Drukarka z wbudowanym głośnikiem – HP AMP 100 - Blog firmowy DrTusz

Drukarka z wbudowanym głośnikiem – HP AMP 100

drukarka hp z głośnikiemZintegrowany skaner, czytnik kart, możliwość druku na płytach CD czy wyświetlacz dotykowy. Lista funkcji dodawanych do akcesoriów biurowych jest coraz dłuższa. Producenci prześcigają się w kolejnych rozwiązaniach, które mogą ułatwić obsługę użytkownikom. HP postanowiło pójść o krok dalej. Gigant z Doliny Krzemowej wypuścił na rynek atramentową drukarkę z wbudowanym głośnikiem.

 

Drukarka HP AMP 100 pojawiła się w palecie produktów Hewlett-Packard w ostatnim kwartale i wszystko wskazuje na to, że może zagościć pod choinką w wielu amerykańskich domach. Dlaczego tylko w amerykańskich? Gdyż póki co model ten nie jest dostępny w Europie. #Rudy ma jednak nadzieję, że niebawem sytuacja ulegnie zmianie.

 

Drukarka, jakiej jeszcze nie było

W czym tkwi fenomen nowej drukarki HP? Otóż poza swoją standardowa rolą, jaką jest drukowanie, kalifornijski gigant informatyczny wyposażył swój nowy produkt w wbudowany głośnik bluetooth o mocy 15W i pasmem przenoszenia 88 Hz-16 kHz. Na zewnętrznej części obudowy znalazł się panel z przyciskami sterującymi urządzeniem audio-drukującym.

Może nie jest to szczyt melomani, ale trzeba przyznać, ze sprzęt o takich parametrach na pewno nieźle sprawdzi się jako biurowe radio czy mały zestaw nagłaśniający podczas imprez „po pracy”. Nasz zespół już by wiedział, jak go używać. 😉


Zobacz, jak z bliska wygląda drukarka HP AMP 100 z wbudowanym głośnikiem.

 

HP AMP 100 – urządzenie wielofunkcyjne innej generacji

Nie zapominajmy o podstawowych funkcjach wielofunkcyjnego gadżetu ze stajni Hewlett-Packard, czyli drukowaniu. AMP 100 to drukarka atramentowa. Zasilają ją dwa wkłady atramentowe – czarny tusz HP 65 oraz trójkolorowy tusz HP 65. Obydwa kartridże występują również w wersji XL.

Są to pojemniki ze zintegrowaną głowicą – a co za tym idzie – w razie zaschnięcia tuszu w głowicy, problem rozwiąże udrożnienie z poziomu oprogramowania lub wymiana tuszu na nowy. Niestety, AMP 100 nie można zaliczyć do grupy tanich drukarek, ekonomicznych również w eksploatacji.

W dodatku nawet #Rudy nie opracował zamiennika HP 65 pozwalającego na ograniczenie kosztów wydruków. Chociaż regeneracja tuszu jest możliwa, żywotność oryginalnego zbiornika bywa różna. Niekiedy już po drugim napełnieniu zdarza mu się odmawiać współpracy z drukarką.

Pod względem osiągów nowa drukarka HP wypada podobnie do innych modeli z rodziny małych atramentówek. Prędkość druku w czerni wynosi 18,5 str./min. W przypadku kolorowych dokumentów prędkość wynosi 5,5 str./min.

 

Zwykły gadżet czy przydatne urządzenie?

Nowy „Hapek” lubi urządzenia mobilne. W końcu atramentówka z wbudowanym głośnikiem bluetooth została stworzona z myślą o osobach, które chcą drukować z telefonu lub tabletu. AMP 100 to nie tyle sprzęt grający, co atramentowa drukarka WiFi. Jest kompatybilna z praktycznie wszystkimi aplikacjami do drukowania, wypuszczonymi przez Kalifornijczyków. Z funkcji biurowego gadżetu mogą korzystać zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS.

HP AMP 100 to na pewno fajne urządzenie, ale nie dla wszystkich. Zapewne sprawdzi się w przypadku młodych ludzi i aktywnych użytkowników, którzy nie drukują zbyt wiele, ale jednak wymagają od drukarki kolorów. Wbudowany głośnik bluetooth sprawi zapewne, że kompaktowe urządzenie HP nie będzie stało przez większość czasu zapomniane.

Na razie nie wiemy, czy drukarka HP AMP 100 będzie dostępna w Europie. Rudego martwi jednak cena sprzętu, który za oceanem jest wyceniany na 129$. Na Starym Kontynencie ta kwota zapewne będzie wyższa, więc potencjalni kupujący będą mieli spory dylemat. Za podobną sumę można nabyć niezłą drukarkę laserową, chociaż bez bajeranckiego głośnika 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze