A Dzień Dobrych Uczynków obchodziliśmy tak - Blog firmowy DrTusz

A Dzień Dobrych Uczynków obchodziliśmy tak

Prosty gest wystarczy, aby monochromatyczna rzeczywistość wypełniła się mieszanką żywych kolorów CMYK! Drużyna DrTusza coś na ten temat wie. Z okazji Dnia Dobrych Uczynków wybraliśmy się więc na niedzielny spacer z czworonogami ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

Przypadający 19 maja Dzień Dobrych Uczynków został ustanowiony w 2005 roku przez fundację ARKA. Celem pomysłodawców święta było zachęcenie społeczeństwa do podjęcia bezinteresownych i życzliwych działań w swoim otoczeniu.

Aktywnie włączyliśmy się do obchodów tego pozytywnego święta. Zaczęliśmy od tego, że przez cały poranek (tylko do południa) nie byliśmy złośliwi wobec Rudego. 😉

W związku z tym, że 19 maja wypadł w piątek, wydłużyliśmy świętowanie do niedzieli. Późnym porankiem zebraliśmy naszą paczkę, załadowaliśmy do bagażnika trochę psich smakołyków i wyruszyliśmy do białostockiego Schroniska dla Zwierząt.

Dzięki uprzejmości wolontariuszy ze Stowarzyszenia HAPPY DOG mogliśmy cieszyć się towarzystwem Majkena, Śmieszki, Kabata, Straszka, Wasi i Psikusa.

Czas spędzony z czworonogami był niezwykłym przeżyciem. Bawiliśmy się znakomicie, ale chyba największą radość ze wspólnej przechadzki mieli nasi kudłaci przyjaciele. Hasali po trawie, merdali ogonkami i dzielili się emanująca z nich psią energią, oczywiście w pełni pozytywną. Na koniec nakarmiliśmy przebywające w placówce szczenięta. Dosłownie jadły nam z ręki! 😀

Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku jest miejscem, w którym znalazły schronienie setki porzuconych psów. Mieszkają tu zarówno młode psiaki znanych ras, jak i kundle w sędziwym wieku, co niejedno w swym psim życiu widziały.

Przy okazji świętowania Dnia Dobrych Uczynków chcieliśmy zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie. Pierwszą jest problem porzucania zwierzaków w okresie wakacyjnym. Druga to niesamowite poświęcenie wolontariuszy i pracowników schroniska. Ludzie ci poświęcają swój czas i energię na to, aby porzucone przez właścicieli czworonogi otoczyć miłością i ciepłem. Należy ich w tym maksymalnie wspomagać!

Dzień Dobrych Uczynków stanowi też dobry impuls do refleksji nad tym, jak każdego dnia czynić lepszym otaczający nas świat. Członkowie Stowarzyszenia HAPPY DOG obchodzą go okrągły rok, pomagając swoim podopiecznym.

Warto brać z nich przykład. Niewiele potrzeba, aby świat wokół nas stał się piękniejszy. Pamiętaj, że czasem wystarczy uśmiech i trochę życzliwości.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze