Drukarka dla architekta, ale nie tylko - Blog firmowy DrTusz

Drukarka dla architekta, ale nie tylko

drukarka dla architekta

Plany, wizualizacje, mapy, zdjęcia… Lista rzeczy, z którymi musi uporać się drukarka w pracowni architektonicznej, jest naprawdę długa. Regularnie dostaję zapytania w stylu: „Doktorku, potrzebuję drukarki dla architekta. Pomożesz?”. Postanowiłem przygotować zestawienie drukarek przydatnych w tym wymagającym zawodzie, leżącym na styku lekkości sztuki i twardej inżynierii. Proponowane rozwiązania sprawdzą się również w innych branżach, gdyż dostarczają wydruki o znakomitej jakości, a koszty eksploatacji zadowoliłby samego Sknerusa McKwacza.

Drukarka dla architekta – dwie propozycje

Tym razem lista proponowanych urządzeń nie jest zbyt długa. Postawiłem na dwa modele od sprawdzonych producentów. W mojej kategorii wagowej „Drukarka dla architekta” HP OfficeJet 7110 ePrinter rywalizuje z biurową drukarką A3+ Canon PIXMA iX6850.


Od razu zaznaczam, że są to urządzenia, które dobrze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne są kolorowe wydruki w formacie A3.

Ich eksploatacja nie przysparza problemów. Tak naprawdę muszą jedynie regularnie drukować, aby zaschnięty tusz nie uszkodził wysokiej jakości głowic. Do każdej z drukarek dostępne są zamienniki kartridżów atramentowych, które możesz zamówić na DrTusz.pl.

Drukarka dla architekta – HP OfficeJet 7110

Podobno w Kalifornii prawie nigdy nie pada deszcz, świt jest różowy, a każdy dzień słoneczny Przynajmniej tak twierdzą autorzy legendarnego przeboju 😉

Za ocean jeszcze nie dotarłem, ale mogę jedynie potwierdzić, że drukarkowa propozycja Kalifornijczyków z HP dostarcza niesamowite wydruki, których kolory prezentują się niczym widokówki znad Wielkiego Kanionu w Kolorado.

A teraz konkrety. Wielkoformatowa drukarka HP OfficeJet 7110 drukuje w różnych formatach – od pocztówkowego, przez A4, po arkusze A3+. Prędkość wydruków w zależności od tego czy drukujesz w kolorze, czy w czerni wynosi 8 str./min lub 15 str./min. Duży podajnik na 250 arkuszy pozwala pozostawić duże zadania drukowania bez nadzoru. Wysoka wydajność pozwala na drukowanie materiałów taniej niż w drukarni.

drukarka dla architekta

Urządzenie może pełnić rolę drukarki WiFi dzięki wbudowanemu modułowi łączności bezprzewodowej. Posiada do tego standardowy port Ethernet. Drukowanie z telefonu i tabletu również jest możliwe. Wystarczy sięgnąć po oprogramowanie HP ePrint. Drukarka obsługuje technologie Google Cloud Print oraz Apple Air Print.

Tusze do drukarki HP OfficeJet 7110 występują w czterech kolorach CMYK 932 XL/933. Każdy z odcieni został umieszczony w oddzielnym kartridżu. Dostępność oryginalnych wkładów atramentowych, jak i ich najwyższej klasy zamienników możesz sprawdzić >TUTAJ<.

Stosując nasze zamienniki tuszów, nie tracisz nic na jakości, jednocześnie oszczędzając.

Drukarka dla architekta – Canon PIXMA iX6850

Drukarka biurowa A3+ drukuje w czerni z szybkością 14,5 str./min oraz w kolorze z szybkością 10,4 str./min. Japoński producent wyposażył ją w WiFi oraz port Ethernet.

Urządzenie obsługuje technologie Google Cloud Print oraz Apple AirPrint – a co za tym idzie – drukowanie ze smartfonów przebiega szybko i wygodnie. Dodatkowo proces wspomaga aplikacja Canon PRINT.

Drukarka Canon PIXMA iX6850 świetnie sobie radzi zarówno z wydrukami zdjęć w formacie 10×15 cm, jak i materiałów w formacie A3. Mimo obsługi dużego formatu jakim jest A3+ samo urządzenie cechuje się kompaktowymi wymiarami. Designowi również nie mogę nic zarzucić.

Poza minimalistycznym wyglądem Canon PIXMA iX6850 może pochwalić się dobrą wydajnością. Za dostarczenie atramentu odpowiada 5 wkładów atramentowych PGI-550/CLI-551 CMYK.

Na DrTusz.pl dostępne są oryginalne kartridże, a także ich zamienniki. Stosując sprawdzone zamienniki z mojej oferty masz pewność, że wybierasz najwyższą jakość w niskiej cenie.

Drukarka dla architekta. Czy tylko?

Ostateczny wybór drukarki architekta pozostawiam… architektom. Canon PIXMA iX6850 oraz HP OfficeJet 7110 to urządzenia o szerokim zastosowaniu, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się wydajność oraz wysoka jakość wydruków.

Chociaż cena zakupu każdej z tych drukarek nie należy do najniższych, to dostępność zamienników tuszów i wysoka jakość drukowanych materiałów zrekompensuje ten koszt.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze