Wykorzystujesz tusz HP 11? Sprawdź sterowniki - Blog firmowy DrTusz

Wykorzystujesz tusz HP 11? Sprawdź sterowniki

tusz HP11Tusz HP 11 to niezwykle popularny wkład atramentowy, który jest dostępny we wszystkich kolorach CMYK. Hewlett-Packrad zastosował ten kartridż w pięćdziesięciu modelach drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i ploterów! Jeśli korzystasz z tuszu HP 11, sprawdź stertowniki. W przypadku niektórych modeli kompatybilnych z tym wkładem, konieczna będzie aktualizacja firmware’u.

Wykorzystujesz tusz HP 11? Sprawdź sterowniki

Od niedawna na pudełkach z oryginalnymi tuszami HP 11 pojawiła się dodatkowa naklejka z zaznaczoną na czerwono informacją, iż użytkownik musi dokonać aktualizacji sterowników.

Obok krwistoczerwonego symbolu z wykrzyknikiem zamieszczono adresy stron internetowych, zawierających aktualny firmware.

Na etykiecie znalazł się również wykaz modeli, których dotyczy aktualizacja sterowników HP. Pochylić się nad tematem będą musieli przede wszystkim użytkownicy ploterów drukujących HP DesignJet. Aktualizacji wymagają modele: HP DesignJet 500, HP DesignJet 510, HP DesignJet 800, HP DesignJet 815 oraz HP DesignJet 820.

tusz hp 11

Sama aktualizacja sterowników HP nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy, że użytkownik wejdzie na stronę www.hp.com/go/designjet500/firmware lub www.hp.com/go/designjet800/firmware, a następnie pobierze plik z zakładki „Oprogramowanie sprzętowe”. Proces przebiegnie automatycznie.

Jeśli nowo zainstalowana głowica drukująca HP 11 lub tusz HP 11 odmówi współpracy z drukarką, odwiedź jedną z powyższych stron i dokonaj aktualizacji firmware. Ta czynność powinna rozwiązać problem.

Na ten moment (październik 2018) firmware muszą pobrać jedynie użytkowcy wybranych ploterów HP DesignJet. HP nie komunikuje konieczności wymiany oprogramowania sprzętowego w innych urządzeniach, które również drukują w oparciu o tusz HP 11.

Wykorzystujesz tusz HP 11? Wpadki Hewlett-Packard

Zamieszczanie dodatkowych etykiet na opakowaniach z tuszami czy tonerami zdarza się HP niezwykle rzadko. Firma, chociaż popularna i słynąca z innowacyjności, niechętnie wypuszcza z rąk możliwość zarobku. Użytkownicy drukarek HP, można by rzec, że wręcz cyklicznie, zgłaszają się do nas w związku z problemami z softem.

We wrześniu 2016 roku kalifornijski gigant wypuścił kontrowersyjną aktualizację. Nowy soft sprawiał, że urządzenia wielofunkcyjne i drukarki HP z uaktualnioną wersją firmware nie chciały drukować na zamiennikach tuszów.

Klienci nie wybaczają takich posunięć. W ciągu kilku dni Internet zalała fala informacji na temat problemów z drukarkami HP. Koncern uparcie twierdził, że owa aktualizacja ma służyć ochronie sprzętu.

W czasach ogromnej świadomości konsumentów nikt nie był jednak na tyle naiwny, aby uwierzyć w szczerość tych zapewnień. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się branżą IT, zdaje sobie sprawę z tego, że korporacje zarabiają głównie na sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do swoich urządzeń. Nawał krytycznych opinii zmusił HP do wystosowania przeprosin i wycofania się z blokady.

Przez pewien czas wszystko wyglądało pięknie. Przynajmniej do czasu.

Po roku (a dokładnie we wrześniu 2017) Kalifornijczycy ponownie uderzyli w tych, którzy chcą drukować taniej. Kolejne aktualizacje oprogramowania drukarek HP okazały się nieprzyjazne dla tych, którzy preferują zamienniki tonerów i tuszów.

Na problemy skarżyli się najczęściej użytkownicy następujących modeli urządzeń atramentowych HP: HP OfficeJet 6800 Series, HP OfficeJet 6812, HP OfficeJet 6815, HP OfficeJet 6820, HP OfficeJet 6822, HP OfficeJet 6825, HP OfficeJet Pro 6200 Series, HP OfficeJet Pro 6230, HP OfficeJet Pro 6235, HP OfficeJet Pro 6239, HP OfficeJet Pro 6830, HP OfficeJet Pro 6835, HP OfficeJet Pro 251 dw, HP OfficeJet Pro 276 dw, HP OfficeJet Pro 8100 ePrinter, HP OfficeJet Pro 8600 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8600 Plus e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8600 Premium e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8610 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8615 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8616 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8620 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8625 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8630 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8640 e-All-in-One, a także HP OfficeJet Pro 8660 e-All-in-One.

Problemy mogą też pojawiać się w przypadku bardzo szybkich drukarek atramentowych HP: HP OfficeJet Pro X 450 Series, HP OfficeJet Pro X 451 dn, HP OfficeJet Pro X 451 dw, HP OfficeJet Pro X 470 Series, HP OfficeJet Pro X 476 dn, HP OfficeJet Pro X 476 dw, HP OfficeJet Pro X 551 dw oraz HP OfficeJet Pro X 576 dw.

Po aktualizacji użytkownikom owych urządzeń wyświetlił się komunikat o uszkodzonym wkładzie i prośba o wymienienie go na nowy. Oczywiście nowy tusz musiał być oryginalny.
W wielu przypadkach sprawę rozwiązywała instalacja chociażby jednego oryginalnego kartridża.

Nauczony doświadczeniami Hewlett-Packard nie próbował upierać się przy PR-owej papce. Dość szybko na stronie amerykańskiego producenta pojawił się uaktualniony firmware z dezaktywowaną weryfikacją zgodności tonera z funkcją Dynamic Security.

Jeśli również napotykasz problemy ze stosowaniem tuszu zamiennika HP, a aktualizacja nie rozwiązała problemu, kliknij >TUTAJ<. Następnie pobierz i zainstaluj odpowiedni plik. To powinno załatwić sprawę.

Wykorzystujesz tusz HP 11? DrTusz również

Pamiętaj, że DrTusz to drukarkowy ekspert, który chętnie dzieli się swoją drukarkową wiedzą i sposobami na tanie drukowanie. Śledź nas na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze. Nie bój się zagadać do Rudego. Doktorek chętnie z Tobą pogada.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze