Czas na rewolucję – zobacz prototyp drukarki - Blog firmowy DrTusz

Czas na rewolucję – zobacz prototyp drukarki

Drukarki, jakie są, każdy widzi. Wszystkie mają podobną budowę, nie sposób pomylić ich z czymkolwiek innym. Pewien niemiecki designer i konstruktor spojrzał na akcesoria biurowe zupełnie inaczej. Jego przemyślenia zaowocowały stworzeniem prototypowej drukarki, która wywraca do góry nogami wszystkie założenia konstrukcyjne największych producentów.

 

Dlaczego drukarka jest z reguły szaro-białą (ok, ewentualnie czarną) bryłą, która ma w sobie tyle samo polotu co reszta standardowych gadżetów biurowych? Czy instalacja sprzętu musi być tak irytująca? A może da się zbudować ją od podstaw, zupełnie inaczej? Znasz kogoś, kto kiedykolwiek zadał sobie te wszystkie pytania jednocześnie? Nawet DrTusz nie oddawał się tak wnikliwym przemyśleniom. Przynajmniej nie chce się do tego przyznać. 😉

 

Steve Jobs ze Stuttgartu
Są jednak na świecie ludzie chodzący z głową sporo powyżej linii chmur. Jednym z nich jest Ludwig Rensch – designer ze Stuttgartu, nominowany w konkursie German Design Award.

Zadał on sobie każde z powyższych pytań i postanowił naszkicować koncept drukarki zupełnie od nowa, po swojemu. Założył sobie, że efekt jego prac będzie maksymalnie praktyczny i intuicyjny.

Prototyp drukarki o roboczej nazwie „Paper” już działa. Na kanale technologicznego wizjonera znalazł się nawet film promujący innowacyjne dzieło.

 

Użyteczność przede wszystkim
Też czujecie to co Rudy? Nasz Doktorek po każdorazowym obejrzeniu powyższego wideo nie może opanować zachwytu. Powodem nie jest bynajmniej kolor prototypu drukarki. Chodzi o jej funkcjonalność. Ludwig zaprojektował urządzenie tak, aby nawet najbardziej wycofana technologicznie osoba mogła sobie poradzić z jej obsługą. Stworzył w tym celu specjalne oprogramowanie.

 

nowoczesna drukarka mobilna

 

„Paper” drukuje, skanuje i kopiuje za sprawą maksymalnie dwóch kliknięć. Chyba trudno wyobrazić sobie bardziej intuicyjne urządzenie. Nie wiesz, jaki jest aktualny poziom tuszu w drukarce? Koniec z szukaniem informacji w oprogramowaniu producenta. Kontroli na obudowie pokażą Ci jego stan. Wystarczy nacisnąć przycisk. Chcesz kopiować? Przestaw przełącznik i za pomocą pokrętła ustaw ilość kopii. Pilnie potrzebujesz wydruku? Po prostu przeciągnij dokument na ikonę z logo „Paper”.

 

Drukarka przyszłości

 

Kolejnym atutem, wyróżniającym projekt młodego designera, jest nośnik do wydruków. Zapomnij o kartach A4. Tusz jest nanoszony na papier zwinięty w rolkę. Z pozoru dziwne rozwiązanie jest tak naprawdę genialne w swojej prostocie. Zrolowany papier do drukarki mobilnej można łatwo transportować bez obawy o to, że będzie wyglądał jak wyjęty psu z gardła. Nawet #Rudy zazdrości konstruktorowi pomysłowości. Trzeba przyznać, że jego podejście do tematu zapewne pochwaliłby sam twórca Apple.

 

Kropla w morzu pomysłów
Prototyp drukarki „Paper” to tylko jeden z oryginalnych pomysłów Ludwiga Renscha. Ma on na swoim koncie: niezwykły głośnik bezprzewodowy, interaktywny plakat, betonowy dozownik taśmy czy domowy projektor. Każdy z powstałych prototypów łączy w sobie ciekawą stylistykę i maksymalną łatwość obsługi. Wszystkie dzieła kreatywnego designera możecie obejrzeć na jego kanale w serwisie Vimeo.

 

 

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze