Wodoodporna drukarka – deszcz jej niestraszny - Blog firmowy DrTusz

Wodoodporna drukarka – deszcz jej niestraszny

Czasem zwykła drukarka atramentowa czy laserowa nie wystarczy. W niektórych miejscach pracy konieczny jest bardziej specjalistyczny sprzęt drukujący odporny na działanie czynników zewnętrznych, szkodliwych o wiele mocniej niż drobinki wszechobecnego kurzu. Bixolon, specjalizuje się kompaktowych drukarkach termicznych i termotransferowych. Wodoodporna drukarka również jest ich dziełem.

Bixolon jest producentem, który skupia się na użytkownikach drukujących w specyficznych warunkach. Firma stanowi część Samsung Electro-Mechanics i zatrudnia 200 pracowników. Nie produkuje tradycyjnych drukarek atramentowych czy drukarek laserowych.

Domeną koreańskiej marki są małe drukarki do pracy w szpitalach, transporcie, służbie zdrowia, w terenie oraz w handlu.

Drukarki termicznie oraz termotransferowe nie wymagają stosowania tuszu ani tonera.

W przypadku technologii termicznej niezbędny będzie specjalny papier. Głowica termiczna zawierająca matrycę igieł, po osiągnięciu wymaganej temperatury, styka się z nośnikiem powodując punktowe zaczernienia w określonych miejscach, które składają się na drukowany wzór.

Niestety, wydruki transferowe nie należą do najtrwalszych. Najlepiej obrazują to paragony, drukowane za pomocą drukarek termicznych.

Druk termotranfserowy jest o wiele bardziej odporny na czas i działanie czynników zewnętrznych. W jego przypadku zamiast tuszu lub tonera w drukarce należy zamieścić specjalną folię. Pod wpływem temperatury folia roztapia się zostawiając punktowe wzory składające się w pożądaną grafikę.

Bixolon specjalizuje się w narzędziach, które drukują tam, gdzie standardowe drukarki nie dają rady. Poniższy film powinien być wystarczająco wymowny. 😀

Niestety, nic nie wskazuje na to, aby atramentowe oraz laserowe drukarki Samsung zaczęły naśladować swoich wodoodpornych krewniaków z logo Bixolon.

#Rudy będzie musiał zatem w zaciszu laboratorium poddać udoskonaleniom jedną ze swoich laserówek i przystosować ją do pracy na większych głębokościach. 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze