Drukarka z Aliexpress – jak działa Paperang P1 - Blog firmowy DrTusz

Drukarka z Aliexpress – jak działa Paperang P1

Moda na zakupy z Chin nie słabnie. Wręcz przeciwnie – liczba fanów serwisów Aliexpress oraz GearBest wzrasta lawinowo. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się elektronika, która zyskuje coraz więcej przychylny recenzji i wiernych użytkowników. Na fali zakupów z Państwa Środka, #Rudy postanowił poszukać czegoś ciekawego dla siebie. Szczególną uwagę doktorka wzbudziła drukarka z Aliexpress – kieszonkowy Paperang P1.

 

Jak śpiewa najpopularniejszy Zenon w Polsce – los jest przekorny. 😉 Niegdyś produkty z popularnym hasłem „Made in China” były traktowane z przymrużeniem oka. Te czasy dawno za nami. Dziś każda licząca się marka korzysta z potencjału azjatyckiego giganta. Konsumenci również zdają się mieć już nieco odmienne zdanie na temat chińskiej jakości. Chińczycy nie ograniczają się jednak do roli monterów. Produkty ich brandów z powodzeniem podbijają świat – od wybrzeży Alaski przez Europę po kraje Afryki. Najlepszym przykładem drzemiącego w Chinach potencjału jest Xiaomi – koncern, który stał się realną konkurencją dla takich gigantów jak Samsung czy Apple.

Paperang P1 – postaw na oryginalność

#Rudy również coraz częściej z zainteresowaniem przygląda się oryginalnym pomysłom kreatywnych umysłów z Państwa Środka. Ostatnio jego uwagę przykuła przenośna drukarka do zdjęć Paperang P1.

 

Kieszonkowa drukarka z Aliexpress ma wymiary 8,3 cm x 8,3 cm x 4,5 cm – a co za tym idzie – śmiało zmieścisz ją w kieszeni czy torebce. Urządzenie przykuwa uwagę już samym swoim designem.

Nie wygląd jest jednak najważniejszy. Drukarkę kieszonkową Paperang P1 zasila własny akumulator o pojemności 1000 mAh. Można ją ładować poprzez USB. Gadżet współpracuje z smartfonami pracującymi na systemach Android i iOS poprzez moduł Bluetooth. Do obsługi niezbędna będzie aplikacja „Paperang”, którą producent umieścił w AppStore oraz w sklepie Google Play. Po szybkiej konfiguracji wystarczy wybrać interesującą nas grafikę i kliknąć „Drukuj”. Mobilna drukarka z Aliexpress w zaledwie kilka chwil dostarczy nam czarno-biały wydruk.

Przenośna drukarka termiczna – tak działa Paperang P1

Drukarka z Aliexpress pod względem technologii druku nie jest niczym innowacyjnym. Paperang P1 to fotograficzna drukarka termiczna, która nie wymaga tuszu ani tonera. Na podobnej zasadzie działają drukarki fiskalne. Do zabawy z nim jest potrzebny jedynie papier termiczny o szerokości 57 mm. Druk odbywa się z prędkością 90 mm/s w momencie, gdy rozgrzana głowica termiczna styka się z papierem tworząc punktowe zaczernienia w określonych miejscach. Finalnie te punktowe zaczernienia składają się na cały wydruk.

Fotograficzna drukarka termiczna – wady i zalety

Rezygnacja z tuszu czy tonera z jednej strony sprawia, że Paperang P1 jest naprawdę tani w eksploatacji i prawie bezobsługowy. Poza podłączeniem do smartfona do drukowania monochromatycznych zdjęć potrzebna jest jedynie rolka papieru pokrytego termoaktywną substancją.

drukarka-z-aliexpress

Sęk w tym, że wydruki termiczne nie są zbyt trwałe, co najlepiej obrazują stare paragony. Wydrukowane grafiki raczej nie będą dobrym materiałem na pamiątkowy album czy zdjęcia do ramek. Dość szybko stracą swój blask.

Drukarka z Aliexpress – gdzie kupić

Drukarka Paperang P1 jest oferowana zarówno przez serwis Aliexpress, jak również GearBest. Jej ceny rozpoczynają się od 49$ wraz z kosztami wysyłki do Polski. Dystrybutorzy oferują ponadto silikonowe futerały czy kolorowe rolki z papierem termicznym. Niestety, decydując się na zakupu w chińskim serwisie musisz liczyć się z organiczną gwarancją, długim czasem oczekiwania na przesyłkę i ewentualnym cłem. Fani zamawiania gadżetów z Chin już się jednak do tych niewygód przyzwyczaili. 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze