Drukarka „toaletowa”? Zobacz, jak drukuje!

Drukarka „toaletowa”? Zobacz, jak drukuje!

Dzięki drukarkom mobilnym da się drukować praktycznie wszędzie. Pewien konstruktor poszedł jednak o krok dalej i stworzył drukarkę, której miejscem pracy jest toaleta. Nie, to nie pomyłka. Rudy prezentuje Wam urządzenie przeznaczone do drukowania na papierze toaletowym.

 

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Kiedy myślimy, że o drukarkach wiemy już wszystko, okazuje się, że jest ktoś, kto nie boi się przekroczyć kolejnego, technologicznego Rubikonu i tworzy np. drukarkę do papieru toaletowego. Pionierskie urządzenie ma na swoim koncie Mario Lukas – niemiecki konstruktor hobbysta.

Prototyp jest zbudowany m.in. ze starych napędów CD, zbędnych procesorów czy odpadków zapożyczonych od znajomego stolarza. Kreatywności autorowi pomysłu z pewnością odmówić nie można. W końcu niskim kosztem stworzył dość niecodzienną drukarkę.

Pierwszy w historii egzemplarz, który drukuje na najbliższym ludzkości rodzaju papieru – papierze toaletowym – działa podobnie jak popularne atramentówki HP, zasilane pojemnikami z wbudowaną głowicą. Mario zamiast tuszu do drukarki, użył zwykłego długopisu. Przesuwa się on po szynie, dotykając stalówką nośnika tylko w tych miejscach, w których docelowo ma znaleźć się nadruk.

 

Niestety drukarka nie jest wyposażona w Wi-Fi. Tak więc drukowanie plików z poziomu smartphona, towarzyszącego obecnie większości osób spędzających czas w toalecie, niestety odpada. Gadżet można za to połączyć z komputerem poprzez standardowy kabel ethernet.

Chociaż potrafi wydrukować na cienkim i delikatnym papierze tylko statusy z portali społecznościowych to sama niekonwencjonalna idea „Toilettenpapier Drucker” i wysiłek włożony w realizacje projektu zasługują na podziw.

Razem z Rudym zastanawialiśmy się, jakie realne zastosowanie można znaleźć dla niecodziennej drukarki. Po długiej dyskusji doszliśmy do wniosku, że świetne źródło wysyłania komunikatów do osób, które zbyt dużo czasu spędzają w toalecie. Zamiast pukania i słownych upomnień wystarczy przesłać do drukarki zlecenie wydrukowania komunikatu o treści: „Szybciej”! 😉

 

 

 

 

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze