis „Jak wybrać drukarkę. Poradnik dla Klienta”. Zawarłem tam kilka istotnych pytań, na które Klient musi odpowiedzieć, abym wiedział, co mam mu polecić.

Zawsze chętnie służę drukarkową radą. Zapraszam do śledzenia moich profili na Facebooku, Instargamie, Twitterze oraz TikToku.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze