Drukarka do studia tatuażu - jaką wybrać? - Blog firmowy DrTusz

Drukarka do studia tatuażu – jaką wybrać?

Zdobienie ciał to sztuka, która zjednuje serca wielu ludzi. Już od starożytności cywilizacje aplikowały tusz pod skórę z pomocą różnorakich narzędzi. W dzisiejszych czasach postęp wymusza pojawianie się coraz to nowszych urządzeń ułatwiających pracę tatuatorom. Poznaj wraz ze mną historię i rolę drukarki w codziennej pracy studia tatuażu!

grafika drukarka do tatuażu

Tatuaż – trend nowoczesności czy historia ludzkości?

Słowo tatuaż wywodzi się z języka polinezyjskiego od słowa tatau, co oznacza naznaczyć coś. Sztuka tatuażu przypuszczalnie sięga już 12 tysięcy lat przed naszą erą i początkowo obserwowana była właśnie na wyspach polinezyjskich.

Tatuaże znane były między innymi w starożytnym Egipcie. Robotnicy, niewolnicy, a także kobiety ozdabiali nimi swoje ciała, głównie twarze, szyje i ramiona. Najpopularniejsze były wówczas proste wzory geometryczne, takie jak koła czy trójkąty. Tatuażami zdobili swoje ciała również kapłani i kapłanki, zaznaczając tym samym swoją przynależność religijną.

W starożytnych Chinach czy Japonii tatuaże były oznaką przestępczości. Bandyci byli w ten sposób znaczeni na twarzach lub innych częściach ciała, aby oznaczyć ich jako przestępców i zapobiec ich ucieczkom. Dodatkowo, w Japonii tatuażami zdobili się samuraje. Aby zaznaczyć swoją przynależność do klasy wojowników tatuowali oni wzory symboli wojennych, takich jak smoki czy tygrysy.

W każdej kulturze tatuaże miały inne znaczenie i służyły odmiennym celom. Nie zawsze były one odbierane pozytywnie, jednak wciąż wielu ludzi zdobi nimi swoje ciała!

Dawniej, przed odkryciem maszynki do tatuażu, wykonywane były one za pomocą jednej z trzech technik: drapania, igły i nitki lub dźgania skóry ostrym przedmiotem. W 1890 roku Samuel O’Reill wynalazł pierwszą maszynkę do tatuażu na miarę naszych czasów.

Nie jest to jednak jedyne urządzenie, które możemy spotkać w salonie tatuażu. Obecnie nieodzownym elementem każdego studia jest również drukarka, która służy między innymi do wizualizacji wstępnych projektów obrazu, który chcemy nanieść na skórę.

Rola drukarki w studiu tatuażu

Drukarki atramentowe wykorzystywane w studiu tatuażu służą drukowaniu projektów oraz wszelkich dokumentów, które są niezbędne przy wykonywaniu pracy. Coraz większą popularnością cieszą się również urządzenia termiczne, które do pracy nie potrzebują ani tuszu, ani tonera.

Żaden szanujący się tatuator nie wykona tatuażu na skórze bez wstępnie odbitego na niej wzoru. W pierwszej kolejności należy przygotować projekt w programie graficznym, najczęściej Photoshopie. Na tym etapie konieczne jest pamiętanie o odbiciu lustrzanym, odpowiedniej zmianie ustawień i obróbce naszej grafiki, która najczęściej polega na usunięciu wypełnienia wzoru!

Gdy mamy już gotowy wzór oraz wybrany rozmiar projektu, przechodzimy do drukowania (Papier Size A4, print Density 2). Najpierw drukujemy wybrany wzór na zwykłej kartce papieru, najlepiej o mniejszej gramaturze. Następnie wydruk przekładamy do kalki hektograficznej i przepuszczamy przez drukarkę termiczną, która odbije nasz wzór. Najczęściej polecaną przez fachowców kalką barwiącą jest SPIRIT ReproFX Classic PURPLE Thermal Copier, jednak na rynku spotykamy również wiele innych produktów.

Gotowy wzór możemy odbić na skórze naszego Klienta z pomocą odpowiedniego płynu antyseptycznego. Następnie tatuaż jest trwale nanoszony na skórę przy użyciu specjalnej maszynki. Voilà! Rola naszej drukarki zakończona. 🙂

Boisz się tradycyjnego tatuowania? A może chcesz sprawdzić jak wybrany wzór będzie wyglądał na Twoim ciele? Sprawdź Drukarkę do tatuaży zmywalnych!

Wybrane modele drukarek do tatuaży

Do drukowania wzorów na zwykłej kartce papieru sprawdzi się większość tradycyjnych drukarek atramentowych lub laserowych. Jeśli jednak chodzi o drukarki do kalki, to mam pewną propozycję.

Szczególną popularnością wśród drukarek do kalki cieszą się urządzenia Brother z serii PocketJet. Poszczególne drukarki z tej linii różnią się od siebie rozdzielczością druku oraz dodatkowym wyposażeniem.

Drukarka Brother PJ-822

Mobilna drukarka termiczna Brother PJ-822 to urządzenie monochromatyczne, które pracuje w formacie A4. Pozwala ona na drukowanie w rozdzielczości 200 dpi przy wykorzystaniu technologii druku termicznego. Drukarka posiada opcjonalną baterię litowo-jonową o wysokiej pojemności, dzięki której możliwe jest drukowanie w terenie bez dodatkowego ładowania.

Ze względu na swoją specyfikę urządzenie wymaga zastosowania specjalnego papieru termicznego, który pod wpływem ciepła – ciemnieje. Sekret drukowania w technologii termicznej polega na tym, że głowica zetknięta z papierem powoduje jego zaczernienie w miejscach styku wybranego wzoru.

Kompaktowa drukarka Brother PocketJet znacząco upraszcza tworzenie szablonu tatuażu z użyciem odpowiedniego nośnika – kalki hektograficznej.

Urządzenie przenośne Brother PJ-822 oraz inne drukarki z serii Brother PocketJet znajdziesz w moim internetowym sklepie DrTusza!

Przykład użycia drukarki do kalki z serii Brother PocketJet na Międzynarodowym Konwencie Tatuażu w Bukareszcie.

Jeśli najpopularniejszy Brother nie jest tym czego szukasz, to możesz sprawdzić też dwie poniższe propozycje.

Drukarka Ozer Tattoo

Mobilna drukarka termiczna Ozer Tattoo pozwala na monochromatyczne drukowanie w rozdzielczości 203 dpi. Urządzenie posiada innowacyjną funkcję automatycznego tworzenia kopii lustrzanych obrazu w celu łatwego tworzenia wybranych wzorów oraz zautomatyzowany mechanizm podawania papieru.

Drukarka termiczna P8008

Przenośne urządzenie P8008 pozwala na drukowanie w technologii termicznej, o rozdzielczości 203 dpi. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi pozwala na bezprzewodową pracę, a funkcja Bluetooth umożliwia łatwe połączenie z telefonem.

Drukarka do studia tatuażu – czy warto? 

Urządzenie drukujące do kalki w pracy tatuatora odgrywa znaczącą rolę i pozwala na:

  • Precyzję i dokładność – dostarczają wysokiej jakości wzory, które są niezwykle ważne w precyzyjnych detalach projektów tatuaży.
  • Szybkość – drukowanie wzorów jest znacznie szybsze niż ręczne rysowanie. Pozwala zaoszczędzić czas, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych projektach graficznych.
  • Możliwość dostosowania – drukarka pozwala na dostosowanie wielkości, kształtu i szczegółów wybranego wzoru do indywidualnych potrzeb Klienta.

Nawet jeśli żadna drukarka nie jest w stanie wykonać prawdziwego tatuażu, jest ona niezbędna w każdym studiu! Pamiętaj, że decydując się na tatuaż nanosisz na skórę trwałe wzory, dlatego wybierz sprawdzonego profesjonalistę (takiego jak DrTusz w branży drukarek ;)).

Zapoznaj się z szeroką ofertą mojego internetowego sklepu i odwiedź media społecznościowe: Facebook, TikTok, Youtube. A aby nie przegapić nowych wpisów na moim blogu i otrzymywać zniżki na produkty, zapisz się do newslettera. Do zobaczenia! 🙂

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze