drukarki 3d dla dzieci

Drukarki 3D dla dzieci. Drukuj marzenia

grafika drukarki 3d dla dzieciPołączenie nauki z zabawą zawsze wychodzi na dobre. Do tego sprawia wiele frajdy i pobudza wyobraźnię. Za pasem Dzień Dziecka, więc razem z Rudym przedstawiamy drukarki 3D dla dzieci. Stworzone z myślą o najmłodszych urządzenia oferują przysłowiowe morze możliwości. Drukarki 3D dla dzieci to nie tradycyjne zabawki. To przede wszystkim narzędzia edukacji, które kształtują młode umysły. Nie wierzysz? Zobacz, co potrafią najpopularniejsze drukarki 3D dla dzieci.

Drukarki 3D dla dzieci – propozycje DrTusza

Drukarki 3D dla dzieci – da Vinci Mini W.

drukarka 3D XYZprinting da Vinci Mini WZaczynamy od propozycji XYZprinting – największego producenta drukarek 3D na świecie.

Urządzenie zostało stworzone z myślą o wszystkich adeptach druku 3D.

Nieważne ile masz lat. Ważne, że chcesz zacząć swoją przygodę. Młode umysły w mig opanują obsługę da Vinci Mini W.

Model ten jest o 30% mniejszy niż dedykowana dla najmłodszych inna drukarka 3D – da Vinci Junior. Za bardziej kompaktowymi rozmiarami idzie też jej stosunkowo niska cena.

Drukarka XYZprinting posiada pole robocze o wymiarach 150x150x150 mm, drukuje już od warstwy 0.1 mm i posiada funkcję automatycznej kalibracji.

Rudego urzekł prosty interfejs urządzenia. O postępie w drukowaniu informują diody LED. Na wyposażeniu znalazł się również moduł WiFi. Zaletą drukarek 3D XYZprinting jest ich dostępność. W Polsce działa oficjalny dystrybutor producenta, który zapewnia pełną gwarancję i serwis sprzętu. Koszt urządzenia to ok 1300 zł.

Drukarki 3D dla dzieci – Yeehaw

Chińczycy to jednak potrafią. Drukarka 3D dla dzieci firmy Yeehaw to designerskie dzieło sztuki o kształcie walca. Genialny projekt doceniła kapituła konkursów Award Red Star oraz Red Dot Design Award.

Dzięki swojej unikatowej konstrukcji i zastosowaniu przezroczystych materiałów, pole robocze widać jak na dłoni. O postępie druku informują diody LED.

Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane. Za pomocą aplikacji mobilnej najmłodsi pasjonaci inżynierii mogą tworzyć własne projekty. Na rozgrzewkę producent udostępnił bibliotekę 2000 gotowych do druku wzorów. Szacowana cena drukarki 3D dla dzieci Yeehaw to ok. 349 $.

To jednak inwestycja, która przełoży się na coś więcej niż tylko rozwój intelektualny dziecka. Stoi za nią oszczędność! 😉 Taniej jest wydrukować wymarzony resorak czy lalkę niż ją kupić. 😉

Drukarki 3D dla dzieci – Sharebot Kiwi-3D

Propozycja dla najmłodszych od Sharebot jest czymś więcej niż narzędziem do drukowania 3D. Urządzenie o wymiarach pola roboczego 140x100x100mm, podobnie jak dwie poprzednie drukarki 3D, dla dzieci zajmuje niewiele miejsca i charakteryzuje się prostotą obsługi.

Co zatem decyduje o jej unikalności? Sharebot Kiwi-3D stanowi część zestawu FABsussidiario, który poza drukarką zawiera wyjątkowy dodatek. Jest nim karta SD z plikami do wydrukowania robota EDUino. 😀

drukarka Sharebot Kiwi-3D

Po wydrukowaniu i złożeniu robota przed młodymi inżynierami pojawia się dodatkowa możliwość – zaprogramowania go. Tym sposobem przed dzieciakami otwierają się kolejne drzwi, które są swego rodzaju portalem do wyjątkowego świata kodowania i testowania.

Producent zapewnia wszystko, co konieczne do nauki – od dodatkowych elementów konstrukcyjnych robota EDUino, przez soft open sorce po kursy na różnych poziomach trudności. Sharebot Kiwi-3D to rozwiązanie stworzone z myślą o szkołach. Ceny urządzenia zaczynają się od 900 euro.

Drukarki 3D dla dzieci – inwestujesz w przyszłość

Medycyna, podróże kosmiczne… Drukowanie 3D znajduje coraz to nowsze zastosowania. Młodzież ma dziś, jak nigdy wcześniej w historii cywilizacji, cały wachlarz możliwości do rozwijania swoich umiejętności.

Drukarki 3D to narzędzia o szczególnym znaczeniu w edukacji, gdyż łączą przyjemne z pożytecznym – bawią i uczą.

Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Dziecka to dobra okazja, aby zastanowić się, czy drukarka 3D dla dziecka nie będzie dobrym prezentem. Taką niespodzianką! Nawet bez okazji 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze