Eko-warsztaty z DrTuszem - Blog firmowy DrTusz

Eko-warsztaty z DrTuszem

W miniony poniedziałek, 13.11.2023 r., razem z moją ekipą spotkaliśmy się z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego nr 55 z oddziałami integracyjnymi. Celem wizyty było przekazanie dzieciom ważnych informacji na temat zasad segregacji śmieci oraz kształtowanie postaw proekologicznych, pokazując im, że same również mają duży wpływ na swoje otoczenie. Jesteście ciekawi jak to wyglądało? Zapraszam do wpisu!

DrTusz w przedszkolu

Dzieci w wieku przedszkolnym są idealną grupą docelową do przekazywania dobrych praktyk związanych z ochroną środowiska i segregacją śmieci, ponieważ w tym okresie kształtuje się ich światopogląd i nawyki. 

DrTusz.pl w przedszkolu nr 55 w Białymstoku

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji pokazującej negatywne skutki zaśmiecania naszej planety i ich wpływ, między innymi, na zwierzęta. Sceny ze zwierzętami, które na przykład zaplątały się w foliową reklamówkę poruszyły maluchy.

Następnie, sprawnie przeszliśmy do zasad segregacji śmieci. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest odpowiednie sortowanie odpadów i jakie korzyści dla środowiska przynosi ta prosta, ale istotna czynność. Prezentacja skupiła się również na idei recyklingu i ponownego wykorzystania surowców, co jest kluczowe dla ochrony naszej planety. Opowiedzieliśmy o przykładowych produktach, które udało się uzyskać dzięki recyklingowi. Według dzieci to był jeden z najciekawszych momentów naszej prezentacji!

Dzieci miały również okazję uczestniczyć w części warsztatowej, podczas której mogły samodzielnie segregować śmieci. Przygotowano specjalne worki odpowiadające kolorom kontenerów na poszczególne rodzaje odpadów oraz różnego rodzaju odpadki. Maluchy z entuzjazmem wzięły udział w tej edukacyjnej zabawie.

Ta część praktyczna spotkania miała na celu wzmocnienie przekazywanej wiedzy i uczynienie jej bardziej realną dla dzieci. Dzieci, poprzez własne doświadczenie, mogły zobaczyć, jak łatwo i skutecznie można segregować śmieci. Ponadto, taka aktywność wpływa na kształtowanie odpowiedzialnych nawyków, które zostaną z nimi na długo.

Ostatnim elementem warsztatów było spotkanie z brand hero, Doktor Tuszem, który osobiście pochwalił wszystkie dzieciaki za ich aktywność i zainteresowanie tematyką ekologii. Dzieci miały również okazję zadać swoje pytania i nawet próbowały zaskoczyć naszego Doktora podchwytliwymi zagadkami!

maskotka DrTusza z przedszkolakami

DrTusz – możemy odwiedzić również Ciebie! 

Wizyta firmy DrTusz.pl w Przedszkolu Samorządowym nr 55 była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca. Dzieci opuszczające sale przedszkolne tego dnia niosą ze sobą nie tylko wiedzę na temat segregacji śmieci, ale także przemyślenia dotyczące ich roli w dbaniu o wspólną przyszłość. Dzięki inicjatywom takim jak ta, przedszkolaki uczą się nie tylko liczb i liter, ale także wartości, które kształtują odpowiedzialnych obywateli z troską o otaczający nas świat.

Razem z moją ekipą jesteśmy otwarci na kolejne zajęcia! Możemy odwiedzić również inne placówki w Białymstoku!

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w organizacji zajęć. 

Najważniejsze informacje dotyczące warsztatów

🌿 Dla kogo są zajęcia? Dzieci w wieku 4-7 lat

🌿 Cel? Chcemy przyczynić się do rozwoju ekologicznej świadomości u dzieci

🌿 Co oferujemy? Bezpłatne zajęcia ekologiczne

🌿 Tematyka? Znaczenie i zasady segregacji śmieci, porady dotyczące życia codziennego, praktyczne zadania i gry dla dzieci

🌿 Zalety? Zajęcia dostosowane do wieku uczestników, prowadzone w zabawny, angażujący sposób w towarzystwie, sympatycznej maskotki Doktora Tusza, bezpłatne materiały

🌿 Kiedy? Od poniedziałku do piątku – dostosujemy się

🌿 Czas trwania zajęć? Max. 40 minut

🌿 Jak się zgłosić? Prosimy o kontakt i zgłoszenia e-mail: marketing@drtusz.pl

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze