Wydajna drukarka atramentowa? Sprawdź HP Smart Tank - Blog firmowy DrTusz

Wydajna drukarka atramentowa? Sprawdź HP Smart Tank

wydajna drukarka atramentowa

Wydajna drukarka atramentowa? Mamy takich wiele! Zazwyczaj polecamy modele japońskich producentów. Dziś jednak badamy drukarki z Doliny Krzemowej. Poniżej przybliżę efekty researchu mojej kolorowej drużyny. Tym razem wzięliśmy pod lupę propozycje od HP. Czytaj dalej 😉

Wydajna drukarka atramentowa. Pewnie wiecie, ale…

Drukarki atramentowe drukują głównie dzięki tuszom – płynnej substancji, która jest nanoszona na papier. Osiadając tworzy Wasze wydruki. Mało kto jednak wie (chociaż kładziemy duży nacisk na edukację), że do druku atramentowego potrzebna jest jeszcze głowica drukująca. 

Wspominałem już kiedyś o rodzajach głowicy drukującej. Szerzej pisałem o tym w tekście „Najlepsze drukarki atramentowe. Które głowice rządzą?„.

Co wyróżnia drukarki HP z serii Smart Tank?

Przede wszystkim jest to właściwie hybryda dwóch rodzajów drukarek!

Drukarki, które drukują przy wykorzystaniu 4 kolorów CMYK (czy to w postaci zbiorników, czy w postaci zintegrowanego pojemnika CISS) zazwyczaj mają wbudowaną głowicę atramentową. W razie awarii czy nieodwracalnego zaschnięcia tuszu wymiana głowicy może być jednak bardzo kosztowna. Często bywa wręcz nieopłacalna.

Urządzenia pracujące na dwóch zbiornikach (czarnym oraz trójkolorowy) samodzielnych głowic nie posiadają. Precyzyjniej mówiąc – głowice znajdują się w zbiornikach. Są dosłownie zintegrowane z kartridżami atramentowymi.

Jeśli spojrzymy na drukarki ze wspomnianej z serii Smart Tank, ich tusze są dolewane z buteleczek, do konkretnych, zintegrowanych z urządzeniem zbiorników. 

wydajna drukarka atramentowa

Mając na względzie powyższe – teoretycznie, urządzenia te powinny mieć samodzielną głowicę. Jednak nie jest tak. Zamiast tego mają dwie małe głowice, które wyglądają dokładnie tak, jak czarny i kolorowy tusz w podstawowych drukarkach domowych.

W razie zużycia i potrzeby wymiany możesz wymienić tylko jedną głowicę, jeszcze bardziej ograniczając koszt eksploatacji urządzenia 😉

tusze HP

Wydajna drukarka atramentowa i oszczędność

Po pierwsze – tusze

Są sprzedawane w butelkach. Każdy kolor oddzielnie, czyli cztery różne kolory. Już kiedyś wspominałem o tym, że jest to najbardziej wydajny sposób dostarczania tuszu do urządzenia.

Jeden kolor oznacza około 8 000 stron, a czarny to około 6 000 stron. Jeśli dobrze liczę – a liczę! – łączna ilość wydruków w tych urządzeniach to około 30 000 stron.

Dużo, prawda? Stwierdzam, że nawet bardzo dużo 😉 Pamiętaj, że jest to jednak wartość dla zadruku na poziomie 5% strony.

Po drugie – głowice

W większości drukarek jedna głowica jest odpowiedzialna za wydruk wszystkich kolorów. Jeśli zauważysz, że Twój kolor błękitny nie wygląda tak, jak powinien – czas ją wymienić.

Niestety – musisz wymienić całość. W drukarkach HP Smart Tank, jeśli Twój czarny nie drukuje odpowiednio, wymieniasz tylko głowicę czarną. Szczególnie, że nie jest to duży koszt! W porównaniu z innymi na rynku, jest wręcz śmiesznie niski.

Dodatkowo…

Oczywiście masz do wyboru różne warianty tego sprzętu – z WiFi lub bez, z funkcją faksu lub bez, a nawet z automatycznym podajnikiem papieru ADF. Tusze w butelkach znajdziesz natomiast na DrTusz.pl 😁 Mam też zamienniki!

Opracowała Marta Wnuszyńska

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze