Cena to nie wszystko (część 2) - Blog firmowy DrTusz

Cena to nie wszystko (część 2)

priceHandel internetowy w Polsce rozwija się znakomicie i jest to rozwój przemyślany. Nasze rodzime sklepy internetowe mają na siebie pomysł, wiedzą w jakim zmierzają kierunku. Działania, które prowadzą, kierują je do zwiększenia jakości obsługi klienta na każdym etapie zamówienia jak i po dokonaniu zakupów.

Prowadzący sklepy internetowe doskonale zdają sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach, inaczej niż wcześniej, cena nie jest już jedynym i najważniejszym wyznacznikiem wyboru danego sklepu. Równie ważne są inne czynniki, nie do końca związane z ceną produktu. Co więc determinuje klienta do powrotu i ponownych zakupów?

Zakupy będą udane kiedy nasz klient będzie miał wygodnie. Nie znaczy to, że klient będzie zadowolony kiedy zakupów będzie dokonywał na fotelu masującym, pod parasolem, na słonecznej plaży (chociaż to na pewno nie zaszkodzi). Decydujące znaczenie ma szybkość i możliwie duży wybór w sposobie dostawy oraz możliwości zwrotu lub wymiany towaru.

Kolejną bardzo istotną kwestią jeż prostota w płatnościach on-line. Kupowanie samo w sobie jest przyjemne, płacenie za zakupy – już nie koniecznie. Dlatego dobrze, gdy dokonywanie płatności generuje jak najmniejszą ilość „kliknięć”, jest możliwie najbardziej intuicyjne.

Wiarygodność – to słowo klucz. W dzisiejszych czasach nie jest już w zasadzie problemem pozyskanie nowego klienta, o wiele trudniejsze jest zmotywowanie klienta do ponownych zakupów. Jeżeli klient obdarzy nas zaufaniem, musimy zrobić wszystko aby tego zaufania nie stracić. Nieocenione będą opinie wcześniejszych klientów, trzeba więc dać im możliwość pozostawienia opinii oraz zachęcać do „opiniowania”.

Co nam dają opinię – pozwalają poznać historię zakupów każdego klienta z osobna, bo tak na prawdę to pojedynczy klienci i ich zdanie buduje markę. To właśnie osobiste odczucia dają nam rzeczywisty obraz naszej pracy, możemy sprawdzić i ewentualnie skorygować nasze działania. Sukces zależy od zadowolenia każdego klienta indywidualnie, za opinią kryją się konkretne potrzeby konkretnych osób i o tym nie wolno zapominać.

Na koniec trochę się pochwalimy. Dzięki ciężkiej pracy naszego zespołu i przede wszystkim dzięki Wam, naszym klientom, waszych pozytywnych opiniach na temat naszego sklepu internetowego  zostaliśmy docenieni i zdobyliśmy VI miejsce w Rankingu Sklepów Internetowych wg Opineo.pl. Serdecznie dziękujemy.


* źródło „Ranking Sklepów Internetowych 2015″

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze