Puste tusze i tonery - nie wyrzucaj ich! - Blog firmowy DrTusz

Puste tusze i tonery – nie wyrzucaj ich!

pusty-tusz-i-tonerCo robisz z wyczerpanymi tuszami lub zużytymi tonerami? Czy zdajesz sobie sprawę ze szkód wyrządzonych przez nie dla środowiska naturalnego? Przy okazji akcji „Sprzątanie świata 2017” razem z Rudym przypominamy o zagrożeniach, które niosą puste tusze i tonery wyrzucane do zwykłego kosza na śmieci. Nigdy tego nie rób!

Zaczyna się zazwyczaj niewinnie. Program informuje Cię o niskim poziomie tuszu lub tonera. Powoli zaczynasz myśleć o zakupie nowego wkładu do drukarki.

Kiedy w końcu go zamówisz lub nabędziesz w sklepie stacjonarnym, stary pojemnik ląduje… STOP!

W tym momencie przerwiemy naszą historię.

Wszystkie kolorowe, jak i monochromatyczne wydruki wiążą się z potrzebą zużycia papieru – a co za tym idzie – zużywając nadmierną ilość kartek przyczyniasz się do wycinki lasów.

Zawsze zachęcamy do rozważnego gospodarowania papierem. W miejsca ściętych drzew często zasadzane są nowe, co poniekąd rekompensuje straty w środowisku naturalnym. To jednak tylko część problemu.

Szkody wyrządzone przez puste tusze i tonery nie są już tak proste do naprawienia.

Szacuje się, że w Polsce rocznie sprzedawanych jest 4 000 000 (słownie: cztery miliony) różnego rodzaju wkładów do drukarek. Niestety tylko 10% z nich trafia do regeneracji lub utylizacji.

Jak kończą pozostałe puste tusze i tonery? Zazwyczaj lądują na standardowych, nieprzystosowanych do ich składowania wysypiskach lub w lasach.

zużyte zbiorniki po tuszach i tonerach

Tak kończy 90% pustych tuszów i tonerów.

Puste tusze i tonery, a mówiąc ściślej ich obudowy, są zbudowane z tworzyw sztucznych. Naturalny rozkład tych odpadów zajmuje kilkaset lat. W dodatku każdy z nich zawiera resztki substancji chemicznych, które źle wpływają na środowisko oraz zdrowie człowieka.

Z pozoru nieszkodliwe pozostałości proszku w tonerze składają się z żywicy, pigmentu i żelaza. Naniesiony na papier toner nie wpływa na Twoje otoczenie.

Znajdujące się w wyrzuconym na zwykły śmietnik zbiorniku drobinki mogą jednak negatywnie oddziaływać na ludzkie zdrowie, powodując pylicę lub astmę. Zwiększają też ryzyko zachorowań na nowotwór!

puste-tusze-i-tonery

Nigdy nie wyrzucaj pustego tuszu i tonera na śmietnik!

Wiesz, że powoli kończy Ci się paliwow drukarce? Pamiętaj o DrTuszu. Przy okazji zakupów w naszym sklepie możesz zostawić nam pusty tusz lub toner. Jeśli wkłady do Twojej firmowej drukarki dostarcza Ci jeden z naszych handlowców, przekaż mu stare zbiorniki. Zadbamy o to, aby zostały one zutylizowane.

Możesz również zarobić na pustych pojemnikach. DrTusz prowadzi skup pustych tuszów i tonerów. Wszystkie informacje na ten temat zajdziesz >TUTAJ<.

puste-tusze-i-tonery

Puste tusze i tonery mogą na siebie zarabiać!

Pamiętaj, że przy większych ilościach ceny i sposób odbioru ustalamy indywidualnie. Więcej szczegółów poznasz wysyłając zapytanie na e-mail: skup@drtusz.pl lub dzwoniąc pod numer 85 7479 784.

Ziemia to nasz wspólny dom. Naszym obowiązkiem jest dbanie o jego czystość. Musimy o tym pamiętać każdego dnia. Nie tylko podczas corocznej akcji Sprzątania świata. Zacznijmy od własnego biurka.

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze