Czy warto kupić drukarkę? DrTusz podpowiada - Blog firmowy DrTusz

Czy warto kupić drukarkę? DrTusz podpowiada

czy warto kupić drukarkęPunktów ksero na pierwszy rzut oka nie brakuje. Kiedy jednak musisz coś wydrukować, okazuje się, że wszystkie lokale świadczące usługę drukowania i kopiowania dokumentów znajdują się na drugim końcu miasta. Po nerwowym marszobiegu w poszukiwaniu usługi, właściwie każdy zadaje sobie pytanie: czy warto kupić drukarkę? Odpowiedź nie sprowadza się do prostego tak lub nie. Wymaga ona głębszych analiz. #Rudy tradycyjnie dzieli się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami w tej kwestii.

Czy warto kupić drukarkę? Primo…

Zanim odpowiesz sobie na pytanie postawione w tytule, musisz określić, czy drukarka jest Ci w ogóle potrzebna? Jeśli masz zainwestować w nowe urządzenie tylko po to, aby kurz miał gdzie osiadać, zakup nie będzie miał sensu. Jak to stwierdzić, gdy na bazie swoich dotychczasowych doświadczeń nie potrafisz podjąć decyzji?

Na samym początku oblicz, ile stron miesięcznie masz zamiar drukować. Kalkulacja pomoże nie tylko w odpowiedzi na pytanie o sens zakupu, ale przyda się też w wyborze właściwego modelu. Każda drukarka jest inna. Nie ma uniwersalnych rozwiązań. Czego innego oczekuje od wydruku fotograf, czego innego księgowa.

Czy warto kupić drukarkę? Laserowa czy atramentowa?

Wybór technologii drukowania ma zasadnicze znaczenie. Wielokrotnie poruszaliśmy temat różnić pomiędzy tymi dwiema metodami. Drukarki atramentowe są tańsze w zakupie. Wymagają jednak regularnego użytkowania. Długie przestoje w eksploatacji mogą doprowadzić do zaschnięcia tuszu w głowicy, co w rezultacie może skutkować jej trwałym uszkodzeniem.

Z kolei drukarki laserowe są droższe. Nie wymagają jednak takiej troski ze strony użytkownika. Czarno-białe wydruki laserowe odznaczają się też większą trwałością. Do wad drukarek laserowych należy zaliczyć wysoką cenę zakupu urządzeń, które drukują w kolorze. To jednak inwestycja na długie lata, gdyż laserówki cieszą się dłuższą żywotnością.

Dla tych, którzy drukują zaledwie kilka czarno-białych stron w ciągu miesiąca, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie monochromatyczna drukarka laserowa. Ceny najprostszych modeli nie uderzą po kieszeni. Poza tym, to inwestycja długoterminowa, zapewniająca niezależność w kwestii drukowania dokumentów.
Ci, którzy nie potrafią obyć się bez kolorowych wydruków, a nie drukują regularnie, powinni skorzystać z propozycji Brother.

Czy warto kupić drukarkę? Drukuj tanio, sprawnie i w kolorze

Japoński producent posiada drukarki atramentowe z systemem automatycznego czyszczenia głowicy. Wystarczy, że urządzenie będzie podłączone do zasilania.

Zaletą drukarek Brother jest również duży wybór atrakcyjnych cenowo zamienników wkładów atramentowych. W asortymencie DrTusza znajdziesz tusze zamienniki do większości modeli ze stajni Brother.

Czy warto kupić drukarkę

Czy wartko kupić drukarkę? A może urządzenie wielofunkcyjne?

Producenci akcesoriów biurowych nie śpią. Jedne modele odchodzą, inne dopiero pojawiają się na rynku. Rozwój niesie za sobą coraz to nowe funkcje, które mają ułatwić użytkownikom życie. Niestety, miniaturyzacja drukarek idzie dość opornie. Najpopularniejszy obecnie format dokumentów – A4 wymaga od urządzeń pewnych gabarytów. Decydując się zatem na urządzenie wielofunkcyjne, musisz brać pod uwagę ich rozmiary.

Nawet te najmniejsze zajmą na biurku sporo miejsca. Poza tym, w androidowym Sklepie Play oraz apple’owym App Store znajdziesz wiele aplikacji zmieniających Twój smartfon w mobilny skaner.

Może więc wielofunkcyjna drukarka ze skanerem wcale nie jest Ci tak mocno potrzebna?
Przeanalizuj też, ile osób poza Tobą będzie korzystało z urządzenia. Jeśli w domu lub biurze znajduje się co najmniej kilku użytkowników, pomyśl o modelu z modułem WiFi.

Łączność zdalna pozwala ograniczyć plątaninę kabli. Sprawdź też dostępność rozwiązań na rzecz drukowania z telefonu. Większość producentów udostępnia bezpłatne aplikacje do drukowania za pomocą smartfona czy tabletu. Więcej informacji na temat aplikacji do drukowania znajdziesz w tekście „Jak drukować z telefonu – sprawdź listę aplikacji”.

Decydując się na zakup, zastanów się dokładnie nad funkcjami, których potrzebujesz. Niezależnie od tego czy wybierzesz najtańszą drukarkę, czy zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne, sprawdź dostępność zamienników. Wystarczy, że w wyszukiwarce na stronie DrTusz.pl wpiszesz nazwę modelu drukarki. Wówczas dowiesz się, czy #Rudy posiada do niej alternatywne wkłady. Często to one decydują o roli drukarki.

Jak dobrać odpowiedni zamiennik do drukarki

Tanie drukarki wiążą się z koniecznością stosowania drogich tuszów lub tonerów. Z tego powodu wiele nieprzemyślnie zakupionych drukarek pełni dziś funkcje bezużytecznych mebli.

Jeśli wiesz, że drukarka jest w Twojej pracy niezbędna, ale nie potrafisz zdecydować się na konkretny model, zapytaj o radę Rudego. Doktorek na pewno coś doradzi.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze