Ozdoby choinkowe – zrób to z DrTuszem - Blog firmowy DrTusz

Ozdoby choinkowe – zrób to z DrTuszem

Ozdoby choinkoweWszędzie czuć świąteczny klimat. W radio co chwila leci Last Christmas, a dekoracje z reniferami i Mikołajem zaczynają wyłaniać się zza każdego rogu. Jeśli masz kolorową drukarkę, podpowiem Ci, jak przygotować ozdoby choinkowe samodzielnie. Przygotowałem nawet gotowe szablony! Zabieramy się do roboty. Święta tusz, tusz!

Ozdoby choinkowe – zrób to z DrTuszem

Chcesz sprawić, aby tegoroczna Gwiazdka była naprawdę wyjątkowa? Może tym razem, zamiast kupować gotowe ozdoby choinkowe z tworzyw sztucznych, wykonasz je samodzielnie?

Bombki „handmade” z pewnością są bardziej ekologiczne i oryginalne. Poza tym domowe ozdoby choinkowe możesz wykonać praktycznie samodzielnie. To świetna sprawa i dodatkowa okazja do tego, aby w świątecznym pośpiechu znaleźć chwilę wytchnienia i świetnie się bawić razem z bliskimi!

Ozdoby choinkowe – co jest potrzebne?

  • Papier (Zalecam grubszy papier. Najlepiej o gramaturze od 120g/m² lub fotograficzny)
  • Drukarka kolorowa;
  • Nożyczki;
  • Klej do papieru;
  • Kawałek wstążki lub sznurka;
  • Ozdoby choinkowe – gotowe szablony.

Nikt przed Świętami nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Z myślą o maksymalnym ułatwieniu Ci przygotowania własnoręcznych bombek, przygotowałem gotowe wzory ozdób świątecznych.

Zdjęcia gotowych ozdób publikuję poniżej. Przygotowałem 6 wzorów. Każdy z nich, gotowy do wycięcia, możesz pobrać (format PDF) lub od razu wydrukować. Projektami również się podzieliłem. Instrukcje wykonania ozdób znajdziesz poniżej. 🙂

Ozdoby choinkowe – Rudy aniołek

Ozdoby choinkowePobierz gotowy szablon. Kliknij >TUTAJ<

Ozdoby choinkowe – Rudowłosy Baltazar

ozdoby choinkoweTutaj możesz pobrać gotowy szablon. Kliknij >TUTAJ<

Ozdoby choinkowe – Wesoły pastuszek ozdoby choinkowe

>KLIKNIJ< i pobierz gotowy szablon

Ozdoby choinkowe – Rudowłosy Kacper

ozdoby choinkoweWzór szablonu znajdziesz tutaj >KLIKNIJ<

Ozdoby choinkowe – Rudy i złyozdoby choinkowe

Gotowy szablon możesz pobrać tutaj >KLIKNIJ<

Ozdoby choinkowe – Rudy Melchior
ozdoby choinkowe

Pobierz szablon. Kliknij >TUTAJ<

Ozdoby choinkowe – poradnik DrTusza

Zanim klikniesz „Drukuj”, zmień ustawienia drukarki. Aby uzyskać świetny efekt, ustaw najlepszą jakość. Jeśli zdecydujesz się na papier fotograficzny, zaznacz to w ustawieniach.

Czeka Cię kolorowe drukowanie, więc sprawdź też poziom tonera lub tuszu. Na resztkach wkładu zbyt wiele nie wydrukujesz. Z kolei drukowanie czarno-białych ozdób świątecznych mija się z celem. W razie czego zapraszam po wkłady do drukarki na DrTusz.pl.

Kiedy już przygotujesz drukarkę, możesz zaczynać drukowanie, wycinać, sklejać i ozdabiać swoje drzewko.

Precyzyjnie wytnij każdy z elementów szablonu. Tnij wzdłuż krawędzi. Posmaruj klejem do papieru zakładki, a następnie sklej je z pozostałymi elementami tak starannie, jak tylko potrafisz.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przygotowałem instruktażowe wideo.

Jeśli efekty Twojej pracy przypominają dekoracje świąteczne z moich zdjęć, to znaczy, że wszystko poszło kolorowo. Teraz pozostaje jedynie zamontować sznurek lub wstążkę i zawiesić ozdoby na świątecznym drzewku. Piękne! Nieprawdaż? 😀

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze