Drukarka naścienna – funkcjonalna koncepcja - Blog firmowy DrTusz

Drukarka naścienna – funkcjonalna koncepcja

The Dividing PrinterDesignerzy prześcigają się w koncepcjach urządzeń codziennego użytku, zaprojektowanych w sposób, o którym zwykli użytkownicy nawet by nie pomyśleli. Jeden z pomysłów szczególnie przypadł Rudemu do gustu. Jest nim projekt drukarki naściennej, która sama segreguje dokumenty.

 

Biuro o sporym metrażu, biurka zastawione komputerami, a gdzieś z boku duże urządzenie wielofunkcyjne, które bez przerwy coś drukuje. Z reguły tak zaaranżowane są wnętrza firm, do których pracy niezbędna jest wydajna drukarka wielofunkcyjna.

Jeśli ktoś z Was miał okazję pracować w takim miejscu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile kłopotów może przysporzyć sortowanie dokumentów. Z jednej drukarki sieciowej w biurze korzysta co najmniej kilka osób – a co za tym idzie – o bałagan w dopiero co wydrukowanych dokumentach nie trudno.

Dwóch designerów z Korei postanowiło przełamać ten schemat. In Young Jo & In Young Joo stworzyli wspólnie koncept „The Dividing Printer”. Ich inteligentna drukarka automatyzuje proces sortowania wydrukowanych dokumentów. W dodatku robi to w bardzo prosty sposób.

The Dividing Printer

Powyższy schemat dobrze obrazuje ideę działania The Dividing Printer.  

 

Innowacyjna koncepcja zakłada montaż drukarki na… ścianie. Nie to nie pomyłka. Urządzenie przemieszcza się w płaszczyźnie poziomej po specjalnej szynie, pod którą umiejscowiono tackę odbiorczą o szerokości szyny. Każde miejsce na tacce odbiorczej ma być przyporządkowane konkretnemu użytkownikowi.

W momencie, w którym zacznie on drukować, drukarka przemieści się nad przypisane do jego profilu miejsce, aby wydrukowane kartki nie mieszały się z dokumentami innych użytkowników, ułożonymi w pozostałych miejscach tacki odbiorczej.

The Dividing Printer

Czy wyobrażasz sobie taką drukarkę w swojej firmie?

 

Dzięki temu wszyscy zaoszczędzą czas na sortowanie dokumentów, gdyż zrobi to drukarka już w momencie nanoszenia treści na papier. Innowacyjny projekt zakłada stosowanie drukarki w grupach roboczych do 10 użytkowników.

Rudego najbardziej urzekła prostota tego rozwiązania. Gotowy projekty mógłby wykorzystywać obecnie stosowane w drukarkach laserowych oraz atramentowych mechanizmy. Kluczem do poprawnego działania jest odpowiedni soft oraz stworzenie konstrukcji szyny i tacki odbiorczej.

W 2015 roku designerzy zostali nagrodzeni za swój pomysł nagrodą Red Dot Design Award. Niestety, pomimo długich poszukiwań, nie udało się nam znaleźć informacji o tym, czy którychś z producentów planuje rozpoczęcie produkcji „The Dividing Printer”.

Mamy jednak nadzieję, że do tego dojdzie, projektanci wnętrz nowoczesnych biur oraz menadżerowie zaczną korzystać z pomysłu koreańskiego zespołu. Drukarka naścienna na pewno zmieniłaby nieco nudne aranżacje biur i pozwoliła na lepsze gospodarowanie miejsca. Stolik po starej drukarce sieciowej można by wykorzysta chociażby do instalacji nowego ekspresu do kawy. 😉

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze