Dieta Twojej drukarki

Prawidłowe odżywianie ma ogromny wpływ na stan ciała i ducha. Z drukarkami jest podobnie. Dobry tusz lub toner, właściwe ustawienia i dobór papieru mogą sprawić, że biurowe urządzenie będzie wiernie pełniło swoją służbę. O drukarkową dietę warto dbać!

 

Kilkusetstronicowa praca z dziedziny tuszów, tonerów i drukarek wszelakich jest oczkiem w głowie Rudego. Oprawił ją w elegancką okładkę i ustawił w centralnym miejscu swojej biblioteczki. Legenda głosi, że nasz Doktorek ukończył Hogwart na długo przed tym, jak pojawił się tam Harry Potter. Niestety, z niewiadomych przyczyn J.K. Rowling pominęła fakt, iż legendarna szkoła miała zamiejscowy wydział poświęcony magii technologicznych nowinek. Drukarki i wszystko, co potrzebne do druku od zawsze intrygowały naszego Rudzielca. Nie chirurgia, stomatologia, ginekologia czy weterynaria, ale właśnie drukarkowe sekrety były jego przysłowiowym „konikiem”.
Lata badań, studiowania ksiąg i analiz sprawiły, że DrTusz to prawdziwy dietetyk drukarek, który chętnie dzieli się swoimi poradami.

 

Postaw na jakość

Dobór właściwych materiałów eksploatacyjnych jest tak istotni, jaki właściwy dobór składników naszego menu podczas diety. Rudy doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego bez względu na to czy wybierasz zamiennik tuszu, czy zamiennik tonera, masz pewność, że otrzymujesz wkład najwyższej jakości, który zapewni bezproblemowe użytkowanie Twojej drukarki. Praktycznie każdy toner przed przekazaniem do dystrybucji przechodzi test na kompatybilnym modelu drukarki. Jesteśmy pewni naszych produktów, dlatego wszystkie zamienniki są objęte gwarancją jakości DrTusza. Zapewnienie najlepszych wydruków to dla Doktorka rzecz święta niczym niedzielna msza!

 

Ciężar ma znaczenie

To na czym drukujesz, wbrew powszechnej opinii, ma ogromny wpływ zarówno na estetykę dokumentu, jak również amortyzację drukarki. Wybierając papier, zwracaj uwagę na jego gramaturę. Definiuje się ją jako „ciężar” wyrobu papierniczego wyrażony w gramach na metr kwadratowy. Do druku monochromatycznych dokumentów wystarczy papier o gramaturze 80 g/m2. W przypadku ofert lub wypracowań parametr ten powinien wynosić minimum 90 g/m2. Jeśli posiadasz laserówkę i drukujesz w kolorze, ciężkość powinna oscylować pomiędzy 90 g/m2, a 120 g/m2.

Drukarki nie są jeszcze na tyle inteligentne, aby samodzielnie określić gramaturę nośnika, dlatego należy dobrać odpowiednie ustawienia urządzenia, w zależności od papieru znajdującego się aktualnie w podajniku. Czym grozi oszczędzanie na papierze i ignorancja zaleceń? Często niewłaściwy papier nawija się na fuser, czyli element odpowiedzialny za termiczne utrwalenie wydruku. Niestety, jedyny sposób na usunięcie problemu to rozebranie drukarki. Słabej jakości papier oddziałuje też na poszczególne podzespoły sprzętu, a to skutkuje z kolei ich szybszą amortyzacją. Drukarkową dietę układaj zatem mądrze. Planując wydruk eleganckich materiałów reklamowych, które mają zaowocować pozyskaniem ważnego partnera, wybieraj właściwy papier. Efekty dostrzeżesz gołym okiem.

 

Profilaktyka pomaga

Dieta drukarki jest jak dobra gra planszowa. Innymi słowy – należy trzymać się pewnych zasad.
Różnią się one w zależności od technologi drukowania. Użytkownicy atramentówek muszą pamiętać, że nieużywany tusz lubi zasychać, zatykając przy tym dyszę głowicy. Aby uniknąć kłopotliwej sytuacji, należy przynajmniej raz w tygodniu zadrukować chociaż jedną kartkę. Nie warto ignorować tych zaleceń. W drukarkach bez zintegrowanej głowicy problem powinna rozwiązać funkcja czyszczenia dysz z poziomu oprogramowania. Na rynku są również dostępne specjalne preparaty pomocne w udrażnianiu. Wszystkim amatorom napraw odradzamy stosowanie domowych środków. Wódka, denaturat lub rozpuszczalnik tylko pogorszą sprawę.
Mniejsze pole manewru mają właściciele modeli, w których wspomniana głowica jest wbudowana. Kiedy oferowane przez soft producenta opcje okazują się niewystarczające, pozostaje wizyta w serwisie.

Laserówki, chociaż mało podatne na oddziaływanie czasu, też są wrażliwe na pewne zachowania.
Drukowanie, wbrew ciągłym komunikatom o kończącym się tonerze, może skutkować nieodwracanym uszkodzeniem pasa transferowego. Na awarię szczególnie narażone są kolorowe drukarki laserowe.

Prawdziwa dieta nie jest ograniczona wymiarem czasowym. To cały zespół nawyków i zasad, których należy przestrzegać, chcąc zachować nienaganną sylwetkę i dobre samopoczucie przez cały czas. Tak samo sprawy wyglądają w przypadku drukarek. Dbając o swoją maszynę drukującą masz pewność, że odwdzięczy Ci się ona długą eksploatacją.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze