Rosyjska drukarka – sprzęt na Saharę i Arktykę - Blog firmowy DrTusz

Rosyjska drukarka – sprzęt na Saharę i Arktykę

Rosja to interesujący kraj. Podczas ubiegłorocznego wypadu na FIFA World Cup Russia miałem okazję poznać tamtejszą kulturę i zwyczaje. Zacząłem się też interesować rosyjską myślą techniczną. Podczas eksploracji nieskończonych zasobów sieci zaintrygowała mnie rosyjska drukarka, która jest w stanie pracować w naprawdę trudnych warunkach. Poznajcie pancerne urządzenie sygnowane symbolem UDC-C3.

Rosyjska drukarka – Расцветали яблони и груши…

Z czego słynie Rosja? Hmm… Czapka uszanka, słynna gościnność, ciężki klimat, Katiusza, pielmieni i Dostojewski. Powiedzmy, że są to najczęstsze skojarzenia z naszym wschodnim sąsiadem. Rosjanie, poza mocnymi głowami, mają do zaoferowania o wiele więcej – zdolnych inżynierów, którzy potrafią zrobić coś z niczego.
Projekt drukarki JSC LENPOLIGRAFMASH jest tego najlepszym przekładem. Takiego sprzętu nie znajdziecie w żadnym sklepie.

Rosyjska drukarka – Поплыли туманы над рекой

UDC-C3 to drukarka atramentowa, która została zaprojektowana z myślą o pracy w naprawdę ciężkich warunkach. Mogą z niej korzystać zarówno marynarze statków badawczych na skutej lodem Arktyce, jak i załoga Kamaz-Master przemierzająca pustynię podczas Rajdu Dakar.

Ten model potrafi drukować w zakresie temperatur od -10 do 40 °C. Można też go śmiało zostawić w opuszczonej stacji polarnej czy w namiocie na pustyni. Producent zaleca przechowywanie sprzętu w temperaturach – 40 do 85 ° C.

Jak widać na załączonym obrazku, obudowa UDC-C3 to solidny kawał aluminium – a co za tym idzie – drukarka waży 32 kg. Cały mechanizm drukujący został zainstalowany w środku.

rosyjska drukarka

Prędkość druku przy najwyższej jakości wynosi 15 stron na minutę. Jak zapewnia producent, zimno, wibracje i wilgotność jej niestraszne.

Pancerna, rosyjska drukarka nie jest żadną nowością. Pierwsze wzmianki o modelach z serii UDC pochodzą z 2009 roku. Obecna wersja stanowi efekt kilkuletnich prac rozwojowych i zbierania doświadczeń.

JSC LENPOLIGRAFMASH ma na swoim koncie sporo ciekawych rozwiązań. Poza UDC-C3, moje zainteresowanie wzbudziło również wielofunkcyjne urządzenie termiczne – USP. Maszyna posiada zintegrowany skaner i… amortyzatory. Tak na wszelki wypadek, gdyby wewnątrz skaczącego po wydmach Kamaza lub podczas sztormu trochę trzęsło.

rosyjska drukarka

Rosyjska drukarka – Выходила на берег Катюша

Za projekt każdego z opisywanych urządzeń odpowiadają pracownicy JSC LENPOLIGRAFMASH – przedsiębiorstwa wchodzącego w skład LENPOLIGRAFMASH HOLDING. Firma istnieje od 1890 roku. Wszystkie jej produkty są przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach.

Obecnie w ofercie producenta, poza drukarką atramentową UDC-C3 i urządzeniem wielofunkcyjnym USP, dostępne są również niszczarki papieru, pendrive’y, lampy energooszczędne czy drukarki liniowe.

Niestety, nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji na temat cen rosyjskiej elektroniki. Producent nie zdradza też nic na temat tuszów, z których korzysta UDC-C3. Jeśli dowiem się na temat tych „zabawek” więcej, na pewno wrócę do tematu!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze