Jak napisać list do Świętego Mikołaja? - wzory do druku - Blog firmowy DrTusz

Jak napisać list do Świętego Mikołaja? – wzory do druku

Święta Bożego Narodzenia to magiczny, radosny czas. Pisanie listu do Świętego Mikołaja to idealna rozrywka, która daje dużo frajdy i pozwala np. rodzicom poznać świąteczne marzenia swoich dzieci lub samym pociechom puścić wodze fantazji. Dlaczego warto pisać listy? To świetny sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności! W artykule podpowiadam jak napisać list do Świętego Mikołaja i mieć z tego ogromną frajdę!

list do świętego Mikołaja

Jak napisać list do Mikołaja?

Pisanie listu to nie tylko zadanie przedświąteczne, to prawdziwa frajda, pełna magii i uroku.
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad urokliwą otoczką, która towarzyszy listowi do Mikołaja? Tak, tej zwykłej kartce papieru, na której każdy może zmieścić swoje marzenia, sprawiając, że święta stają się jeszcze bardziej niezwykłe. 

List do Mikołaja powinien być napisany w sposób grzeczny i uprzejmy. Ponieważ jest to list, na początku warto przedstawić się i napisać, jak się ma. Następnie można napisać kilka słów o tym, jak było się grzecznym w tym roku, lub wspomnieć o dobrych uczynkach, których się dokonało! Można przy tym pomóc Mikołajowi z jego „dobrą-listą”.

Oto kilka przykładów:
„Drogi Mikołaju, w tym roku starałem/łam się być naprawdę grzeczny/a. Pomagałem/łam mamie w sprzątaniu, dzieliłem/łam się z rodzeństwem i codziennie robiłem/łam swoje zadania domowe. Mam nadzieję, że to się podobało!”

Kluczowym elementem listu oczywiście jest lista prezentów. Warto dokładnie opisać, czego się chce. Można też napisać, dlaczego właśnie te prezenty są tak ważne. To również dobry moment na podziękowanie Mikołajowi za prezenty, które dostało się w zeszłym roku. 

List można podsumować podziękowaniem za pracę Mikołaja i reniferów oraz życzeniami Wesołych Świąt. Można również wspomnieć o radosnym oczekiwaniu na Boże Narodzenie i podkreślić dlaczego tak bardzo czeka się na święta (nie chodzi tutaj o prezenty! :)).

Jak udekorować list do Mikołaja?

Najlepszą częścią prac nad listem do Mikołaja jest jego dekoracja! Można to zrobić na setki różnych sposobów. Dodaj odrobinę swojego stylu, aby Mikołaj poczuł, że to list od Ciebie – pełen radości i kreatywności. Oto kilka pomysłów na udekorowanie listu do Mikołaja:

  • użyj kolorowych kredek lub flamastrów, żeby pokolorować list;
  • naklej na list naklejki, które przedstawiają Mikołaja, renifery lub inne symbole świąt Bożego Narodzenia;
  • posyp list brokatem, żeby błyszczał;
  • dodaj kolorowe kokardki z tasiemek;
  • użyj błyszczących dodatków, takich jak małe koraliki czy cekiny;
  • narysuj na liście obrazek, który przedstawia to, co chcesz dostać w prezencie;
  • napisz na liście wierszyk o Mikołaju lub o świętach Bożego Narodzenia!

To tylko przykłady, a to jak finalnie będzie wyglądał List do Mikołaja zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni autora!

Wzór listu do świętego Mikołaja do druku

Jeśli szukasz gotowego szablonu, to służę pomocą! Kliknij w grafikę aby przenieść się na Salę Gier i wydrukować piękny list w wersji kolorowej lub do samodzielnego pokolorowania. Znajdziesz tam także inne szablony listów oraz wiele różnych zabaw! Mamy coś i dla dziewczynek i dla chłopców 🙂

Gdzie wysłać list do Mikołaja?!

Czy wiedziałeś, że swój list możesz naprawdę wysłać na adres Świętego Mikołaja?! Adres jest ogólnodostępny i obecnie listy do świętego Mikołaja można kierować na adres Poczty Świętego Mikołaja:

Tähtikuja 1
Rovaniemi 96930
Arctic Circle, Laponia.

Na salagier.pl znajdziecie gotowe etykiety na prezenty, naklejki oraz listy do Mikołaja – gotowe do wydruku! Są tam również kolorowanki i łamigłówki, które zadbają o kreatywną rozrywkę po zakończonej pracy nad listami. Kolorowej zabawy!

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze